Neler Yeni

Kriterlerime Göre Laptop Yorumlarınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
emir kala
Arkadaşlar Merhaba, Yeni bir laptop alacagım, çok fazla araştırma yaptım. Ozellikle youtube kanalında bu forumun ismini vererek yapılan yayınlar en çok ilgilendiğim konulara değindiği için foruma girip sizlerin görüşünü almak istedim.

Öncelikle bütçe sorunum yok şükür, yurt dışında çalıştıgım için 3-5 bişey kazanıyoruz. Ama işin aslı israf yapmak istemiyorum. Çünkü biraz eski toprak oldugumdan oyle 4k grafiklerde oynamak tamam daha zevkli ama 2 kat fazla para veriyorsam 2 kat fazla zevk almıyorum. Full HD beni kesiyor artıyor bile. Bir de öyle 13 nesil i9 işlemci alsam zaten o işlemcinin nimetlerinden faydalanamayacagım için özelliklerini kullanmayacagım seylere para vermiş olacam, yazık yani.

Biraz da ileriye yönelik bir laptop olsun. Bir kere alayım iyi de baktıgım sürece beni 5-6 yıl götürsün isterim. Tabii yeni nesil oyunlar teknolojiler ne getirir bilinmez fakat mümkün mertebe işte... Oynayacagım oyunlar da; işte iş dönüşü Battle net in diablo 4 , overmatch2 ve diger oyunları, gta 5, RDR-2 gibi oyunlar.

Bu şartlarda her ne kadar 4060-70 ekran kartlı laptoplar işimi görür gibi görünse de 8gb vram olması konusunda cok dikkatli olunması için ciddi uyarılar var. 4080 e geceyim desen darbogaz yapmayan bir 4080, 81 binden baslıyor ki oda HP, yani bir asus MSI degil.

Bir de RTX 4070, 4060 tan ne kadar iyi, siz olsanız kaç TL verip 4070 alırdınız? Su an 15 bin TL fark var bunu verecek kadar daha mı iyi acaba 4070? Bu Ekran kartları bana yeterli olur mu yoksa 4080, verecegim fiyat farkına degecek kalitede ekran kartı mı? (yani 4060 ın üstüne 40 bin TL verirsem israf yapmış olmaz mıyım 4080 e gececegim için?)

Son olarak Batarya ömrünün benim için hiç önemli olmadıgını da belirteyim.

İyi forumlar

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Arkadaşlar Merhaba, Yeni bir laptop alacagım, çok fazla araştırma yaptım. Ozellikle youtube kanalında bu forumun ismini vererek yapılan yayınlar en çok ilgilendiğim konulara değindiği için foruma girip sizlerin görüşünü almak istedim.

Öncelikle bütçe sorunum yok şükür, yurt dışında çalıştıgım için 3-5 bişey kazanıyoruz. Ama işin aslı israf yapmak istemiyorum. Çünkü biraz eski toprak oldugumdan oyle 4k grafiklerde oynamak tamam daha zevkli ama 2 kat fazla para veriyorsam 2 kat fazla zevk almıyorum. Full HD beni kesiyor artıyor bile. Bir de öyle 13 nesil i9 işlemci alsam zaten o işlemcinin nimetlerinden faydalanamayacagım için özelliklerini kullanmayacagım seylere para vermiş olacam, yazık yani.

Biraz da ileriye yönelik bir laptop olsun. Bir kere alayım iyi de baktıgım sürece beni 5-6 yıl götürsün isterim. Tabii yeni nesil oyunlar teknolojiler ne getirir bilinmez fakat mümkün mertebe işte... Oynayacagım oyunlar da; işte iş dönüşü Battle net in diablo 4 , overmatch2 ve diger oyunları, gta 5, RDR-2 gibi oyunlar.

Bu şartlarda her ne kadar 4060-70 ekran kartlı laptoplar işimi görür gibi görünse de 8gb vram olması konusunda cok dikkatli olunması için ciddi uyarılar var. 4080 e geceyim desen darbogaz yapmayan bir 4080, 81 binden baslıyor ki oda HP, yani bir asus MSI degil.

Bir de RTX 4070, 4060 tan ne kadar iyi, siz olsanız kaç TL verip 4070 alırdınız? Su an 15 bin TL fark var bunu verecek kadar daha mı iyi acaba 4070? Bu Ekran kartları bana yeterli olur mu yoksa 4080, verecegim fiyat farkına degecek kalitede ekran kartı mı? (yani 4060 ın üstüne 40 bin TL verirsem israf yapmış olmaz mıyım 4080 e gececegim için?)

Son olarak Batarya ömrünün benim için hiç önemli olmadıgını da belirteyim.

İyi forumlar
40K fazla verip 4080 alınmaz. Bugün altın alın o para ile, rtx 4060 yetmeğinde o altını bozdurun rtx 7060 alın bugün 4080 almak saçmalık. kasa + laptop alabilirsiniz o paraya.
Ki laptoptaki 4060 ile kasadaki 4060 ın aynı güçte olmadığını da paylaşmam lazım.

Ayrıca bence "4060" serisi sizin için yeterli. Genel olarak oynamak istediğiniz oyun tarzını ve kullanım tarzınızı söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Battle net in diablo 4 , overmatch2 ve diger oyunları, gta 5, RDR-2 gibi oyunlar.
4060 bunlar için fazlasıyla yeterli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8gb vram olması konusunda cok dikkatli olunması için ciddi uyarılar var
Laptoplar 1080P ve 2k da kaldığı için o kadar da uyarıları düşünmenize gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
emir kala
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hamza kardeşim teşekkür ederim gayet net ve aydınlatıcı bir yönlendirme olmuş. Dogrudur 1080p de oyunlar oynayacagım. Zaten bu bilgiyi aldıktan sonra Leptop onerisi sormaya gerek yok. Forumdaki diger arkadaşlar fazlasıyla tartışmış ve degerlendirme yapmış. Kasa kalıtesine önem verip MSI GL veya GP serisi bir 4060 içeren bir laptop alacagım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
emir kala
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyle mi diyorsun tamam ben de omen alayım. Yani ben laptopta oyle dış görünüşe ne bileyim kasasının plastik olmasına cok takılmam ama mesela victus serisi de gerçekten abartı kötü bir kalitesi var. Ama Omen serisi benim hoşuma gidiyor tamamdır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,042
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom