Neler Yeni

Laptop için Termal putty önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar HP Victus serisi bilgisayara sahibim ekran kartım RTX3060 işlemci i7 12700H RAM 32 GB. Geçenlerde termal macun değişimi için soğutucuyu kaldırdım, termal macun değiştirirken VRAM'lerde ve diğer elemanlarda termal pad yerine termal Putty olduğunu gördüm. Bunları kaç ayda bir yenilemem gerekiyor ve hangi markalar iyi?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Termal putty nedir ? Macun benzeri bir şey gibi geldi o yerdeki şeyler. Ben muhtemelen hiç dokunmam onlara. Çok minik en ufak taşmada baş ağrıtır gibi, mosfet üstündede var malum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal putty nedir ? Macun benzeri bir şey gibi geldi o yerdeki şeyler. Ben muhtemelen hiç dokunmam onlara. Çok minik en ufak taşmada baş ağrıtır gibi, mosfet üstündede var malum.
Hocam macun gibi bir şey ama daha katı bir yapıda. Pencere aralarına sıkılan köpükler varya onun ilk karşılaşmamış yapısı gibi düşünün hep o yapıda kalıyor. Termal pad yeine kullanılıyor. Taşması da zor gibi çünkü yoğun ve katı bir yapısı var elektriği de iletmiyor

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam macun gibi bir şey ama daha katı bir yapıda. Pencere aralarına sıkılan köpükler varya onun ilk karşılaşmamış yapısı gibi düşünün hep o yapıda kalıyor. Termal pad yeine kullanılıyor. Taşması da zor gibi çünkü yoğun ve katı bir yapısı var elektriği de iletmiyor

Ama yine macun gibi sıkarak uygulanıyor sanırım. Uygularken taşabilir :D. Yani en azından ben kendime güvenmem ve uğraşmak istemem.

Malzeme en kötü termal padler kadar uzun ömürlü ise dokunmaya gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ama yine macun gibi sıkarak uygulanıyor sanırım. Uygularken taşabilir :D. Yani en azından ben kendime güvenmem ve uğraşmak istemem.

Malzeme en kötü termal padler kadar uzun ömürlü ise dokunmaya gerek yok.
Bilmiyorum hocam ya :) termal pad kalınlığını bilsem termal pad alacam ama işte

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bilmiyorum hocam ya :) termal pad kalınlığını bilsem termal pad alacam ama işte

Daha kötü olur gibi, termal pad kalınlığı için yapılmamış belli, basınçtan kompanentleri bozar o zaman.

Top Bottom