Neler Yeni

Laptop fanımı yağlamalı mıyım?

Losheida

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sadık Tunç
Merhaba, eski bir laptop kullanıyorum ve özellikle yaz aylarında işlemcim ve ekran kartım fazla ısınarak frekans düşürmek zorunda kalıyor. Kaliteli bir termal macun kullanarak ve laptopun yer ile olan mesafesini artırmak bu sorunu biraz çözmüş olsa da ara sıra ısınma sorunum devam ediyor. Tuhaf olsa da fanımı birkaç ayda bir yıkıyorum :D aksi takdirde tozlarından arındırmak zor oluyor. Fanımı söküp yağlamalı mıyım? Ayrıca yeni fan almak gibi bir düşüncem yok. Yağ olarak elimde apartmanın asansöründe kullandıkları siyahımsı bir yağ var. Ve ayrıca ara sıra fan sürtüyor neye göre değişiyor bilmiyorum ama birkaç güne bir sürtme sesi duyuyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

zedanka

80+
Aslında fanlarda yağ bulunur ama siz yıkadığınız için yağdan arınmış olmalı tekrar yağlamalısınız. Kaliteli bir sıvı gress yağı kullanabilirsiniz çok az miktarda kullanmanız işi çözecektir. Birde fanlarınızı yıkamayın :giggle:

Metmosby

80+
Fanları sürekli yıkamak zararlı ayrıca vida yuvaları zamanla yalama olur. Yıkadığınız için içindeki kendi yağı özelliğini kaybetmiştir yağlama yapabilirsiniz ama sürekli sök-yıka mantığı yanlış.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,683
Üyeler
141,620
Son üye
Emirhanfzl
Top Bottom