Neler Yeni

Laptop da dp girişi yok monitör de var

Sectury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ahmet emin yavuz
alacağım laptop da dp girişi yok ama monitörümde dp giriş var. monitörümde aynı zamanda hmdi 1.4 olduğu için 144 hz alamayacağımdan dolayı bir şey sormak istiyorum.
şimdi ben dp to hdmi alsam hdmi laptop a dp yi monitöre taksam 144 hz alır mıyım?

equionx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ahmet küçük
alacağım laptop da dp girişi yok ama monitörümde dp giriş var. monitörümde aynı zamanda hmdi 1.4 olduğu için 144 hz alamayacağımdan dolayı bir şey sormak istiyorum.
şimdi ben dp to hdmi alsam hdmi laptop a dp yi monitöre taksam 144 hz alır mıyım?
1080p için evet alabilirsiniz. Dijitalden dijitale dönüşüm yapılacağı için performans farkı yaşamazsınız çok fazla.1080p için evet alabilirsiniz. Dijitalden dijitale dönüşüm yapılacağı için performans farkı yaşamazsınız çok fazla.

Sectury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ahmet emin yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1080p için evet alabilirsiniz. Dijitalden dijitale dönüşüm yapılacağı için performans farkı yaşamazsınız çok fazla.1080p için evet alabilirsiniz. Dijitalden dijitale dönüşüm yapılacağı için performans farkı yaşamazsınız çok fazla.
peki alabilirsiniz dediğiniz şey hdmi mi yoksa hdmi to dp mi? çünkü bazıları dp yi laptop a takmazsan 120 hz alırsın gibi şeyler diyordu forumlarda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,760
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
peki alabilirsiniz dediğiniz şey hdmi mi yoksa hdmi to dp mi? çünkü bazıları dp yi laptop a takmazsan 120 hz alırsın gibi şeyler diyordu forumlarda.
laptop modeli atar mısın?

Sectury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ahmet emin yavuz
laptop modeli atar mısın?

MSI KATANA 17 B13VGK-489TR bu laptop​

aoc 27g2u 144hz bu da monitör
monitör de 1.4 hmdi girişi ve dp girişi, laptopda sadece 2.1 hdmi girişi mevcut. bu dediğim olur mu olursa kablo olarak ne önerirsiniz ve hangi ucu hangi cihaza bağlamam lazım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,760
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler

MSI KATANA 17 B13VGK-489TR bu laptop​

aoc 27g2u 144hz bu da monitör
monitör de 1.4 hmdi girişi ve dp girişi, laptopda sadece 2.1 hdmi girişi mevcut. bu dediğim olur mu olursa kablo olarak ne önerirsiniz ve hangi ucu hangi cihaza bağlamam lazım?
hdmi 2.1 ile bağlayın direkt.
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde monitör çözünürlüğü nedir?

Sectury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ahmet emin yavuz
hdmi 2.1 ile bağlayın direkt.
evet onu ben de düşündüm fakat bilgisayardaki hdmi portu 1.4 diyor. 1.4 hdmi 1080p 144hz destekliyor mu ki? bir de laptop da usb c girişi varmış en kötü ihtimalle usb c to dp alırım ama sanırım hdmi de oluyor. teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. bir de bir şey daha soracağım hazır konusu açılmışken amazondan alacağım laptopu. garantisi var mı yok mu göremiyorum sadece 30 gün içerisinde iade imkanı diyor amazonda ama tam anlamadım.
ürünün linki: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0C7ZJT616/ref=ewc_pr_img_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,760
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
ya da thunderbolt to display yaparsınız daha sağlıklı olabilir. ben öyle kullanıyorum.

evet onu ben de düşündüm fakat bilgisayardaki hdmi portu 1.4 diyor. 1.4 hdmi 1080p 144hz destekliyor mu ki? bir de laptop da usb c girişi varmış en kötü ihtimalle usb c to dp alırım ama sanırım hdmi de oluyor. teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. bir de bir şey daha soracağım hazır konusu açılmışken amazondan alacağım laptopu. garantisi var mı yok mu göremiyorum sadece 30 gün içerisinde iade imkanı diyor amazonda ama tam anlamadım.
ürünün linki: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0C7ZJT616/ref=ewc_pr_img_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1
evet type-c çıkışı thunderbolt oluyor tb to dp yapın en iyisi.

ürünün garantisi var amazonda sıkıntı yaşamazsınız.

ama bu bütçede rtx 4080 li cihaz alın bence.

8k fark var ama;
2 tb ssd
2k 240hz ekran (müthiş)
4080 var

Sectury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ahmet emin yavuz
ya da thunderbolt to display yaparsınız daha sağlıklı olabilir. ben öyle kullanıyorum.

evet type-c çıkışı thunderbolt oluyor tb to dp yapın en iyisi.

ürünün garantisi var amazonda sıkıntı yaşamazsınız.

ama bu bütçede rtx 4080 li cihaz alın bence.

8k fark var ama;
2 tb ssd
2k 240hz ekran (müthiş)
4080 var
4080 li cihaz bulamadım varsa da 16 gb ram oluyor hep. feragat edemeyeceğim şeylerden ilki ram ikincisi işlemci. 4080 olunca ikisinden de kısıyor bu bütçeye. ama yine de teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,760
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
4080 li cihaz bulamadım varsa da 16 gb ram oluyor hep. feragat edemeyeceğim şeylerden ilki ram ikincisi işlemci. 4080 olunca ikisinden de kısıyor bu bütçeye. ama yine de teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.
link attım ona bütçeniz yetmiyor mu?

Sectury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ahmet emin yavuz
link attım ona bütçeniz yetmiyor mu?
evet bu büçmeni baya bi aşıyor bu size attığım linkteki bilgisayara da zor yetiyor aslında. ayrıca bu özelliklerde bir bilgisayar alacak olsam hp ye pek güvenemezdim. asus ya da msi dan başka bir şey tercih edeceğimi sanmıyorum yüksek segmentte.

Top Bottom