Neler Yeni

laptop işlemci kullanımı 80 85 derecelerde %15e sabitleniyor

lesshy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Anıl Öztürk
merhanbalar valorant csgo sea of thieves gibi oyunlar oynuyorum 60 70 fps felan alıyorum valo da işlemcim 85 86 dereceye felan çıkıyor laptop kullanıyorum anıden %15 e sabitleniyor işlemci kullanımı 1 2 dk duzelmıyor oyun 3 4 fpse sabıtlenıyor nerdeyse oyun oynayamıyorum biraz araştırdım cool n quietden dolayıymış herhalde biosumda cool n quiet ayarı yok hiçbir türlü kapatamıyorum laptop modelım hp db15 ryzen 3 3200u 8gb ram 240ssd

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
965
İsim
Sadettin Y
Ben de aynı sorunu yasadım ve asagıdaki adımları izleyerek kurtuldum fakat bu frekans sabitleme islemcinin kendisini korumaya almasıyla ilgili de olabilir yani yapmadan once dikkatli ol ve sıcaklıkları kontrol altında tut.
güç seçenekleri-yüksek performans-plan ayarlarını degistir-gelismis guc ayarlarını degistir-islemci guc yonetimi-100

lesshy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Anıl Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben nihai performans kullaniyorum onda yapsam sorun olurmu

lesshy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Anıl Öztürk
yaptim düzelmedj başka cozum yokmu

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Bu tarz cihazlar saatlerce oyun oynamak için üretilmediğinden işlemci yüksek sıcaklıklara çıkınca hızını düşürüyor soğumak adına, e bu da tahmin edebileceğiniz üzere FPS'i inanılmaz derecede düşürüyor.

QuickCPU'dan işlemcinizin frekansını sabitleyerek sorunu çözebilirsiniz.

lesshy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Anıl Öztürk
öneriniz varmidir frekans icin 2.60ghzyi gecmiyor oyunlarda islemci bu olayi yasadigimda 0.39ghz fln oluyk

lesshy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Anıl Öztürk
merhabalar frekansı %99da tuttugum zaman yarı yarıya fps dusuyor oynanmayacak kadar %99 ile %0 arasındakı hepsı aynı %100 full performans verıyor ama 89 dereceye çıktığı zaman %15e sabitlenıyor cpu ağır oyunda oynamıyorum valorantda test ettım very low ayarlar 1336x768 çözünürlüğünde ama 89 dereceye kadar çıktı

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
işlemci sıcaklığı yükseldiği için laptop kendini soğutuyor çünkü 3200U bir oyun işlemcisi değil bilgisayarınız da oyun bilgisayarı değil ki o kdara gelişmiş bir soğutma ile oyun oynatabilsin.

Top Bottom