Neler Yeni

Laptop sol üst tarafına su döküldü

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
ahmet sezgin
Dün gece oyun oynarken şişemden laptopa sol üst tarafına klavyesine su döküldü direk temizledim sildim havluyla vb sildim ettim ama kapatmadım sonra 20dk civarı geçtikten sonra tak diye kapandı bir daha açılmadı açılıyor fan dönüyor fan yavaşlayıp duruyor içini açıp her yerini ter temiz ettim hiçbirywrinde su kalmadı saç kurutma makinesi ile kuruttum ettim fakat halen çalışmıyor yarın bilgisayarcıya vericem fakat kazıklanmaktan korkuyorum ne yapmalıyım tavsiyeye ihtiyacım var.

ortalama kaç lira fiyat söyleyler?

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Dün gece oyun oynarken şişemden laptopa sol üst tarafına klavyesine su döküldü direk temizledim sildim havluyla vb sildim ettim ama kapatmadım sonra 20dk civarı geçtikten sonra tak diye kapandı bir daha açılmadı açılıyor fan dönüyor fan yavaşlayıp duruyor içini açıp her yerini ter temiz ettim hiçbirywrinde su kalmadı saç kurutma makinesi ile kuruttum ettim fakat halen çalışmıyor yarın bilgisayarcıya vericem fakat kazıklanmaktan korkuyorum ne yapmalıyım tavsiyeye ihtiyacım var.

ortalama kaç lira fiyat söyleyler?
Kanka neresi bozulduğuna göre değişir, yapman gereken şey şuydu. Bilgisayarı hemen kapatmak, prizi çıkarmak (pil de çıkarılabiliyorsa çıkarmak), suyu atabilmesi için açılıp bütün suyu temizleyip kurutmak, sonrasında kurumaya bırakıp bir hafta beklemek. 20 dk ıslak bir şekilde çalışması mucize olmuş kankam. O bilgisayarı garantisi varsa direk garantiye gönder. Büyük ihtimal kullanıcı hatası diyeceklerdir. Sonrasında içini bilen bir arkadaşınla açıp, (yok ise kendin yapacan artık) hangi parçaların zarar görüp görmediğine bakmak) Çoğunlukla anlaşılmaz ama bir ihtimal belki anlayabilirsin. Sonrasında var ise bütün parçaları teker teker başka laptoplarda test etmek. (hangi parçaları kurtarabiliyoruz ona bakmak için). Yani bilgisayarcıya falan vermek şu dönemde yapabileceğin en kötü şeylerden biri.

jımalya

80+ Bronze
su dokuldukten sonra hicbirsey olmamis gibi kullanacak cesareti nerden buldun

Top Bottom