Neler Yeni

LAPTOPA SU DÖKÜLDÜ VE AÇILMIYOR

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Hüseyin Efe Pehlivan
Efendim Casper laptoba su döküldü sarj takma yerinden sağ üst taraftan, kardeşim dökülünce bir şey olmasın diye kapatmış bilgisayarı ki haliyle su olduğu için kısa devre yapmış olmalı diye düşünüyorum çünkü açılmıyor.Bilgisayarı açınca power tuşunda ışık yanıyordu yanmıyor fakat kendi kendine açıp kapatıyor. Tam açılmıyor Casper yazısı geliyor kapanıyor. Pili kontrol ettim hiçbi ıslaklık vs yok.Yarım su bardağı su döküldü.Pirince yatırdım bi gün bekledim açmayı denedim hiç açılmadı Casper yazısı da gelmedi.Sarja taktığımda kırmızı ışık yanıp sönüyor yani sarj takılı ama sarj olmuyor ibaresi.Efendim acaba sarjın giriş soketi mi bozuldu yoksa sistem kendini korumaya mı aldı?
Bursada yaşıyorum ve yakınımdaki bilgisayarcıların çoğu fıs.Bildiğiniz iyi bilgisayarcı vs varsa önerir misiniz veya ne yapmalıyım
Özellikleri i7-7500u 940mx 16gb 1tb hard disk.
Bundan önce de gazoz dökülmiştü her yerine hemde. Ekran kartı arıza verdi açılmıyordu.Kapatıp gömdüm pirince üç gün sonra açıldı ama mavi ekran yiyordu.Sürücülerden ekran kartını devre dışı bıraktım ki 2021de sanırım Bi konu açmıştım. Bu güne kadar hiç problemsiz çalışıyordu hatta geçen sene ekran kartını tekrar açtım kullanıma sorunsuzdu.Uzun yazdım okuduğunuz için teşekkürler tavsiye ve bilgilerinizi bekliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,568
Üyeler
151,572
Son üye
Aslanofnight
Top Bottom