Neler Yeni

Kyk yurtlarına çıkıp çıkmayacağım ne zaman belli olur ?

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Merhabalar ben bu sene Üniversite tercihi yapacak bir bireyim sıralamam pek iç açıcı değil o yüzden 2 yıllık bir sağlık bölümü düşünüyorum
%50 özel üniversiteler de istediğim bölüm tutuyor

buna göre ailem de kyk yurtlarının ne zaman çıkacağı belli değil seni bir ismail ağa cemaatinin yurduna yerleştirelim kyk çıkana kadar diyor

ama ben gram istemiyorum bunların yanında kalmak
ya kyk çıkmazsa o zaman ne halt yiyeceğim diye düşünüyorum bunlar kendi yurtlarında dini ders falan da veriyorlar

merak ettiğim şey şu şimdi kyk yurtları üniversiteye gitmeden belli olmuyor mu bunu nasıl öğreneceğim?
Bu ülkenin başına ne geldiyse ya hacı dan ya hocadan hepsi için demiyorum kendi halinde imanındakiler hariç tarikat gördün mü kaçıcaksın en çok ALLAH diyen onlardır ama herşeydide onlar yapar

cagri0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Çağrı Yaman
Bu ülkenin başına ne geldiyse ya hacı dan ya hocadan hepsi için demiyorum kendi halinde imanındakiler hariç tarikat gördün mü kaçıcaksın en çok ALLAH diyen onlardır ama herşeydide onlar yapar
evet te kyk çıkmazsa nolacak o önemli bu benim 2.ci yılımdı sınavda

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
evet te kyk çıkmazsa nolacak o önemli bu benim 2.ci yılımdı sınavda
Knk ne diyim ki gidersen onlar sana işte bulur iyi maaşla ama 10 yıl sonra tutuklanır mısın bilemem 😂

Talhaxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Talha Güleryüz
Yanlış anlamayın ama insanlarin gittiği cemmat vb seywleri böyle kotulmeniz hiç etik değil kendimde destek vermiyorum cemmatci değilim ama diğer insanların destekledikleri kurumlara saygısız bi sekilde konuşmuyorum sizde lütfen yazdıklarınızi saygı çerçevesinde yazın tşk ederim

TİTAN.

80+ Platinum
bende öyle düşünüyorum zaten ibadetlerde zorlarlar diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı şeyi dedim ama bölüm farketmeksizin nereye gidersen git kyk ya yerleşme garantisi yokmuş herhalde diye biliyorum

yoksa normalde bizimkiler de sıcak bakmıyor ama kyk çıkana kadar devam et diyorlar ev tutma şansımız yok hem kiralar uçuk hem de ben ev in sorumluluğunu üstlenemem şuan
Kanka daha merkezi olmayan bir yeree gidip orda çalışıp eve çıksan yada yurda

index2i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer-Zemin
Merhabalar ben bu sene Üniversite tercihi yapacak bir bireyim sıralamam pek iç açıcı değil o yüzden 2 yıllık bir sağlık bölümü düşünüyorum
%50 özel üniversiteler de istediğim bölüm tutuyor

buna göre ailem de kyk yurtlarının ne zaman çıkacağı belli değil seni bir ismail ağa cemaatinin yurduna yerleştirelim kyk çıkana kadar diyor

ama ben gram istemiyorum bunların yanında kalmak
ya kyk çıkmazsa o zaman ne halt yiyeceğim diye düşünüyorum bunlar kendi yurtlarında dini ders falan da veriyorlar

merak ettiğim şey şu şimdi kyk yurtları üniversiteye gitmeden belli olmuyor mu bunu nasıl öğreneceğim?
üniversite başlamadan belli oluyor zaten şimdiden yerleştirilmenin bi mantığı yok ayrıca gitmeyin öyle cemaatlere

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
maddi imkan şuan pek iyi değil özel yurtlar için babam biraz erken emekli oldu öğretmenlikten yoksa şuan çalışıyor olurdu maddi açıdan çok daha iyi olurduk

tamamda üniversite açılana kadar elimiz kolumuz bağlı oturcaz mı yani daha erken belli olma şansı yok mu eğer çıkmazsa üni tuttuğunda o zaman faka basarım işte 🙂
Çıkmaz ise gitmeyecek misin üniversiteye

kesin bir şey mi bu
Tabi ki üniversite başladıktan sonra nerede kalacak öğrenciler yoksa

cagri0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Çağrı Yaman
Çıkmaz ise gitmeyecek misin üniversiteye

Tabi ki üniversite başladıktan sonra nerede kalacak öğrenciler yoksa
iyi de niye bazılarına üniversite başladıktan 3 ay sonra falan çıkıyor benim enişte doktor o okurken 3. yılında çıkmış

Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
ömer faruk nakış
Yanlış anlamayın ama insanlarin gittiği cemmat vb seywleri böyle kotulmeniz hiç etik değil kendimde destek vermiyorum cemmatci değilim ama diğer insanların destekledikleri kurumlara saygısız bi sekilde konuşmuyorum sizde lütfen yazdıklarınızi saygı çerçevesinde yazın tşk ederim
boşa duyar kasıyorsun dostum cemaatler köhnemiş gereksiz ve her an devlete sorun çıkarabilecek yapılardır örnek 15 TEMMUZ

boşa duyar kasıyorsun dostum cemaatler köhnemiş gereksiz ve her an devlete sorun çıkarabilecek yapılardır örnek 15 TEMMUZ
bu tür kurumlar saygıyı falan haketmezler alanen anaysaya karşı çıkarlar laikliği kötülerler tekke ve zaviyelerin yeniden açılmasını isterler ki şimdi vakıf okulu adı altında açıyorlar ve kurucumuz Musatafa Kemal ATATÜRK e olmadık hakaretler ederler ki yine anayasamzıda belirtilen usullere göre giyimleri dahi suçtur " 2 Eylül 1925 günü çıkarılan Devlet memurlarına şapka giyme zorunluluğu getiren bakanlar kurulu kararnamesinin çıkarıldığı din adamı dışında kalan kişilerin sarık ve cübbe giymeleri yasaklandı. Buna aykırı davranışlar sergileyenler ise, bir yıla kadar hapisle cezalandırılacaktı. 1934 yılında ise, din adamlarının dini kıyafetlerini sadece ibadet yerlerine giymeleri ile ilgili bir yasa çıkarıldı." yani saygı kelimesi bu tarz yerler için geçersizdir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,867
Üyeler
156,532
Son üye
Aarass
Top Bottom