Neler Yeni

laptop kapağını açtığımda sistem başlıyor

Oguzd45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Oğuz Demir
lenovo marka laptop kullanıcısıyım bilgisayarın kapağını açtığımda otomatik başlıyor nasıl düzeltebilirim?

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Bilgisayarı nasıl kapatıyorsun?
Kapağı kapatarak mı yoksa önce bilgisayarı tamamen kapatıp sonra mı kapağı kapatıyorsun?

Oguzd45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Oğuz Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

muskA

80+ Silver
lenovo marka laptop kullanıcısıyım bilgisayarın kapağını açtığımda otomatik başlıyor nasıl düzeltebilirim?
bende bugün çözdüm o sorunu.biosta bi ayar var sanırım 2.sekmedeydi ayarın ismini unuttum dısabled yapınca kapanıyodu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

dur bakayım senin için :D

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Benim laptopumda kapağı açma seçenekleri yok. Fakat kapak ve güç ayarları şu kısımından yapılıyor. Belki sizde vardır.
Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri

Ardından sol taraftaki "Kapak Kapatıldığında Yapılacakları Seçin" kısmına tıklıyoruz.

Bu kısımda bende yalnızca bu ayarlar var. Belki sizde kapak açılma ile ilgili bir şeyler de olabilir.
1594082234744.png

Oguzd45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Oğuz Demir
Benim laptopumda kapağı açma seçenekleri yok. Fakat kapak ve güç ayarları şu kısımından yapılıyor. Belki sizde vardır.

Ardından sol taraftaki "Kapak Kapatıldığında Yapılacakları Seçin" kısmına tıklıyoruz.

Bu kısımda bende yalnızca bu ayarlar var. Belki sizde kapak açılma ile ilgili bir şeyler de olabilir.
Alıntıyı görüntüle
buradan her ayarı denedim olmadı maalesef

muskA

80+ Silver

Alıntıyı görüntüle
bunla alakası yok dostum.o ayarı kapatırsa bilgisayar 2 kat daha geç açılıyor.

Oguzd45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Oğuz Demir
bende bugün çözdüm o sorunu.biosta bi ayar var sanırım 2.sekmedeydi ayarın ismini unuttum dısabled yapınca kapanıyodu.

dur bakayım senin için :D
yardımcı olursanız sevinirim :)

muskA

80+ Silver
buradan her ayarı denedim olmadı maalesef
bilgisayar açılırken f2 spam yapıp biosa giriyosun.confıguratıon kısmından flip to bootu dısabled yapıyorsun oluyor.umarım işe yaramıştır

bilgisayar açılırken f2 spam yapıp biosa giriyosun.confıguratıon kısmından flip to bootu dısabled yapıyorsun oluyor.umarım işe yaramıştır
save and exit demeyi ihmal etme.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
bunla alakası yok dostum.o ayarı kapatırsa bilgisayar 2 kat daha geç açılıyor.
Hangi ayar?
Ben herhangi bir ayarı kapatmasını söylemedim. Eğer var ise burada gözükür dedim.
Şahsen bende yok. Zaten laptopum da kapağını kaldırınca açılmıyor. O yüzden burayı göstermek istedim arkadaşa.

muskA

80+ Silver
Hangi ayar?
Ben herhangi bir ayarı kapatmasını söylemedim. Eğer var ise burada gözükür dedim.
Şahsen bende yok. Zaten laptopum da kapağını kaldırınca açılmıyor. O yüzden burayı göstermek istedim arkadaşa.
yanlış yer anla sen takma kafaya :)

Oguzd45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Oğuz Demir
deneyince haber vericem saolun
Çok teşekkür ederim işe yaradı yardımınız için sonsuz teşekkürler 🙏

işe yaradı artık normale döndü cihazı yeni almıştım herhalde biosta win10 yüklerlerken bu ihtimali unutmuş olmalılar. yardımınız için teşekkürler

Top Bottom