Neler Yeni

Öneri Laptop Isınma Sorunu İçin Tavsiye

Slayer06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tahir Can İPEK
Arkadaşlar merhabalar. 5 günlük bir Hp Pavilion Gaming bir laptop kullanıyorum. Özellikleri bakımından Amd Ryzen 5 5600h 512gb Ssd 16gb ram ve Rtx3050 bulunuyor. Deneme amaçlı birkaç oyun indirdim isterseniz değerlerini sizinle paylaşayım.
1. Valorant= Ultra ayarlarda (Valorantın kendi sisteminin gösterdiği değerlerde) 170-220 Fps arasında. Sıcaklık ise 63-67 derecelerde
2.Battlefield 1= En yüksek+Orta ayarlarda sabit 60 fps (limit bulunmakta) herhangi bir fps drop yaşamıyorum. Sıcaklıklar ise 83-89 derece arasında
3. Gta5 Online= Birkaç ayarı kısık olmak kaydıyla sabit 60 fps. Sıcaklıklar ise maalesef 90 dereceye rahatlıkla ulaşmakta (özellikle freemode'da)
4. The Crew 2= En yüksek ayarlarda sabit 60Fps ama sıcaklıklara gelince içler acısı. Maalesef gözlerim 93 dereceyi bile gördü. Korkudan direkt olarak oyunu kapattım. Bu oyunları daha çok denemek için indirdim. Saatlerce oyun oynayan bir insan değilim. 1-2 saat bilemedin tatil ve boş günüm ise 3-4 saat maksimum oynarım (sonrasında sıkılırım zaten) ama bu değerleri görünce bilgisayarı açmaya korkar hale geldim.
Büyük ihtimal yeni bir termal macun sürmek ve ek bir soğutucu almam gerekecek.
Sizden ricam bildiğiniz güvenilir,kaliteli ve ucuz bir termal macun ve aynı şekilde maksimum 120Tl olacak şekilde bir laptop soğutucusu önerebilir misiniz? Bunların dışında önerebileceğiniz başka bir şey var mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
93 derece olunca korkmanıza gerek yok. Açıkcası Excalibur kullanıcısı olarak 96 dereceyi görünce aynı şu tepkiyi veriyorum "A PC yanıyo la"
Bunu önlemek için bakımını yapabilirsiniz ( şimdi değil 5 6 ay sonra )
Fan ayarları varsa onları kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
İşlemci ghz'ini sınırlandırabilirsiniz zaten 93'e kadar çıktığı için ghz kısmıştır diye düşünüyorum.
Ek bir soğutucu alabilirsiniz, bu 5 6 derece fark ettirir.
Laptopun arkasına bir kutu koyup altını kaldırabilirsiniz, alttan hava alması daha rahat olur.

Slayer06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tahir Can İPEK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
93 derece olunca korkmanıza gerek yok. Açıkcası Excalibur kullanıcısı olarak 96 dereceyi görünce aynı şu tepkiyi veriyorum "A PC yanıyo la"
Bunu önlemek için bakımını yapabilirsiniz ( şimdi değil 5 6 ay sonra )
Fan ayarları varsa onları kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
İşlemci ghz'ini sınırlandırabilirsiniz zaten 93'e kadar çıktığı için ghz kısmıştır diye düşünüyorum.
Ek bir soğutucu alabilirsiniz, bu 5 6 derece fark ettirir.
Laptopun arkasına bir kutu koyup altını kaldırabilirsiniz, alttan hava alması daha rahat olur.
Cevabınız için teşekkür ederim ama 93 derece gerçekten insanı tedirgin ediyor. Kullandığım teknolojik aletlerin sadece donanımını değil aynı zamanda uzun ömürlülüğüne de önem veren bir insanım ve birçok forumda okuduğuma göre bu değerler pek iç açıcı değil. Ama dediklerinizi mutlaka yapacağım. Umarım en kısa zamanda çözülür. Bu arada fan için herhangi bir uygulama veya yazılım bulunmuyor maalesef

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,789
Üyeler
150,152
Son üye
iFlexGang
Top Bottom