Neler Yeni

Laptop 32 bit sorunu

whitexd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Efe Kaman
Herkese merhaba.

32 bit olan laptopımı 64 bit yapmak istiyordum.İşlemcimin 64 biti desteklediğini öğrendikten sonra işe koyuldum.Media Creation Tool arcını indirdim.64 bit yüklemek istediğim için 64bit seçeneğini seçip iso dosyasını indirdim.Fakat iso dosyasını açmaya çalıştığımda "Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor uygun bir sürüm bulmak için yayıncıyla iletişim kurun hatası ile karşılaştım.Araştırmam sonucu uygulamanın 64 bit olduğundan böyle olduğunu öğrendim.Yani uygulamayı zaten laptop 32 olup 64 e yükseltmek için kullanıyorum ama uygulama 64 bitse ben bunu nasıl açıp kurayım arkadaş? İsoyu açmadan format diski oluşturup boot ile çalıştırmayı denedim fakat sistem o şekilde çalışmadı.Uyumluluk sorun giderici programı da yardımcı olmadı.Acaba media creation tooldan bit seçim ekranı yükseltilecek biti değil de sistemin mevcut bitini mi soruyor anlamadım.Ordam 64 bit değilde 32 biti seçip kurulum yapsam sistem yine 32bit mi kalır? ya da nasıl bir çözüm önerirsiniz neyi yanlış yapıyorum

Eld037

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Furkan Aşlakcıoğlu
Eğer çözüm bulunamazsa sanal makineden yapabilirsiniz. Bkz. vmware.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,353
İsim
Emre Zengin
Herkese merhaba.

32 bit olan laptopımı 64 bit yapmak istiyordum.İşlemcimin 64 biti desteklediğini öğrendikten sonra işe koyuldum.Media Creation Tool arcını indirdim.64 bit yüklemek istediğim için 64bit seçeneğini seçip iso dosyasını indirdim.Fakat iso dosyasını açmaya çalıştığımda "Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor uygun bir sürüm bulmak için yayıncıyla iletişim kurun hatası ile karşılaştım.Araştırmam sonucu uygulamanın 64 bit olduğundan böyle olduğunu öğrendim.Yani uygulamayı zaten laptop 32 olup 64 e yükseltmek için kullanıyorum ama uygulama 64 bitse ben bunu nasıl açıp kurayım arkadaş? İsoyu açmadan format diski oluşturup boot ile çalıştırmayı denedim fakat sistem o şekilde çalışmadı.Uyumluluk sorun giderici programı da yardımcı olmadı.Acaba media creation tooldan bit seçim ekranı yükseltilecek biti değil de sistemin mevcut bitini mi soruyor anlamadım.Ordam 64 bit değilde 32 biti seçip kurulum yapsam sistem yine 32bit mi kalır? ya da nasıl bir çözüm önerirsiniz neyi yanlış yapıyorum
1) Windows (Final)
2) Windows 10 21H2
3) Windows 10
4) Türkçe
5) 64 Bit olanı indir.
Sonra Rufus'u indir ordan flash belleğine yazdır. (https://rufus.ie/tr/)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarında UEFİ var mı? BİOS'a girip Boot kısmını atarsan olup olmadığını söyleyebilirim.

whitexd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Efe Kaman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1) Windows (Final)
2) Windows 10 21H2
3) Windows 10
4) Türkçe
5) 64 Bit olanı indir.
Sonra Rufus'u indir ordan flash belleğine yazdır. (https://rufus.ie/tr/)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarında UEFİ var mı? BİOS'a girip Boot kısmını atarsan olup olmadığını söyleyebilirim.
Hayır UEFİ yok

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,353
İsim
Emre Zengin
Hayır UEFİ yok
Tamam indir bu attığımı, RUFUS'u da indir. Sonra flash belleğini tak RUFUS'u aç oradan başta inen İSO'yu seç. Sonra Disk Bölüm Düzenini MBR'yi seç. Hedef sistem BİOS ya da UEFİ seçili olacaktır.

whitexd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Efe Kaman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamam indir bu attığımı, RUFUS'u da indir. Sonra flash belleğini tak RUFUS'u aç oradan başta inen İSO'yu seç. Sonra Disk Bölüm Düzenini MBR'yi seç. Hedef sistem BİOS ya da UEFİ seçili olacaktır.
sorunsuz bir sekilde kurulumu tamamladim cok tesekkurler..

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,353
İsim
Emre Zengin

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,201
İsim
Semih Boran
Herkese merhaba.

Kurulumda tek 64 bit sürüm varsa .exe de 64 bit oluyor. MCT ise 32 bit.

Top Bottom