Neler Yeni

Yardım laptobum harici monitöre görüntü vermiyor yardım

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Caner
merhaba arkadaşlar,
ben 3 yıldır asus VivoBook 15 X510 laptobunu kullanıyorum ve ekranını bozdum ekrandan karınca görüntüsü geliyor.
ben harici olarak bir monitör bağladım yaklaşık 8 ay boyunca böyle kullandım ve laptobum yavaşlayınca format attım.
ilk formatta harici monitöre görüntü vermedi format sırasında sorunlar cıktı sonra 30dk bekleyince monitöre ekran durduk yere geldi.
1 ay sonra laptobu arkadaşıma vereceğim için format atarken artık hiç monitöre görüntü vermiyor bekledim içini açtım ne yaptıysam görüntü vermedi.
laptobun harddiskini, kasama bağlayınca görüntü geldi. format attım harddiske ama laptoba takınca yine monitöre görüntü vermiyor sorunu nerde aramalıyım?

birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
855
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
merhaba arkadaşlar,
ben 3 yıldır asus VivoBook 15 X510 laptobunu kullanıyorum ve ekranını bozdum ekrandan karınca görüntüsü geliyor.
ben harici olarak bir monitör bağladım yaklaşık 8 ay boyunca böyle kullandım ve laptobum yavaşlayınca format attım.
ilk formatta harici monitöre görüntü vermedi format sırasında sorunlar cıktı sonra 30dk bekleyince monitöre ekran durduk yere geldi.
1 ay sonra laptobu arkadaşıma vereceğim için format atarken artık hiç monitöre görüntü vermiyor bekledim içini açtım ne yaptıysam görüntü vermedi.
laptobun harddiskini, kasama bağlayınca görüntü geldi. format attım harddiske ama laptoba takınca yine monitöre görüntü vermiyor sorunu nerde aramalıyım?

biraz bekle söylicem çözümünü
Mesaj otomatik birleştirildi:

merhaba arkadaşlar,

tam çözümü bulamdım biossta bi ayar vardı onu acınca görüntü geliyordu aynı sorunu bende yaşıyordum neyse şöyle yap bi tv ye vga ve hdmı kablosu ile bağlanmayı dene sonra grafik akrtının sürücüsünü kur öyle monitöre görüntü gelir

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Caner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biraz bekle söylicem çözümünü
Laptop ekranı bozuk olduğu icin sürücü yukleyemiyorum sadece hdmi yuvası var biraz önce hdmi ile tv'e bağlanmayı denedim ama görüntü gelmedi başka bi monitöre daha denedim yine olmadı ekranı yaptırmak baya masraflı olucak başka nasıl güncelleyebilirim?

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
855
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Laptop ekranı bozuk olduğu icin sürücü yukleyemiyorum sadece hdmi yuvası var biraz önce hdmi ile tv'e bağlanmayı denedim ama görüntü gelmedi başka bi monitöre daha denedim yine olmadı ekranı yaptırmak baya masraflı olucak başka nasıl güncelleyebilirim?
basak bi çözüm yolu yok malesef bi alptop erkanı bulman gerek

çünkü sürücüyü kurmadıgın için harici ekran kartı çalışmıyor ve harici ekran görüntü veremiyor burda çalışan intelin ekran kartı buda sadece laptop ekranın bağlı oldugu porttan görüntü veriyor

Top Bottom