Neler Yeni

Yardım laptop 100 dereceye cikiyor

bitmiyobxe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
bitmiyo
ewet
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam 50 wat yeter mi???
45 e 55 watt yap.
Laptopda bir sorun yoksa 60 watt da 100 derece normal değil.
Kaliteli bir termal macun, laptop soğutucu ve watt limitleme sorunu çözer diye umuyorum.
I7 14700HX çok güçlü bir islemci olduğu için 90 dereceler normaldir, ama 100-105 anormal. 90lara düşurebilirsen kullanmaya devam et.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Halil Karagöz
hocam zaten 60 wat limit koydum daha ne kadar koyim

hp victus iade kabul edelermi alalı 4 5 gün oldu anca 4 günde yeni açabildim cihazı n11 den aldım
Nerde o bas bas victus öneren savunan şahıs benle tartışıyodu hocam ama 14500h i5 victuslar ısınmıyo diye artislik yapıyodu çok sessiz çalışıyo diye vs şans eseri dediğimde yok öyle bir şey deyip test videoları atmaya çalışıyodu çağırın gelsin 😂

Hocam iade kabul etmeme gibi bir durum olmaz 14 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var ha iade sebebi vereyim sistem ısınıyor sistem hatalı iade etmek istiyorum deyip iade süreci başlamazsa şikayet edeceğinizi söylersiniz bu kadar bitti.

japontess

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fatih
İlla 25 altına diyorsan bu derim

https://app.hb.biz/GDP93XkAqKex

25 bi tık üstüne çıkarım dersen bunu alabilirsin

Kral bişi sorcam 1650ti + i7 10750h'tan excalibur kullanıyorum da okul için 2-3 yıl dayanacak laptop istiyorum. 14k'ya 2.el ideapad var arkadaşta r5 6600 + 3050ti'lı. Ya onu alacam ya da 25k'ya sıfır bunlardan birini alcam. Sence 10bin ekstra ödememe değer mi bu laptoplar? Parayı da çarçur etmek istemiyorum sıfır alsam da olur almasam da

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Halil Karagöz
45 e 55 watt yap.
Laptopda bir sorun yoksa 60 watt da 100 derece normal değil.
Kaliteli bir termal macun, laptop soğutucu ve watt limitleme sorunu çözer diye umuyorum.
I7 14700HX çok güçlü bir islemci olduğu için 90 dereceler normaldir, ama 100-105 anormal. 90lara düşurebilirsen kullanmaya devam et.
150 w max performansta çalışacak işlemciyi 45 50 wata sabitlersen bi nevi gücünü 1 / 3 e düşürmüş oluyorsun hocam. Bunun yerine iade edip amd işlemci alabilir gerek yok. Yada illa intel diyorsa gidip 12. Nesil alsın

Kral bişi sorcam 1650ti + i7 10750h'tan excalibur kullanıyorum da okul için 2-3 yıl dayanacak laptop istiyorum. 14k'ya 2.el ideapad var arkadaşta r5 6600 + 3050ti'lı. Ya onu alacam ya da 25k'ya sıfır bunlardan birini alcam. Sence 10bin ekstra ödememe değer mi bu laptoplar? Parayı da çarçur etmek istemiyorum sıfır alsam da olur almasam da
Hocam senin laptopta iyi zaten sen neden 1650 ti bırakıp 3050ti geçmek istiyorsun ki ? Amd frame gen modlarıyla senin ekran kartı 1080p de rahat 3 yıl daha götürür zaten.

150 w max performansta çalışacak işlemciyi 45 50 wata sabitlersen bi nevi gücünü 1 / 3 e düşürmüş oluyorsun hocam. Bunun yerine iade edip amd işlemci alabilir gerek yok. Yada illa intel diyorsa gidip 12. Nesil alsın

Hocam senin laptopta iyi zaten sen neden 1650 ti bırakıp 3050ti geçmek istiyorsun ki ? Amd frame gen modlarıyla senin ekran kartı 1080p de rahat 3 yıl daha götürür zaten.
Arkadaşınsa güzel bakmışsa bilgisayara alınır niye alınmasın da ben senin için bir gereklilik görmüyorum bilgisayarın zaten güzel.

bitmiyobxe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
bitmiyo
O öyle olmuyor.
Yüksek watt çektiği zaman ısınıyor ve performansı düşüyor.
Watt limitlediğin zaman ısısı düşüyor ve performansı artıyor.
Bu işlemcilerin o kadar yüksek watt değerlerine ihtiyacı yok.

japontess

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fatih

Arkadaşınsa güzel bakmışsa bilgisayara alınır niye alınmasın da ben senin için bir gereklilik görmüyorum bilgisayarın zaten güzel.
kral model ve render işlerinde biraz kasıyo. Ama hep dengeli modda kullandım. Hiç yüksek performansa almamıştım. Ondan olur mu bilmiyorum? Ben ekstra bir şey aramıyorum sketchup autocad kullanırken kasmasa razıyım.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Halil Karagöz
O öyle olmuyor.
Watt limitle dediğin adam tek çekirdekte 60 w çeken işlemcide 100 dereceleri görüyorum diyor hocam sen iyi misin ? Tek çekirdekte 60 çeken 50 w sabitlese kaç ghz çevirecek ? Ben sana söyliyim gücünün %30 unu kullanamaz. Watt limitleme güç arttırmaz undervolt öyle bir şey değil mevzu çektiği voltu azaltmak

kral model ve render işlerinde biraz kasıyo. Ama hep dengeli modda kullandım. Hiç yüksek performansa almamıştım. Ondan olur mu bilmiyorum? Ben ekstra bir şey aramıyorum sketchup autocad kullanırken kasmasa razıyım.
Yüksek performans moduna alıp dene bakalım. Olmazsa arkadaşın 15 20 civarına satıyorsa iyi bence 3050ti da o kadar güçsüz bir kart değil. 15 e satıyorsa hele ki değiştirmek istiyorsan en mantıklısı o.

Cuncan

80+
O öyle olmuyor.
HOCAM 50 wat ta da amd ryzen 7840HS den daha fazla mi performans vecem

alcam

bitmiyobxe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
bitmiyo

alcam
Evet.
İşlemci watt limitleme fps'i artıran bir işlem.
I7 14700HX, R7 7840HS'den birkaç gömlek daha güçlü bir işlemci.

Farex

80+ Silver
merhaba yeni laptop aldım cinebenchmark testi yaptım single core da 60w sabit te işlemci 100 105 dereceye cikiyor sizce normal mi işlemci
i7 14700HX ürünü geri vermelimiyim
Hangi laptop birde hwmonitör yükle ve oradaki değerleri at bakalım r23 testinde iken.

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
haiko haikoloji
Güç ayarlarına girip işlemci gücünü %100' den %99'a çek.

Top Bottom