Neler Yeni

laptopa ram yükseltmesi işe yarar mı

rtx 3090

80+ Silver
Öncelikle merhaba. Bende casper intel celeron n2840 lı ve 2 gb ramli bir laptop var. Ve bu laptop windows açılırken bile çok kasıyor ram yükseltmesi yapmak istiyorum ama işe yara mı bilmiyorum amacım sadece bilgisayarın chrome da falan gezinirken hızlanması yardımcı olursanız sevinirim

En İyi Cevap
8 GB RAM takabilirsin en fazla.
Yanına 120 GB da SSD takarsan Chrome da gezme, yazı yazmak çok daha rahat olur.
Bu arada anakartın desteklediği bir Mhz sınırı var onu unutma.
Altı çizili alanda kaç Mhz takabileceğin yazıyor ayrıca DDR kaç olduğuna bakın. Eğer eski RAM'i çıkarmayacaksan onun Mhz'si kaçsa sizde ondan alın (şart değil ama daha yüksek Mhz'ler daha pahalı olduğu için gereksiz yere para harcamış olursunuz)

Mesajım işinize yaradıysa en iyi cevap seçer misin?
1603184763162.png

Arthur Morgan

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Öncelikle merhaba. Bende casper intel celeron n2840 lı ve 2 gb ramli bir laptop var. Ve bu laptop windows açılırken bile çok kasıyor ram yükseltmesi yapmak istiyorum ama işe yara mı bilmiyorum amacım sadece bilgisayarın chrome da falan gezinirken hızlanması yardımcı olursanız sevinirim
Windows 10 mu yüklü?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Windows kaç var?

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,045
İsim
Ömer
Steam
fieryz
O laptopa pek bir şey yapılmaz, RAM eklesen bile fazla etki yapacağını düşünmüyorum. Eğer sistemin biraz daha hızlı açılmasını ve seri çalışmasını istiyorsan SSD alman daha mantıklı olacaktır. Ayrıca Windows 10 kullanıyorsan, Windows 7'ye dönmeni öneririm. O sistem Windows 10'da çok yavaş çalışır.

Dogy

80+
ssd tak bilgisayar çok daha hızlı çalışır ram artışı yapmanı tavsiye ederim 2gb ram günümüze göre çok düşük. anakart ına uyumulu bir ram almanı öneririm.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
AIDA64 indirin. Anakartınız kaç GB RAM destekliyor ona bakmak lazım.
İndirdikten sonra uygulamayı açın. Açılan ekranda anakartı seçin. Sonra çipseti seçin açıp. Açılan ekranda en fazla bellek miktarı yazacak onun kaç olduğunu bize söyleyin.
Bilgisayarı hızlandırmanın diğer yöntemi ise SSD'ye geçmektir.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,816
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
2 GB ram olan her bilgisayara ram eklemek işe yarar. 4 GB olsa bile bilgisayar büyük bir rahatlama yaşayacaktır.
Ram eklemeni tavsiye ederim ancak aşırı büyük bir performans artışı bekleme.

rtx 3090

80+ Silver
sağolun arkadaşlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

AIDA64 indirin. Anakartınız kaç GB RAM destekliyor ona bakmak lazım.
İndirdikten sonra uygulamayı açın. Açılan ekranda anakartı seçin. Sonra çipseti seçin açıp. Açılan ekranda en fazla bellek miktarı yazacak onun kaç olduğunu bize söyleyin.
Bilgisayarı hızlandırmanın diğer yöntemi ise SSD'ye geçmektir.
indireyim bakayım bir link verebilir misiniz

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert