Neler Yeni

Laptop'a Sata SSD Takmak

nsydm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Nurullah
Huawei Matebook D15 sahibiyim. Bilgisayarımın M2 SSD'sini yükselterek 1 TB yaptım. Kasayı açtığımda sol alt tarafta Sata SSD takılabilecek bir boşluk olduğunu gördüm ama Sata SSD için herhangi bir kablo girişi göremedim. Olanağı var mıdır ? Laptop'un içi aşağıdaki gibi.

Ekler

• 4lo4fc3.jpg
    4lo4fc3.jpg
    3.8 MB · Hit: 45

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,279
İsim
C Ş
4lo4fc3.jpg

Benzer modellerde kırmızı ile işaretlediğim yerde bir boş giriş var. Sanırım orası SATA HDD/SSD için olmalı. Ama sizinkinde bu giriş görünmüyor. Hatta dikkatli bakarsanız anakart üzerinde nokta nokta lehim yerleri görünüyor ama uygun girişi lehimlememişler gibi. Ya da burada görünmeyen bir yer olabilir giriş.

Eğer giriş yoksa orayı ne diye boşuna bırakmışlar. Onun yerine batarya koysalardı bari. Huawei ne yapmaya çalışıyor belli değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örneğin buradaki modelde bu giriş mevcut.

internals-9.jpg

Bu da başka bir fotoğraf. Dediğim gibi bağlantı yeri var ve bir HDD takılmış.

Huawei-MateBook-D-15-35.jpg

nsydm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Nurullah
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle

Benzer modellerde kırmızı ile işaretlediğim yerde bir boş giriş var. Sanırım orası SATA HDD/SSD için olmalı. Ama sizinkinde bu giriş görünmüyor. Hatta dikkatli bakarsanız anakart üzerinde nokta nokta lehim yerleri görünüyor ama uygun girişi lehimlememişler gibi. Ya da burada görünmeyen bir yer olabilir giriş.

Eğer giriş yoksa orayı ne diye boşuna bırakmışlar. Onun yerine batarya koysalardı bari. Huawei ne yapmaya çalışıyor belli değil.

Örneğin buradaki modelde bu giriş mevcut.

Alıntıyı görüntüle

Bu da başka bir fotoğraf. Dediğim gibi bağlantı yeri var ve bir HDD takılmış.

Alıntıyı görüntüle
Teşekkür ederim ben de anlamadım. Madem kullanılmayacak alan var bataryayı büyüt

• Beğen
Reaksiyonlar: ca.s
Top Bottom