Neler Yeni

Kulaklık Tavsiye Ve Soru

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Deniz TAN
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanımları FPS Oyunları Toplama Ve Hazır Sistemler
Instagram
thanskywalker
Discord
onlytheniz
Bütçe
2800
Arkadaşlar Öncelikle Umarım Gününüz Ve Hayatınız Güzel Geçiyordur Uzatmadan Konuya Gireyim Öncelikle Bir Sorum Kulaklıklarda Bulunan Sanal Çevresel Ses Nedir Ne İşe Yarar Valorant CS LOL Gibi Rekabetçi Oyunlar Oynuyorum Onun Dışında Witcher 3 Assasins C Serisinden Oyunlar Oynuyorum Bu Tür Oyunlar Oynuyorum Sanal Çevresel Ses Bu Oyunlarda Bana Avantaj Sağlarmı Veya Nerede Sağlar 2. Kulaklığımı Kırdım Yeni Kulaklık Arayışındayım Ve Rekabetçi Oyunlarda Benı 1 Adım Öne Taşısın İstiyorum 2800 Kadar Bütçem Var Daha Üstüne Çıkmam Çok Zor Ben Önceden Razer Blackshark V2X Kullanıyordum Şimdi Razer Barracuda X 2022 Almak İstiyorum Sade Şık Tasarımı Hafifliği Ve Kablosuz Oluşu Beni Cezbetti Bluetooth Özelliğinin Oluşu Ve Telefon da da Kullanılabilir Olması Hoşuma Gitti Sizce alınır mı? Başka Önerileriniz Varmı Cevaplarınızı Merakla Bekliyorum Zamanını Ayıran Ayırmayan Cevap Veren Vermeyen Herkese Teşekkür Ederim İyi Forumlar İyi Günler.

TayfunBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Tayfun Arık
Corsair hs80 kablolu almistim ben gayet memnunun biisi onerdi dolby access destegi de var kulaklikla 42 tl ye satin alip uygylamadan game video movie gibi ayarlayabiliyorsn mukemmel dun cs oynadim her detayina kadar veriyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Corsair hs80 kablolu almistim ben gayet memnunun biisi onerdi dolby access destegi de var kulaklikla 42 TL ye satin alip uygylamadan game video movie gibi ayarlayabiliyorsn mukemmel dun cs oynadim her detayina kadar veriyor
Fiyatini iyi kovala

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Öncelikle sorularını cevaplayayım; sanal çevresel ses stereo kulaklık ile 5.1, 7.1, 9.2 gibi birden fazla hoparlör ile oluşturulan sinema sistemini yazılımsal olarak taklit eden bir sistemdir. Özünde oyunlardaki ses motoru gibi çalışır. Gelen medyadaki ses kanallarını yazılımsal olarak simule eder. Ama bunun için medyanın ses dosyasının 5.1 olarak gelmesi lazım. Youtube'da falan yok bu. Netflix destekliyor ama her içerikte yok.
Oyunda ise özelliği açarsan gelir (muhtemelen, kendim hala yeni laptopta test etmedim. Ama stereo ses ile bile belli bir değişiklik oluyor)
Eskiden bu özellik sadece kulaklıklardan çıkan ses kartları ile iyi kötü oluyordu ama artık windows uzamsal ses gibi windows üzerinde gömülü geliyor. Teknik olarak uzamsal ses için özel bir kulaklığa ihtiyacın yok. Dolby Atmos için özel olarak desteklenen modeller var ve 9.2 gibi sistemleri daha iyi simule edebiliyor bu modeller.
Ama bunları alman şart DEĞİL. İyi bir stereo kulaklık işini görür.
Oyunda farkını hissedip hissetmeyecegine gelince; stereo zaten yeterince iyi bir performans veriyor ama iyi tonlamaya sahip bir kulaklık ile 5.1 desteği kesinlikle hoşuna gidecektir. Ben konser kayıtlarını dinlerken farkediyorum ve gerçekten hoş oluyor.

