Neler Yeni

Hp Victus 16-R1058NT mi Asus Tuf Gaming A15 FA507NU-LP030

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Öyle diyorsun ama laptopların fiyatını baya değiştiren bir şey o. Anakart meselesi kadar önemli yani.
Anakart kadar önemli değil ama pahalı fiyat bazından konuşur isek önemli etkenlerden biri laptopda anakart demek her şey zaten gömülü geliyor çünkü her şey tabi SSD RAM Wifi kartı vs. Onların dışında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Offf kapat yerine yeniden başlata bastım kahretsin.

Senerr

80+ Bronze
Sadece 1 laptop kullandınız demedim ki (gülme emojisi ama o yaşlı adam olan emoji atamıyorum telefonda)
%100 sRGB olan laptop sadece 1 tane gördüm o da TUF A15'ti. Yan yana koyduk benim G870 ile sahibi bir türlü farkı anlamadı. Sonra ben o çaktırmadan ufo testi yaptım ufoların arkasından iz çıktı baya ama sonra geldi kapattım. Sonra da iyi bir renk karşılaştırması için videolar açtık, mavi bir kare şeklini bulduk onun ekranında bulunan mavi daha böyle güzel bir maviydi tonu pembemsiydi ama önemli bir fark değil. Asıl fark bana onun paneli daha mat geldi daha az yansıyor yani. Böyle de detaycı biriyim yani. Tabii sahibi beni takıntılı ilan etti o da doğrudur.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
%100 sRGB olan laptop sadece 1 tane gördüm o da TUF A15'ti. Yan yana koyduk benim G870 ile sahibi bir türlü farkı anlamadı. Sonra ben o çaktırmadan ufo testi yaptım ufoların arkasından iz çıktı baya ama sonra geldi kapattım. Sonra da iyi bir renk karşılaştırması için videolar açtık, mavi bir kare şeklini bulduk onun ekranında bulunan mavi daha böyle güzel bir maviydi tonu pembemsiydi ama önemli bir fark değil. Asıl fark bana onun paneli daha mat geldi daha az yansıyor yani. Böyle de detaycı biriyim yani. Tabii sahibi beni takıntılı ilan etti o da doğrudur.
Ben panel üstünde çok durmam renk gamutu ve parlaklığı benim için daha önemli ve YANSIMAZ EKRAN benim için çok önemli.

Senerr

80+ Bronze
Anakart kadar önemli değil ama pahalı fiyat bazından konuşur isek önemli etkenlerden biri laptopda anakart demek her şey zaten gömülü geliyor çünkü her şey tabi SSD RAM Wifi kartı vs. Onların dışında.
Laptoplarda anakart kolay kolay değişmez ama Victus gibi Casper gibi laptoplarda aynı modelde bile panel değişebilir. Bu yüzden önemlidir hatta o kadar önemlidir ki donanım arşiv bunu video bile yaptı. Tavsiyem önemli olduğu kabul etmen olur.

Ben panel üstünde çok durmam renk gamutu ve parlaklığı benim için daha önemli ve YANSIMAZ EKRAN benim için çok önemli.
İşine öyle geliyor bence de neyse. :kekw::F:
E spor oyunu oyna bakalım sen turnuva falan.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Laptoplarda anakart kolay kolay değişmez ama Victus gibi Casper gibi laptoplarda aynı modelde bile panel değişebilir. Bu yüzden önemlidir hatta o kadar önemlidir ki donanım arşiv bunu video bile yaptı. Tavsiyem önemli olduğu kabul etmen olur.

Onun için ortak lazım biri panele bakacan ben laptopun anakart ve donanımlarını inceleyeceğim ne tür limitler ve kompenantlar kullanılmış diye kolayıma gelmiyor değil yani kullanıcılara bakıyorum geneli iyi diyor ise ve panelin kod adı ile araştırma yapıp güzel veriler var ise iyi paneli var diyorum nitro 16 gibi laptoplarda paneller geneldi Fix 2K geliyor zaten.

