Neler Yeni

Laptopa sıvı metal macun yaptım ısı değerlerim düştü fakat FPS te düştü.

Cassian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Bayrakoğlu
Merhabalar. Laptopum Asus Tuf A15 2022 rayzen 7 6800H işlemcisi var. Oyun oynarken 93-95 hatta bazen daha yüksek derecelerde oyun oynardım işlemcide kendini kısardı hatta. PS4 PRO ma sıvı metal yapıp çok memnun kalmıştım bunu laptopada yapmak istedim. Isıya dayanıklı bant ve süngerle izolasyon yapıp termal pedlerini 12.5 mwk lık padlerle değiştirdim. Isıda Cyberpunk ta 95 derecenın altına inmeyen işlemci 80-85 derecelerde olmaya başladı fakat eskiden ısınsa bile hiçbir şekilde kasmayan oyun (50-60 FPS) şimdi 10-25 FPS de gezmeye başladı fortnite ta aynı şekilde sabit 120 fps alıyordum şimdi 40-50 FPS hatta droplar olmaya başladı ama ısılar ciddi şekilde düştü bunu sebebi nedir.

ConquerorXIV

80+ Gold
Merhabalar. Laptopum Asus Tuf A15 2022 Ryzen 7 6800H işlemcisi var. Oyun oynarken 93-95 hatta bazen daha yüksek derecelerde oyun oynardım işlemcide kendini kısardı hatta. PS4 PRO ma sıvı metal yapıp çok memnun kalmıştım bunu laptopada yapmak istedim. Isıya dayanıklı bant ve süngerle izolasyon yapıp termal pedlerini 12.5 mwk lık padlerle değiştirdim. Isıda Cyberpunk ta 95 derecenın altına inmeyen işlemci 80-85 derecelerde olmaya başladı fakat eskiden ısınsa bile hiçbir şekilde kasmayan oyun (50-60 FPS) şimdi 10-25 FPS de gezmeye başladı fortnite ta aynı şekilde sabit 120 fps alıyordum şimdi 40-50 FPS hatta droplar olmaya başladı ama ısılar ciddi şekilde düştü bunu sebebi nedir.
fabrikasyon padleri değiştirmeseydiniz keşke, sonradan aldığınız padlare güvenilmez
Mesaj otomatik birleştirildi:

95 den 85e az bi düşüş olmuş bir hata yaptınız muhtemelen termal pad gibi

Leaden_Viever

80+ Bronze
Merhabalar. Laptopum Asus Tuf A15 2022 Ryzen 7 6800H işlemcisi var. Oyun oynarken 93-95 hatta bazen daha yüksek derecelerde oyun oynardım işlemcide kendini kısardı hatta. PS4 PRO ma sıvı metal yapıp çok memnun kalmıştım bunu laptopada yapmak istedim. Isıya dayanıklı bant ve süngerle izolasyon yapıp termal pedlerini 12.5 mwk lık padlerle değiştirdim. Isıda Cyberpunk ta 95 derecenın altına inmeyen işlemci 80-85 derecelerde olmaya başladı fakat eskiden ısınsa bile hiçbir şekilde kasmayan oyun (50-60 FPS) şimdi 10-25 FPS de gezmeye başladı fortnite ta aynı şekilde sabit 120 fps alıyordum şimdi 40-50 FPS hatta droplar olmaya başladı ama ısılar ciddi şekilde düştü bunu sebebi nedir.
Hocam oyun içindeyken MSI afterburnerden islemci ve ekran kartı watt ve sıcaklık değerlerinin fotoğrafini atabilirmisiniz

ConquerorXIV

80+ Gold
söktüğünüz padleri geri takıp tekrar deneyin bence

Cassian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Bayrakoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazda Pad yoktu termal macun gibi bir şey vardı ve çoğu akmıştı. Elimdekileri kullanayım dedim bende.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam oyun içindeyken MSI afterburnerden islemci ve ekran kartı watt ve sıcaklık değerlerinin fotoğrafini atabilirmisiniz
Dün akşam pc yi sıfırlayayım dedim hem pc rahatlar fabrika ayarlarına dönerse düzelir dedim Cyberpunk ı indiriyorum şimdi test edicem.

ConquerorXIV

80+ Gold
Hocam padlerden dolayı bu kadar FPS düşüşü olmaz
95 den 85e bir şey değişmemiş sıvı metal yerine kryonaut kullansaymış benzer performansı alırdı. sonuç olarak montajda hata olduğunu düşünüyorum

Top Bottom