Neler Yeni

Laptopta ekran kartı sıcaklığı işlemciden fazla

RaZeBoSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Ali Efe
Arkadaşlar selam
monster abra a5 v17.2.3
RTX3050 Tİ 75W ve i5 11400h 500gb ssd 16gb ram
(75 w yazıyor ama ben oyunlarda 80w gördüm)
arkadaşlar işlemcim 65_75 arası çalışırken ekran kartım tam yükte 85 dereceleri buluyor normalde laptoplarda tam tersi olur diye biliyorum yani işlemci sıcaklığı 80 derecelerde ekran kartı 70 derecelerde olur benim neden böyle bilmiyorum ürün 1 aylık sizce garantiye vermelimiyim
rdr 2 de bir fotoğraf

Ekler

• ss.png
    ss.png
    162.7 KB · Hit: 130

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
Azıcık mantık yürütün lütfen, ekran kartı tam yükte çalışıyor ısınması normal. Ayrıca 75w 3050 için 85 derece berbat ama şaşırmıyorum abra serisi asla şaşmaz.

Son düzenleme:

RaZeBoSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Ali Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunlarda benchmark testinden fotoğraflar sadece rdr 2 de değil gta 5 de böyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Azıcık mantık yürüt lütfen, ekran kartı tam yükte çalışıyor ısınması normal. Ayrıca 75w 3050 için 85 derece berbat ama şaşırmıyorum abra serisi asla şaşmaz.
Hocam evet ısınması normal biliyorum ama ekran kartının 85 derece olması ama işlemcinin 65-75 derece olmadı bana saçma geldi o yüzden konu açtım

Ekler

• Screenshot_20211219_200916_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20211219_200916_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    1,010.6 KB · Hit: 86
  • Screenshot_20211219_200915_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20211219_200915_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    1 MB · Hit: 89
  • Screenshot_20211219_200909_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20211219_200909_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    957.1 KB · Hit: 70
  • Screenshot_20211219_200907_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20211219_200907_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    992.4 KB · Hit: 85

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
Bunlarda benchmark testinden fotoğraflar sadece rdr 2 de değil gta 5 de böyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam evet ısınması normal biliyorum ama ekran kartının 85 derece olması ama işlemcinin 65-75 derece olmadı bana saçma geldi o yüzden konu açtım
Bence sorun yok hocam, keyifli oyunlar. Ama 85 derece fazla. Eğer laptopu direkt masanın üzerine koyuyorsan altına fan felan al hava akışını iyileştir.

RaZeBoSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Ali Efe
Bence sorun yok hocam, keyifli oyunlar. Ama 85 derece fazla. Eğer laptopu direkt masanın üzerine koyuyorsan altına fan felan al hava akışını iyileştir.
Sağolun hocam yardımcı olduğunuz için Teşekküler başka arkadaşlarında yorumunu dinlemek isterim

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
Sağolun hocam yardımcı olduğunuz için Teşekküler başka arkadaşlarında yorumunu dinlemek isterim
Konuyu gördüklerinde gelirler zaten ama Monster abra serisinin soğutması kötü. Yani senin laptopunda sorun olduğunu sanmıyorum. Ama istersen Monster servisini arayıp bilgi alabilirsin yardımcı oluyorlar.

RaZeBoSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Ali Efe
Konuyu gördüklerinde gelirler zaten ama Monster abra serisinin soğutması kötü. Yani senin laptopunda sorun olduğunu sanmıyorum. Ama istersen Monster servisini arayıp bilgi alabilirsin yardımcı oluyorlar.
Sağolun hocam denicem

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Berke
Bi sorun yok sıcaklıklarda monster notebooklarda normal sıcaklık bunlar.
Monsterın kendi youtube kanalından bir video bu senin sisteminle aynı sadece video ki sistemde 8 gb ram mevcut. Ama aldığınız sıcaklıklar aynı.

RaZeBoSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Ali Efe
Bi sorun yok sıcaklıklarda monster notebooklarda normal sıcaklık bunlar.
Monsterın kendi youtube kanalından bir video bu senin sisteminle aynı sadece video ki sistemde 8 gb ram mevcut. Ama aldığınız sıcaklıklar aynı.
sağolun hocam yardımcı olduğunuz için
hocam 2 sorum var
işlemci testlerde 80 dereceye çıkıyor benim laptopta 75 in üzerine çıktığını çok fazla görmedim
laptop fanı alsam sıcaklıkları ne kadar düşürebilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Berke
notebook soğutucu en fazla 2-3 derece indirir onun içinde fanların hızını control centerda otomatikten çekip maksimuma ayarlamanız lazım. Bilgisayarın fan hızları otomatikte olursa notebook soğutucu fanların yükünü hafifletiyor. Kendi bilgisayarımda bu şekilde oluyor. Bende monster abra a7 v13.2 versiyonunu kullanıyorum bilgisayar özelliklerimiz aynı zaten sadece ekran boyutu farkı var. Benim bilgisayarımda da her oyunda gpu sıcaklığım 85-86 derecede sabit kalıyor geçtiğini daha görmedim. İşlemci sıcaklığımda sizin dediğiniz gibi 75 derecenin üzerine çıktığına çok şahit olmadım sadece valorantta 85-95 dereceye kadar çıkıyor ama valoranttada güç tasarruf moduna alıp oynuyorum. Bence notebook soğutucaya gerek yok boş yere ona para vermeyin. Eski bilgisayarım için almıştım ben notebook soğutucuyu . Şuan sadece notebook un aşağıdan daha rahat hava akışını sağlayabilmesi için kullanıyorum , soğutucuyu çalıştırmıyorum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,867
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
sağolun hocam yardımcı olduğunuz için
hocam 2 sorum var
işlemci testlerde 80 dereceye çıkıyor benim laptopta 75 in üzerine çıktığını çok fazla görmedim
laptop fanı alsam sıcaklıkları ne kadar düşürebilirim
Ortalama olarak 4 derece düşer.

RaZeBoSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Ali Efe
notebook soğutucu en fazla 2-3 derece indirir onun içinde fanların hızını control centerda otomatikten çekip maksimuma ayarlamanız lazım. Bilgisayarın fan hızları otomatikte olursa notebook soğutucu fanların yükünü hafifletiyor. Kendi bilgisayarımda bu şekilde oluyor. Bende monster abra a7 v13.2 versiyonunu kullanıyorum bilgisayar özelliklerimiz aynı zaten sadece ekran boyutu farkı var. Benim bilgisayarımda da her oyunda gpu sıcaklığım 85-86 derecede sabit kalıyor geçtiğini daha görmedim. İşlemci sıcaklığımda sizin dediğiniz gibi 75 derecenin üzerine çıktığına çok şahit olmadım sadece valorantta 85-95 dereceye kadar çıkıyor ama valoranttada güç tasarruf moduna alıp oynuyorum. Bence notebook soğutucaya gerek yok boş yere ona para vermeyin. Eski bilgisayarım için almıştım ben notebook soğutucuyu . Şuan sadece notebook un aşağıdan daha rahat hava akışını sağlayabilmesi için kullanıyorum , soğutucuyu çalıştırmıyorum.
sağolun hocam diğer laptoplarda tam tersi oluyor genellikle işlemci ekran kartından daha sıcak ve hocam bu perfonmasa yada kullanım ömrüne ne kadar etkisi olur sizce

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Berke
sağolun hocam diğer laptoplarda tam tersi oluyor genellikle işlemci ekran kartından daha sıcak ve hocam bu perfonmasa yada kullanım ömrüne ne kadar etkisi olur sizce
Performans kullanım ömrüne etkisi ne olur bilemiyorum .Ama monster ın youtube kanalındaki videolarına baktığım zaman genel olarak bilgisayar sıcaklıkları bu şekilde. Yani performansa çok bi zararının olucağını düşünmüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,714
Üyeler
141,337
Son üye
xNxtayz
Top Bottom