Bütçen için kulaklık konusuna gelirsek; kablosuz modeller biraz zor, steelseries'in yazılımsal olarak uzamsal ses destekleyen modelleri var ama en az 4000den başlıyor onlar.
Kablolu modeller windows uzamsal sesi kullanır ve hangi model olursa olsun işini görür; sennheiser hd800sten tut bakkaldan alacağın kulak içi kulaklığa kadar işini görür. Tabi detay seviyesi fiyata göre değişiyor.
Senin Bütçende kablosuz güzel birkaç model var (jbl tune 710, 720, etc) ama bunlar Bluetooth ile çalışıyor, uzamsal ses bunlarda çalışıyor mu bilmiyorum (test etmedim)
Kablolu olarak çirkin görünüşlü stüdyo kulaklıkları var ama sesleri güzel.
Ama şahsen benim bu fiyattaki seçimim kulak içi modeller olurdu; Moondrop chu 2, Tangzu waner, Truthear Zero ve Hexa gibi modeller gerek ses kalitesi gerek tasarımı ile alabileceğiniz en iyi modeller.
Umarım yeterince bilgi verebilmişimdir

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Deniz TAN
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanımları FPS Oyunları Toplama Ve Hazır Sistemler
Instagram
thanskywalker
Discord
onlytheniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle sorularını cevaplayayım; sanal çevresel ses stereo kulaklık ile 5.1, 7.1, 9.2 gibi birden fazla hoparlör ile oluşturulan sinema sistemini yazılımsal olarak taklit eden bir sistemdir. Özünde oyunlardaki ses motoru gibi çalışır. Gelen medyadaki ses kanallarını yazılımsal olarak simule eder. Ama bunun için medyanın ses dosyasının 5.1 olarak gelmesi lazım. Youtube'da falan yok bu. Netflix destekliyor ama her içerikte yok.
Oyunda ise özelliği açarsan gelir (muhtemelen, kendim hala yeni laptopta test etmedim. Ama stereo ses ile bile belli bir değişiklik oluyor)
Eskiden bu özellik sadece kulaklıklardan çıkan ses kartları ile iyi kötü oluyordu ama artık windows uzamsal ses gibi windows üzerinde gömülü geliyor. Teknik olarak uzamsal ses için özel bir kulaklığa ihtiyacın yok. Dolby Atmos için özel olarak desteklenen modeller var ve 9.2 gibi sistemleri daha iyi simule edebiliyor bu modeller.
Ama bunları alman şart DEĞİL. İyi bir stereo kulaklık işini görür.
Oyunda farkını hissedip hissetmeyecegine gelince; stereo zaten yeterince iyi bir performans veriyor ama iyi tonlamaya sahip bir kulaklık ile 5.1 desteği kesinlikle hoşuna gidecektir. Ben konser kayıtlarını dinlerken farkediyorum ve gerçekten hoş oluyor.

Bütçen için kulaklık konusuna gelirsek; kablosuz modeller biraz zor, steelseries'in yazılımsal olarak uzamsal ses destekleyen modelleri var ama en az 4000den başlıyor onlar.
Kablolu modeller windows uzamsal sesi kullanır ve hangi model olursa olsun işini görür; sennheiser hd800sten tut bakkaldan alacağın kulak içi kulaklığa kadar işini görür. Tabi detay seviyesi fiyata göre değişiyor.
Senin Bütçende kablosuz güzel birkaç model var (jbl tune 710, 720, etc) ama bunlar Bluetooth ile çalışıyor, uzamsal ses bunlarda çalışıyor mu bilmiyorum (test etmedim)
Kablolu olarak çirkin görünüşlü stüdyo kulaklıkları var ama sesleri güzel.
Ama şahsen benim bu fiyattaki seçimim kulak içi modeller olurdu; Moondrop chu 2, Tangzu waner, Truthear Zero ve Hexa gibi modeller gerek ses kalitesi gerek tasarımı ile alabileceğiniz en iyi modeller.
Umarım yeterince bilgi verebilmişimdir
cok tesekkur ederım elıne emegıne saglık zaten cok yuksek bır performans ıstemıyorum rahat olsun sesı net ve temız versın yeterlı kalıtelı olmasını ıstıyorum kulak ıcı sevmıyorum kulagımda agrı yapıyor ve konforundan hosnut degılım kulak ustu almak gala tercıhım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,259
Üyeler
154,207
Son üye
dorje06
Top Bottom