Neler Yeni

Çözüldü✓ Laptop, monitör, klavye, mouse ve kulaklık önerisi.

800PW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
xyzro
Bütçe
40000
Dell Gaming G15 5525 almayı düşünüyorum. Bütçem 30.000₺ civarında olacaktı ama yanına diğer çevre birimlerini eklemem gerektiğini unuttum ve şu an bütçemi muhtemelen en aşağı 5.000₺-10.000₺ civarında yükseltmem gerekecek.
Birkaç tane laptop arasında gidip geldim ve en sonunda bunun daha iyi olduğunu duydum. Diğerleri FreeDOS ve 512GB SSD ile gelirken bu hemen hemen aynı fiyata W11 Home ve 1TB SSD ile geliyor. Diğer baktığım laptopların termal değerleri de buna kıyasla kötüymüş. Tabii kullanan varsa siz daha iyi bilirsiniz ve hatta bambaşka bir şey bile önerebilirsiniz.
Laptopun kullanım amacı %60 oyun için %40 da grafik tasarım için olacak. Bunun için 30.000₺'e kadar işimi uzunca bir süre görecek bir laptop arıyorum. İşe götürüp getireceğim için laptop almam gerekli. Masaüstü almak için daha vaktim var.
Yanında her biri maksimum 1.000₺ olmak şartıyla klavye, mouse ve kulaklık da arıyorum. O fiyata güzel bir kablosuz mouse varsa tadından yenmez ama kablosuz olması şart değil.
Ayrıca minimum 24", renk doğruluğu çok iyi ve fiyatı 5.000-6.000₺'e kadar olan bir de monitör bakıyorum. 144Hz de olursa tadından yenmez.
Uzun lafın kısası, maksimum bütçem sanırım 40.000₺ civarında olacak.
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler!

soul

80+ Silver
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.n11.com/urun/steelserie...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

en ucuz wireless mouse şuan bu bende bunu kullanıyorum ama elin büyükse sıkıntı yaratabilir benim tutuşum claw grip olduğu için sıkıntı yaratmadı ama senin tutuşun palm grip ise önermem.

Son düzenleme:

800PW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
xyzro
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,132
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker

800PW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
xyzro
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.n11.com/urun/steelserie...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

en ucuz wireless mouse şuan bu bende bunu kullanıyorum ama elin büyükse sıkıntı yaratabilir benim tutuşum claw grip olduğu için sıkıntı yaratmadı ama senin tutuşun palm grip ise önermem.
SteelSeries Rival 3 ile kıyaslayacak olursak arada ne kadar boyut farkı var?

800PW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
xyzro
monıtoru sımdılık ertele laptop olarak 40k butcen var ise kesınlıkle bunu al https://www.itopya.com/gigabyte-aor...gb-1tb-ssd-156-qhd-165hz-w11-home-note_u20179
Diğer birimlerin bütçesinden kısabilirim ama bu kadara yükselebileceğimi düşünmüyorum. Monitör almam şart çünkü çok fazla çoklu işlem yapıyorum. Bilgisayarın bütçesinden kısıp 27" bir monitör bile bakabilirim sırf biraz daha fazla ekran alanım olsun diye.

soul

80+ Silver
Dell ile arasındaki fark nedir?
Kasasındaki renkler RGB'den kaynaklı mı yoksa çıkartma mı? Eğer öyleyse tamamen devre dışı bırakabilme şansım var mı?
rgb komple kapanabilir.
+ olarak asus çok daha kaliteli ve güvenilir bir marka. paneli de daha iyi.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,132
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram

soul

80+ Silver
Diğer birimlerin bütçesinden kısabilirim ama bu kadara yükselebileceğimi düşünmüyorum. Monitör almam şart çünkü çok fazla çoklu işlem yapıyorum. Bilgisayarın bütçesinden kısıp 27" bir monitör bile bakabilirim sırf biraz daha fazla ekran alanım olsun diye.
o hatayı asla yapma işte bak klavye alma ama laptop dan kısmamalısın çünkü 1 defa alacaksın adam gibi bir şey olması lazım.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,132
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
1 ay bekler dıger ay alırsın bılgısayardan kısmak saçmalık olur

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,132
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
30k lık desktok setup ını bıraktım 1 aydır 15 inc laptopla hayatımı surduruyorum evet 2 tane ekrandan laptop ekranına dusmek zor oluyor ama alısıyorsun sabredıceksın laptopdan kısılmaz

Top Bottom