Neler Yeni

Yardım Laptop işlemcime undervoltage yapmak istiyorum yardım eder misiniz?

A. Arda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet Arda
MSI laptop kullanıyorum daha yeni aldım son olaylardan sonra riske atmamak için undervoltage yapmak istiyorum i7 14700hx kullanıyorum

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
bende aynı sorunu yaşıyorum undervoltage yapmak istiyorum risk için değilde fps düşüşü oluyor kısa süreli fps drop yiyorum ama kilitli intelin kısmı sende de kilitli mi acaba ?

A. Arda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende aynı sorunu yaşıyorum undervoltage yapmak istiyorum risk için değilde fps düşüşü oluyor kısa süreli fps drop yiyorum ama kilitli intelin kısmı sende de kilitli mi acaba ?
biosta mı

A. Arda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biosta açabiliyorsun diye biliyorum ama denememe rağmen hala olmuyor uygulamalrda ya herhangi birinide xtu throttle stop falan kulalnamıyorum sadece gpu oluyor
biosta bulamadım ben de

YazılımKafa

80+ Silver
MSI laptop kullanıyorum daha yeni aldım son olaylardan sonra riske atmamak için undervoltage yapmak istiyorum i7 14700hx kullanıyorum
İntel işlemcilerde throttlestop ile yapılıyor. İnternete yazın bunun rehberide var. Detaylı şekilde anlatıyor

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
İntel işlemcilerde throttlestop ile yapılıyor. İnternete yazın bunun rehberide var. Detaylı şekilde anlatıyor
benim leptopda kilitli olduğu için kullanamıyorum ve denedim açılmasına rağmen açılmıyor bi bilgin varsa sevinirim ona göre düşürürüm termal macunla da uğraşmamış olurum

YazılımKafa

80+ Silver
benim leptopda kilitli olduğu için kullanamıyorum ve denedim açılmasına rağmen açılmıyor bi bilgin varsa sevinirim ona göre düşürürüm termal macunla da uğraşmamış olurum
İntelde bildiğim o var. Başka uygulama bilmiyorum maalesef

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
İntelde bildiğim o var. Başka uygulama bilmiyorum maalesef
şöyle söyliyim sana ne olursa olsun throttle yada xtu intelin kendi uygulamasında bile leptop kilitli olunca sıfır alınca öyle geldiği için kullanamıyorsun onun için açman gerekiyor ama benimki 9 nesil olduğu için açamıyorum 10 11 nesillerin açıldığını gördüm
ama ne yazıkki benimki açılmıyor

YazılımKafa

80+ Silver
şöyle söyliyim sana ne olursa olsun throttle yada xtu intelin kendi uygulamasında bile leptop kilitli olunca sıfır alınca öyle geldiği için kullanamıyorsun onun için açman gerekiyor ama benimki 9 nesil olduğu için açamıyorum 10 11 nesillerin açıldığını gördüm
ama ne yazıkki benimki açılmıyor
O zaman iyi bir termal macun kullanacaksın. İşlemci kullanımı yoğun oyunlarda da grafikleri yükseltip fps limiti koyup işlemci kullanımını düşürebilirsin. Tabi senin kararın artık. Ayrıca sıcaklık limiti koymayı denedin mi? Undervoltage yapmasan bile sıcaklık limiti ile bunu çözebilirsin. Ona izin veriyor mu?

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
O zaman iyi bir termal macun kullanacaksın. İşlemci kullanımı yoğun oyunlarda da grafikleri yükseltip fps limiti koyup işlemci kullanımını düşürebilirsin. Tabi senin kararın artık. Ayrıca sıcaklık limiti koymayı denedin mi? Undervoltage yapmasan bile sıcaklık limiti ile bunu çözebilirsin. Ona izin veriyor mu?
sıcaklık limitini hiç denemedim o nasıl oluyor sadece güç ayarlarından bi özellik var agressif onu disable yapmıştım baya 85 c kadar düşürdü ama tekrardan drop yiyorum önceden olmuyordu bu sorunda geldi nedense

YazılımKafa

80+ Silver

Ekler

• Screenshot_20240729_202126_Chrome.jpg
    Screenshot_20240729_202126_Chrome.jpg
    387.7 KB · Hit: 6
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,485
Üyeler