Neler Yeni

Laptop aldıktan sonra neler yapmam lazım

Shine1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Aktürk

1-Bu laptopu aldım ama ne yapmam gerektiği hakkında pek bilgim yok nereden öğrenebilirim(driver vs kurulmasi gereken şeyler)
2- Free dos laptop, işletim sistemi olarak windows 11 mi yüklemem lazım, kendim yükleyebilir miyim yoksa bilen birini bulup ona sorsam daha mı iyi olur

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,287
İsim
Semih Boran

1-Bu laptopu aldım ama ne yapmam gerektiği hakkında pek bilgim yok nereden öğrenebilirim(driver vs kurulmasi gereken şeyler)
2- Free dos laptop, işletim sistemi olarak windows 11 mi yüklemem lazım, kendim yükleyebilir miyim yoksa bilen birini bulup ona sorsam daha mı iyi olur
Kendiniz UEFI olarak Windows 11'i kurabilirsiniz. Sürücüleri ise PC'yi aldıktan sonra TeamViewer üzerinden sizin için yükleyebilirim.

Shine1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Aktürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendiniz UEFI olarak Windows 11'i kurabilirsiniz. Sürücüleri ise PC'yi aldıktan sonra TeamViewer üzerinden sizin için yükleyebilirim.
Windows11 i nasıl kurmam gerekiyor bilmiyorum nereden bilgi ve yönlendirme alabilirim acaba

OzeeE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özgür Ertekin
1) Öncelikle hayırlısı olsun. Bilgisayarınızda işletim sistemi varsa eğer windows çoğu sürücüleri otomatik olarak indiriyor. Bazı sürücüler sorunlu çalışıyorsa eğer laptopun markasının sitesinde bazı sürücüleri seri numarası sorgulatarak bulabilirsiniz. Bu laptoptaki ekran kartının driverini güncellemek için Geforce Experience kullanabilirsiniz. Bilgisayarı ilk aldığınızda yapmanız gereken ilk şey bilgisayarınızın donanımlarının(ram, işlemci, ekran kartı) sağlam olduğunu anlamak stress testi yapmanızı öneririm. Memtest86, aida64 ve Furmark testleri ile bilgisayarınızı yorup performansını kontrol edebilirsiniz. Bu testlerin nasıl yapıldığını internette kolayca bulabilirsiniz.

2) FreeDos laptopa Windows 11 kurmak çok kolaydır. İnternete "Windows 11 kurulumu" yazarsanız dünya kadar öğretici video çıkmaktadır. Elinizde 16 gb bir USB bellek ve USB belleğe windows 11 atmak için başka bir bilgisayar yeterlidir.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
1-) Windows 11i kuracaksın önce. İnternette zibilyon tane kurulum videosu var araştırıp öğrenebilirsin.

2-)Myasus uygulamasını indir. Senin için gerekli driver ve bios sürücülerini indirecek. Genellikle masaüstüne indiriyor. İnen dosyalara tıklayarak tek tek güncelle hepsini. Şunu unutma her bir driverı güncelledikten sonra en sonunda bilgisayarı ywniden başlat otomatik olarak seçiliyor sen orada 2.seçeneği yani daha sonra yeniden başlatı seç.
MyAsus Linki

3-) GeForce experience ve Amd Software Adrenalin editionu yükle. Linkleri aşağıya bırakıyorum

4-) Armoury Crate i indir. Oturum açtıktan sonra bazı iconların üstünde kırmızı nokta olacak onu takip et güncellemeler yaptıracak.

Sonra da istediğin uygulamaları vs indir.

Cihaz sıcaklığını düşürmek için şunları yapabilirsin

Bir de armoury crate yerine şu uygulamayı kurarsan daha serin çalışacaktır.

Kurmadan önce şunları yap:
Bu siteye gir otomatik indirme yapacak onu kur
Buradan Show All a tıklayarak Armoury Crate Uninstall Tool u yükle ve çalıştır

G helper ile ilgili ayarlar istersende tekrar yazarsın anlatırım

Shine1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Aktürk
1-) Windows 11i kuracaksın önce. İnternette zibilyon tane kurulum videosu var araştırıp öğrenebilirsin.

2-)Myasus uygulamasını indir. Senin için gerekli driver ve bios sürücülerini indirecek. Genellikle masaüstüne indiriyor. İnen dosyalara tıklayarak tek tek güncelle hepsini. Şunu unutma her bir driverı güncelledikten sonra en sonunda bilgisayarı ywniden başlat otomatik olarak seçiliyor sen orada 2.seçeneği yani daha sonra yeniden başlatı seç.
MyAsus Linki

3-) GeForce experience ve Amd Software Adrenalin editionu yükle. Linkleri aşağıya bırakıyorum

4-) Armoury Crate i indir. Oturum açtıktan sonra bazı iconların üstünde kırmızı nokta olacak onu takip et güncellemeler yaptıracak.

Herkese teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Ama kral bu nasıl bi emektir valla her şeyi tek tek yazmışsın çok teşekkür ederim valla

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Herkese teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Ama kral bu nasıl bi emektir valla her şeyi tek tek yazmışsın çok teşekkür ederim valla
Rica ederim. Takıldığınız bir yer olursa yazabilirsiniz

Shine1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Aktürk

MyAsus Linki

amd software adrenalin edition yükledim ama hata verdi ne hatası verdiği de yazmıyo sadece bug tool diye gözüküyo laptopta ne yapmam lazım bilginiz var mı bu konuda(müsait değildim bu aralar o yüzden yeni yeni driverları halletmeye başladım)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,833
Üyeler
151,461
Son üye
Alp3rtugrul
Top Bottom