Neler Yeni

İnceleme KZ ED 12 Kulaklık İncelemesi

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam sanırım 180 TL. Ses kalitesi dışında sanırım her şeyi ed12 ile aynı mıdır?
Ses kalitesi olarak ZST PRO daha iyi diye düşünüyorum ama yakın performanslar sergileseler bile ZST PRO'nun zevki bambaşka...

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Ses kalitesi olarak ZST PRO daha iyi diye düşünüyorum ama yakın performanslar sergileseler bile ZST PRO'nun zevki bambaşka...
Neden? Gürültü engellemeden dolayı mı? Yani 70 TL farka değer mi diyorum?

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Neden? Gürültü engellemeden dolayı mı? Yani 70 TL farka değer mi diyorum?
Sadece gürültü engellemeden dolayı değil his var kulaklıkta bass,tiz kalitesi bambaşka bir şey. İlk kulaklığım olduğu için mi bilmiyorum ama yani anlatılmaz yaşanır kelimesini ZST PRO'yu anlatırken kullanmak lazım o fark verilebiliyor ise kesinlikle verilmeli.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Bildirge:
200 TL bütçe varsa 180 TL'ye (kargo bedava) KZ ZST PRO alabilirsiniz.

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
Herkese selamlar. Kulak içi kulaklığım bozuldu diye kulaklık arayışındaydım. Amacım bu sefer ses kalitesi yüksek ve bozulmayacak bir şeydi. 100 TL falan bütçem vardı. Sordum soruşturdum, önce jbl alacaktım sonra jbl'in ucuz kulaklıklarını diğer kulaklıklardan farkı olmadığını keşfettim. sonra da @KTimur hocamın önerisiyle KZ kulaklıkları keşfettim ardından KZ ED12'yi satın aldım. Ben HEPSİBURADA üzerinden 120 TL'ye satın aldım. şu an 130 olmuş ama. İsterseniz 110 TL'ye TEKNOSTORE üzerinden alabilirsiniz. (Güvenilir bir sitedir.) Ben pazartesi sipariş ettim, salı kargoya verildi. Cuma da elime ulaştı. (ŞANLIURFA'da yaşıyorum.) kutusunda herhangi bir sorun yoktu hatta paketin içinde şu baloncuklu paketin içindeydi.
KUTUSU:
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

KUTUSUNDAN KULAKLIKLAR, KABLOSU VE YEDEK SİLİKON UCLARI ÇIKIYOR. KUTUSNUN MALZEMESİ AŞIRI KALİTELİ, KUTUNUN KALINLIĞI APPLE TELEFONLARIN KUTUSU GİBİ KALIN VE SAĞLAM.

TASARIM

Kulaklığın şekli biraz değişik ilk açtığımda mallaştım, takamadım. ama sonra taktım. 1-2 takmadan sonra artık alıştım şu an sıkıntısız takıyorum. Şekli kancalı. bunu bilin. kanca kulağın arkasından geliyor. Kulaklıklar ise kulağın boşluğuna tam oturuyor ve hareket etmiyor. Yürüyüşte kullandım 1 kere bile hareket etmedi. Gerçekten kulağı hiç ağrıtmıyor. birinin kırmızı diğerinin mavi oluşu da havalı. ama ikisinin de dış kısmı SİYAH. Kablosu 120 cm. Normalden birazcık uzun. Jak girişi de düz değildi yan şekilli. Resimlerde göreceksiniz. Kulaklığın çok güzel bir özelliği var, kulaklıklar ve kablosu birbirinden bağımsız.
Bunun ne artısı var derseniz de kabloda eğer yırtılma olursa tüm kulaklık yerine sadece kablo satın alabilirsiniz. (kablonun fiyatı kulaklığın yarı fiyatı. 60 TL VERMEK 120 TL VERMEKTEN İYİDİR.)
Ve bu kulaklık da olan bir özellik de şu: Kulaklığın bluetooth aparatı diye bir şey var. Ayrı bir şekilde satılıyor, eğer onu satın alıp kulaklığın normal kablosunu çıkarıp kulaklıklara onu takınca kulaklığınız kablosuz oluyor. TAM KABLOSUZ DEĞİL AMA. Ensede olan az bir kablo oluyor. Ve KZ'nin iddiasına göre de kesilme falan olmuyor, kulaklık aynı kalitede ses veriyor. Kulaklık üzerinde 1 tuş tek var. 1 kere basınca OYNAT/DURDUR işlevi, 2 defa üst üste basınca SIRADAKİ ŞARKI işlevini görüyor. ses kontrollerini kulaklık üzerinden yapamıyoruz. Kablosu da zincir şeklinde ama örgü mü değil mi anlamadım ama çok kaliteli bir kablo.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

ARKADAŞLAR BAZILARI YANLIŞ TAKIYOR, ŞÖYLE OLACAK:

MAVİ olan sağ kulağa, KIRMIZI olan sol kulağa takılıyor.

PERFORMANS

Evet normalde bu segmentteki kulakiçi kulaklıklardan pek beklentimiz olmaz.
Bu kulaklık ise gerçekten çok iyi ses kalitesine sahip.
BASS'ları kulaklığın en çok öne çıkan özelliği zaten, BASS'lar mükemmel ötesi. Benim bi PHİLİPS kulak üstü müzik kulaklığım var, onun bass'ları bunun yanına bile yaklaşamaz.
Ses yüksekliği gerçekten çok yüksek, full seste 1-2 saniye tek dinleyebildim, sonra düşürdüm sesi.
Tizler'i bazı arkadaşlar düşük bulmuş, ama kulaklığın kalitesine bakınca evet tiz leri biraz düşük. Yanlış anlamayın TİZLERİ diğer kulak içi kulaklıklardan yine iyi. Sadece Ryzen 5 3600 ile 1660 super kullanmak gibi. Kulağı ağrıtmıyor, şahane bi kulaklık.

8-10 Tane 8D Şarkı da denedim, kulak üstü kulaklıkdan daha iyi performans veriyor.

ALDIĞIMA HİÇ PİŞMAN DEĞİLİM VE KULAK İÇİ KULAKLIK ALACAKLARA ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.

Çok emek vererek yazdım, okuyan varsa teşekkür ediyorum.

EN UCUZ LİNK (KARGO BELEŞ!)

@KTimur hocama tekrar teşekkür ediyorum,

İYİ GÜNLER.
Çok güzel inceleme olmuş eline sağlık

Razorlance

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Çayan Tarhan
evet gelecekten geliyorum kulaklığın son durumu nedir herhangi bir arıza çıktı mı acaba ? halen tavsiye eder misiniz yoksa QKZ VK4 mi almak mantıklıdır ?

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
evet gelecekten geliyorum kulaklığın son durumu nedir herhangi bir arıza çıktı mı acaba ? halen tavsiye eder misiniz yoksa QKZ VK4 mi almak mantıklıdır ?
Hiçbir sorun yok. Hâlen güzelce kullanıyorum. Kulaklık Hi-Fi’mış bu arada. 😄

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular