Neler Yeni

laptop harici ekran kartı takmak mümkünmü?

TunaKrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tuna Kr
Laptoplar harici ekran kartı takman mümkün ve oyunlarda bunun etkisini görürsün bu kesin bir şey ama bunu yapmam için gerekli olan aparatları alman lazım konu hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip değilim ama istersen birkaç araştırma yapabilirsin. Yalnış bilmiyorum bazı yeni laptopların iç kısmında bu aparatlar var ama sendeki eski bir laptop olduğu için araştırmanı da ona göre yapmanı tavsiye ederim yanlış bir kanal yüzünden laptobun içini açmaya boşa zaman harcamazsın.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
dahili olarak değiştirmen mümkün değil harici olarak ise zor yani uğraşmaya pek değmez.

TunaKrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tuna Kr
Laptoplar harici ekran kartı takman mümkün ve oyunlarda bunun etkisini görürsün bu kesin bir şey ama bunu yapmam için gerekli olan aparatları alman lazım konu hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip değilim ama istersen birkaç araştırma yapabilirsin. Yalnış bilmiyorum bazı yeni laptopların iç kısmında bu aparatlar var ama sendeki eski bir laptop olduğu için araştırmanı da ona göre yapmanı tavsiye ederim yanlış bir kanal yüzünden laptobun içini açmaya boşa zaman harcamazsın.
Laptobun buna uyumlu olup olmama durumu da olabilir bunlarin hepsini araştırmanı tavsiye ederim bir şeyler yapmadan önce.

Arthur Morgan

80+ Gold
En İyi Cevap
5
biraz eski bi laptopum var youtube da gezinirken gördüm harici ekran kartı takıyolardı bu teknik olarak mümkünmü mümküse oyunlarda falan iş görürmü?
İşlemcinin darboğaz yapmayacağından emin misin? Laptopun güç girişinin o ekran kartına yeteceğine emin misin? (Ekstra güç kaynağı alman gerekiyor), O ekran kartından tam verim alamayacaksın. Bunları bilerek işe giriş.

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Sencer Yalçıner
Dahili olarak değiştirebilirsin. Fakat çoğu laptop desteklemez. İçini açın GPU çıkıyor mu diye bakın. Harici olarak ise mümkün ama işlemci besleyemeyebilir.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
e gpu olarak geçiyor galiba
oyunlarda tabi iş görür ama pek bilgim yok bu konuda

batuhan0088

80+ Bronze
Mümkün daha önce denemiştik. Bunun için ekran kartına birde güç kaynağına ihtiyacın var. Harici olarak ekran kartını bağlamalısın. Bir de adını şuan hatırlamıyorum bir aparat var. Zamanında 150-200 tl fiyatı vardı şuanda aşağı yukarı öyledir. Laptopun altında ki wifi kartından bağlantıyı sağlıyorsun. Ekran kartının %80lik gücünü kullanabiliyorsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,528
Üyeler
156,511
Son üye
Cisseko
Top Bottom