Neler Yeni

Laptop Seçimi İçin Yardım

nyrura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Kocak
Merhaba,

Öncelikle Donanımarşivinde yeniyim konuyu doğru başlıkla mı açtım ya da doğru yere mi açtım bilmiyorum fakat herhangi bir yanlışım varsa kusuruma bakmayın.

Bir laptop alacağım ve bunun ASUS'ya da Lenovo Legion olmasını istiyorum. ASUS'a biraz daha yakınım ve bu yüzden onun üzerine yüzeysel araştırmalar yaptım ve birkaç laptop buldum ve sistemler genelde benzer olsa da fiyat farkları biraz var. Neden fiyatları bu kadar farklı veya aralarında eski özelliklere sahip olanlar mı var bilmiyorum bu yüzden sizden yardım rica ediyorum. Yazılım mühendisliği okuyorum ve hem oyun(aman aman değil) hem de yazılım için kullanacağım.

Bütçe maksimum 30k olur. Zorlarsam belki 2-3K daha koyabilirim üstüne.

Bu laptoplar arasında görünürde olan donanım farkları (misal RAM, işlemci, ekran kartı, SSD boyutu) dışında bir fark var mı ben anlayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Bu bütçe ile bunlar arasında en fiyat performans olanı hangisi? Hangisini seçmeliyim? Tabii ki alternatiflerinize de açığım.

Gerekirse RAM ya da SSD desteği yapabilirim 512 GB SSD ve 8GM RAM için, o sorun değil.

Teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Kadir Çelik
hocam öncelikle oyun için 16 gb ram seçeneğini seçmelisiniz. onun dışında markaların soğutma kalitesi arasında farklar da bulunuyor. ekran kartlarının da modelden modele değişmek ile birlikte güç farkları bulunuyor. örneğin rtx 3060 laptoplarda 90-140 watt arası birçok seçenek var. tabii ki yüksek watt değerine sahip olan modeller daha iyi performans sunuyor. bütçenize de bakaraktan forum içerisindeki laptoparşivi bölümünden bunları incelemeniz mümkün.

w4da

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Fatih Dinçer
Merhaba,

Öncelikle Donanımarşivinde yeniyim konuyu doğru başlıkla mı açtım ya da doğru yere mi açtım bilmiyorum fakat herhangi bir yanlışım varsa kusuruma bakmayın.

Bir laptop alacağım ve bunun ASUS'ya da Lenovo Legion olmasını istiyorum. ASUS'a biraz daha yakınım ve bu yüzden onun üzerine yüzeysel araştırmalar yaptım ve birkaç laptop buldum ve sistemler genelde benzer olsa da fiyat farkları biraz var. Neden fiyatları bu kadar farklı veya aralarında eski özelliklere sahip olanlar mı var bilmiyorum bu yüzden sizden yardım rica ediyorum. Yazılım mühendisliği okuyorum ve hem oyun(aman aman değil) hem de yazılım için kullanacağım.

Bütçe maksimum 30k olur. Zorlarsam belki 2-3K daha koyabilirim üstüne.

Bu laptoplar arasında görünürde olan donanım farkları (misal RAM, işlemci, ekran kartı, SSD boyutu) dışında bir fark var mı ben anlayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Bu bütçe ile bunlar arasında en fiyat performans olanı hangisi? Hangisini seçmeliyim? Tabii ki alternatiflerinize de açığım.

Gerekirse RAM ya da SSD desteği yapabilirim 512 GB SSD ve 8GM RAM için, o sorun değil.

Teşekkürler
https://ty.gl/uia8pp2pv0 butcenizi biraz asiyor ama alacaginiz en iyi laptop ekran karti 140w mux switch var . 8gb ram takviyesi ile muthis bir laptop olucaktir.

Top Bottom