Neler Yeni

Yardım Laptop Ekrana Kola Döküldü Ekranda Beyazlık Oluştu

UnSeeN_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Efe Yağız
Masada laptop a bakıyordum sonra atıştırmalık almak için mutfağa gittim masa nın üstünde de kola vardı kedim kolayı devirmiş bütün laptop kola oldu sonra sesi duyup içeri geldim hemen ekranı falan sildim ama ekranın sağ altında beyazlaşma oldu bu geçermi yoksa kalıcımı

Ekler

• 20220731_080729.jpg
    20220731_080729.jpg
    1.5 MB · Hit: 48

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
Monitörün çalıştığına dua et, garanti kapsamına girmez ama gönderebilirsin. Belki panel değişimi vs. yaparlar ama pek sanmıyorum. Onun dışında yapabileceğin bir şey yok monitörü düzeltmek için.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,039
İsim
Bilal Tepe
Masada laptop a bakıyordum sonra atıştırmalık almak için mutfağa gittim masa nın üstünde de kola vardı kedim kolayı devirmiş bütün laptop kola oldu sonra sesi duyup içeri geldim hemen ekranı falan sildim ama ekranın sağ altında beyazlaşma oldu bu geçermi yoksa kalıcımı
Ücret karşılığında değişim yapabilirsin Max tamir ücreti verip

Owner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
333
İsim
Doruk
ekran değişimi yapabilirsin fakat bu hem pahalıya patlar hem kola anakarta girdiyse 2-3 gün içinde anlarsın o zaman yapabileceğin pek bişey kalmaz ve çok pahalıya patlar

UnSeeN_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Efe Yağız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran değişimi yapabilirsin fakat bu hem pahalıya patlar hem kola anakarta girdiyse 2-3 gün içinde anlarsın o zaman yapabileceğin pek bişey kalmaz ve çok pahalıya patlar
Zaten döküldüğü gibi 5 10 saniyede sildim klavye den su geçrime olasılığı yok daha önceden termal macun değuştirmek için içini açtım klavye kapalı kutuydu sadece bağlantı kablosu geliyodu çoğunluğu ekrandaydı suyun

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Islak mendil ile ekranı sil olmadı ekran alır değiştirirsin. :/

sehaxld

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
PC Teknik Sorunlar
En doğru karar 2-3 gün beklemek bekledikten sonra eğer anakartta sıvı teması oluşursa zaten bilgisayarı açamassin belki orada su kalmıştır kuruyunca geçer diye tahmin ediyorum zamanında başına limonata ile gelmişti ekranda bundan daha belirgin bir çizgi olmuştu 2-3 gün sonra kurudu geçti sana önereceğim şey beklemek eğer geçmezse garantiye yolla.

UnSeeN_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Efe Yağız
En doğru karar 2-3 gün beklemek bekledikten sonra eğer anakartta sıvı teması oluşursa zaten bilgisayarı açamassin belki orada su kalmıştır kuruyunca geçer diye tahmin ediyorum zamanında başına limonata ile gelmişti ekranda bundan daha belirgin bir çizgi olmuştu 2-3 gün sonra kurudu geçti sana önereceğim şey beklemek eğer geçmezse garantiye yolla.
Şimdi ekran açık 15 20 dk bekledim birazda fön tutum geçmedi ama 2 3 gün hiç açmam yüksek ihtimal

UnSeeN_0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Efe Yağız
2-3 gün beklemeye bile gerek kalmadı 1 günde kurudu ekran eskisi gibi tertemiz oldu emin olmak için içini de açtım tozları falan temizledim anakartta sıvı falan görmedim yinede bezlede temizledim

Top Bottom