Neler Yeni

Laptop işlemcimden tam performans alamadığımı düşünüyorum

sllhhhxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Salih
Merhaba benim biraz eski bir laptopum var işlemcisi - Intel(R) Core(TM) i7-4500U - valorant oynuyorum ve işlemcimin sıcaklığı oyunun ortasında bile 70 dereceleri zor görüyor. Yani ısınmıyor işlemcim ve tüm ayarları yapmama rağmen 60 fps te çok drop yiyor. Biraz araştırdım işlemci ultra düşük enerji tüketimi bir işlemciymiş (sonunda U var). işlemciyi biraz zorlamak istiyorum ısınmada problemim yok bunu nasıl yapabilirim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,752
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
ram kaç gb?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,752
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,752
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
geforce gt 740m var
ekran kartı ve işlemci ısınmıyorsa drop yemez diye düşünüyorum bu sistem. başka bir sorun olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çözünürlük ve ayarlar nasıl oyun içi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,752
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Kaan
U serisi işlemciler genel olarak kısılmış işlemcilerdir.6 yıl boyunca i5 5200u kullanmış biri olarak söylüyorum,bu işlemciler hemen darboğaza düşebiliyorlar.Isınan bir yapıları yok çünkü fansız kullanım için tasarlanmış az watt çeken performansı da sınırlı olan işlemcilerdir.Dolayısıyla çok fazla bir iş yükünü kaldırmasını beklemeyin.70 dereceyi geçmese bile yine bir termal macun ve fan temizlemek sorunu çözebilir.Bu işlemcilere bahsettiğim yapılarından dolayı overclock vs yapılamıyor,yani kilitli işlemcilerdir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,752
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
U serisi işlemciler genel olarak kısılmış işlemcilerdir.6 yıl boyunca i5 5200u kullanmış biri olarak söylüyorum,bu işlemciler hemen darboğaza düşebiliyorlar.Isınan bir yapıları yok çünkü fansız kullanım için tasarlanmış az watt çeken performansı da sınırlı olan işlemcilerdir.Dolayısıyla çok fazla bir iş yükünü kaldırmasını beklemeyin.70 dereceyi geçmese bile yine bir termal macun ve fan temizlemek sorunu çözebilir.Bu işlemcilere bahsettiğim yapılarından dolayı overclock vs yapılamıyor,yani kilitli işlemcilerdir.
bu sistem ile 60 fps üstü oynayabilmesi gerekir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,752
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,097