Neler Yeni

Yardım laptopu çantanın içinde açık unuttum ve düzgün çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
salih
laptopta oyun oynuyordum sonra işim çıktı ekranı kapatıp(oyun açık) çantanın içine koydum. 15 dakika sonra geldim çantadan çıkardım havasızlıktan çok fena(100+ C°). laptopu soğuttum ve sonra bidaha oyun açtığımda çok feci bir fps kayıpı var ve bazende çöküyor. test falan yaptım pc 3/2 yavaşlamış linki burda (https://tls.tc/bzNjI). ne yapmam lazım garantiye falan mı veriyim yoksa düzeltçek uygulama falan varmı ? yoksa kalıcı hasar mı oldu çökmüş durumdayım şuan

KOHNELI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf KANDEMİR
laptopta oyun oynuyordum sonra işim çıktı ekranı kapatıp(oyun açık) çantanın içine koydum. 15 dakika sonra geldim çantadan çıkardım havasızlıktan çok fena(100+ C°). laptopu soğuttum ve sonra bidaha oyun açtığımda çok feci bir fps kayıpı var ve bazende çöküyor. test falan yaptım pc 3/2 yavaşlamış linki burda (https://tls.tc/bzNjI). ne yapmam lazım garantiye falan mı veriyim yoksa düzeltçek uygulama falan varmı ? yoksa kalıcı hasar mı oldu çökmüş durumdayım şuan

Bende çanta içinde unuttum ve aşırı ısınmadan kendisini kapatmış, soğuttuktan sonra açıldı ve bir sorun olmamıştı. Ama yine de termal macunu etkilemişti. Sisteminizde bi' sıcaklık kontrolü yapınız. İşlemci ve ekran kartı kaç watt tüketirken ne kadar ısınıyor, bunları paylaşabilir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
salih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende çanta içinde unuttum ve aşırı ısınmadan kendisini kapatmış, soğuttuktan sonra açıldı ve bir sorun olmamıştı. Ama yine de termal macunu etkilemişti. Sisteminizde bi' sıcaklık kontrolü yapınız. İşlemci ve ekran kartı kaç watt tüketirken ne kadar ısınıyor, bunları paylaşabilir misiniz?
sistem testi yaptım sonuç berbat https://tls.tc/bzNjI
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha yeni bilgisayar 1 2 ay oldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
salih
HWMonitör, MSI Afterburner gibi probramlardan anlık olarak kontrol edemez misiniz? Bu sonuçlar düşük ama neyden dolayı düşük anlaşılmıyor.
bu yeterli mi

video yüklenmiyor

Ekler

• Kayıt 2024-08-08 212149 - Trim - Trim - frame at 0m1s.jpg
    Kayıt 2024-08-08 212149 - Trim - Trim - frame at 0m1s.jpg
    203.9 KB · Hit: 11
  • Raft 2024-08-08 21-45-35 - frame at 0m23s.jpg
    Raft 2024-08-08 21-45-35 - frame at 0m23s.jpg
    256 KB · Hit: 6
Son düzenleme:

KOHNELI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf KANDEMİR
bu yeterli mi

video yüklenmiyor
youtubeye video yükleyip link atabilirsiniz ancak.
İşlemci watt kullanımını da açabilir misiniz?

Birde ekran kartı %2 kullanıyor yazıyor. GPU1 ve GPU2 hepsini açabilir misiniz

İşlemci ve ekran kartını çok düşük frekansta çalışıyor. Ayarlardan güç planını yüksek performans veya nihai performans a alıp deneyebilir misiniz?
Birde laptop şarja takılı mı?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
salih
youtubeye video yükleyip link atabilirsiniz ancak.
İşlemci watt kullanımını da açabilir misiniz?

Birde ekran kartı %2 kullanıyor yazıyor. GPU1 ve GPU2 hepsini açabilir misiniz

İşlemci ve ekran kartını çok düşük frekansta çalışıyor. Ayarlardan güç planını yüksek performans veya nihai performans a alıp deneyebilir misiniz?
Birde laptop şarja takılı mı?
işlemci çekirdek sayısını arttırdım şimdi herşeydüzeldi eski performansa döndü boşuna endişelenmişim :) yardımınız ve ilginiz için teşekkürler

Top Bottom