E spor oyunu oyna bakalım sen turnuva falan.
Yani bu CS nin bir turnuva vari bir oynama yeri vardı faceit miydi neydi onu oynuyordum 6 level oldum yani :D

Sonrasında 4 e düştüm orayı sorma.

Senerr

80+ Bronze
Onun için ortak lazım biri panele bakacan ben laptopun anakart ve donanımlarını inceleyeceğim ne tür limitler ve kompenantlar kullanılmış diye kolayıma gelmiyor değil yani kullanıcılara bakıyorum geneli iyi diyor ise ve panelin kod adı ile araştırma yapıp güzel veriler var ise iyi paneli var diyorum nitro 16 gibi laptoplarda paneller geneldi Fix 2K geliyor zaten.
Evet mesela bendeki G870'in paneli diğer G870'lere göre daha hızlı çünkü kodu değişiyor. Yani bu işte de anakart gibi tezgah var hocam. Bilgilisiniz gerçekten bu arada, ben sizle eğleniyorum ama şaşırtıyorsunuz.

Yani bu CS nin bir turnuva vari bir oynama yeri vardı faceit miydi neydi onu oynuyordum 6 level oldum yani :D

Sonrasında 4 e düştüm orayı sorma.
15.6 ekran ve 20+ ms IPS panel ile çöp der susarım.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Evet mesela bendeki G870'in paneli diğer G870'lere göre daha hızlı çünkü kodu değişiyor. Yani bu işte de anakart gibi tezgah var hocam. Bilgilisiniz gerçekten bu arada, ben sizle eğleniyorum ama şaşırtıyorsunuz.

15.6 ekran ve 20+ ms IPS panel ile çöp der susarım.
15.6 ekranların bitmesi gerek ama hala diretiyorlar.

Senerr

80+ Bronze
15.6 ekranların bitmesi gerek ama hala diretiyorlar.
Ghosting bitmiyor ki bir de 17 ekran koysun sana adam koskoca Lenovo LOQ ufo testi diyor 30 ms gecikmesi süresi var. Boşuna giriş seviyesi oyuncu laptopu demiyorlar. İstemiyorsan da monitör al veya üst seviye modellerine bak diyor yani.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ghosting bitmiyor ki bir de 17 ekran koysun sana adam koskoca Lenovo LOQ ufo testi diyor 30 ms gecikmesi süresi var. Boşuna giriş seviyesi oyuncu laptopu demiyorlar.
İyi bir e-sporcu bence almaz diye tahmin ediyorum.

Senerr

80+ Bronze
İyi bir e-sporcu bence almaz diye tahmin ediyorum.
Monitöre bağlar hocam isterse. Amaçta o zaten beğenmiyorsan monitör al veya daha üst modellerine Lenovo ghosting olmayan paneller kullanıyor Asus'ta öyle. Casper'da mesela ghosting yok ama NTSC %45, hadi buyur. :ROFLMAO:
Bana kalırsa IPS panelde NTSC oranından ziyade mantıken düşük ms olması gerekiyor zira VA panelli laptoplarda var mesela onların hızlısı ise yok. Bu VA'lar daha ucuz ve bunu kullanan firma da Casper falan değil ha HP Acer gibi uyanıklar. @Ruffian
Hiçbir marka masum değil.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Monitöre bağlar hocam isterse. Amaçta o zaten beğenmiyorsan monitör al veya daha üst modellerine Lenovo ghosting olmayan paneller kullanıyor Asus'ta öyle.
Monitôre bağlamakda bir çözüm biraz pahalı ama monitör almak yerine daha iyi panelli bir cihaz bakılabilir tabi hali hazırda güzel bir monitör var ise olabilir.

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan
30k bütçem var ikisi arasında kaldım Asus da ram yükseltmesi alırsam yapabilirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,948
Üyeler
156,868
Son üye
AnonimKişilik
Top Bottom