Neler Yeni

Korsan oyun indiriyorum virüs bulaşırmı

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

KasapBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
779
İsim
Kasap Bey
İlgilendiği Kategoriler
Grafik tasarım.
Çok indirdim sorun çıkmadı yada ben farketmedim. Çalınan eposta şifre. kart vb. olmadı

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Ertuğrul Bolat
O zaman oynamasın. Biriktirip alınca oynar. Telefon alacak parası olmayanda çalsın mı?
Bir şahsın veya grubun var olan mal varlığına izinsiz el uzatıp çalmak, gaspa girer. Burada korsan oynayan oyuncu gasp yapmıyor. Gaspı orijinal oyunu kıran yazılımcı yapıyor. Bunu da herhangi bir kazanç sağlamak için satışa sunmuyor. Nintendo, kırılan emülatör için dava açtı,kazandı ve github'dan binlerce linki kaldırdı. Orijinal olmak bunu gerektirir. Belli başlı korsan oyun siteleri belli. Buralardan dağılıyor, tüm sitelere. Oyun üretenler komisyonu nintendo gibi, korsan sitelere dava açabilir. Siteleri tek tek kapattırabilir. Link'lere erişim yasağı koydurabilir.

https://tr.ign.com/nintendo-switch-...-oncesi-nintendo-ile-24-milyon-dolara-anlasti

Mert

80+ Silver
Şu konunun forumda hala yayında kalması dahi rezillik.

r4NG3r

80+ Silver
İnternet ortamındaki sınırsız veriyi indirmekle telefon çalmayı market soymayı bir tutan virüsler bulaşabilir :D

Param var gene korsan indiriyorum çünkü neden indirmeyeyim o parayla gider başka bir şey yaparım horizon forbidden west indirdim daha yeni beleşe

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Mehmet Eyüp Atan
dostum iyi hoş demişsin ama tr de oyuncuların bırcogu lıse yaslarında ve bunlar gıdıp aılesıne 1k oyun alalım dıyemez. virüs vs etkeni kendine kalmış ama indirene de bir şey denmez. parası olup korsan oynuyorsa ona dersin. genelleme yanlış.
Kişiye göre değişeceğini düşünmüyorum tanımın. Parası olmayabilir fakat işte yinede emek hırsızlığı oluyor. Birisi aç ise ekmek çalamıyorsa aynı mantık işte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet ortamındaki sınırsız veriyi indirmekle telefon çalmayı market soymayı bir tutan virüsler bulaşabilir :D

Param var gene korsan indiriyorum çünkü neden indirmeyeyim o parayla gider başka bir şey yaparım horizon forbidden west indirdim daha yeni beleşe
Farkı anlatır mısın?

Şu konunun forumda hala yayında kalması dahi rezillik.
Bence de korsan konusu neden yasak değil? Çok saçma geliyor. Bir de teknoloji forumu burası. Korsan desteklenecek bir şey değildir.

ChristianSerratos

80+ Bronze
Kişiye göre değişeceğini düşünmüyorum tanımın. Parası olmayabilir fakat işte yinede emek hırsızlığı oluyor. Birisi aç ise ekmek çalamıyorsa aynı mantık işte.

Farkı anlatır mısın?

Bence de korsan konusu neden yasak değil? Çok saçma geliyor. Bir de teknoloji forumu burası. Korsan desteklenecek bir şey değildir.
Site linki paylaşmak yasak + olarak konular onay sürecinden geçmiyor isteyen istediğini konuyu hemen açıyor

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,757
Üyeler
142,809
Son üye
Alvais
Top Bottom