Neler Yeni

Laptop'u şarja takınca 15-20 derece ısı artışı

Naidros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Engincan Kovan
Merhabalar, HP Omen cihazıma format attım. Formattan sonra şarjda iken klavye bölgesinin ısındığını hissedince sıcaklık değerlerini kontrol ettim. Şarjda iken 50 derece hatta 60 dereceleri görüyor. Şarj cihazına takılı olmadığında ise 39-40 derecede seyrediyor. Görev yöneticisinden CPU kullanımına baktığımda şarjda 399-4.10 GHz şeklinde şarjda değilken 0,80 GHz şeklinde acaba bu değerler normal mi önceden şarjdayken de 39-40 dereceydi. Bu arada Turbo Boost kapatıp sıcaklığı denemek istedim 2.40 GHz sabit bir şekildeydi. Şarja takılı değilken yine 0.80 sıcaklıklar ise değişmedi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,870
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Merhabalar, HP Omen cihazıma format attım. Formattan sonra şarjda iken klavye bölgesinin ısındığını hissedince sıcaklık değerlerini kontrol ettim. Şarjda iken 50 derece hatta 60 dereceleri görüyor. Şarj cihazına takılı olmadığında ise 39-40 derecede seyrediyor. Görev yöneticisinden CPU kullanımına baktığımda şarjda 399-4.10 GHz şeklinde şarjda değilken 0,80 GHz şeklinde acaba bu değerler normal mi önceden şarjdayken de 39-40 dereceydi. Bu arada Turbo Boost kapatıp sıcaklığı denemek istedim 2.40 GHz sabit bir şekildeydi. Şarja takılı değilken yine 0.80 sıcaklıklar ise değişmedi.
Şarja takınca düşük güç modunu kapatıyor bendede öyle oluyor ama 60 dereceyi görmüyor şarjda boşta iken 45-50 derece (1 yıllık cihaz)

Naidros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Engincan Kovan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şarja takınca düşük güç modunu kapatıyor bendede öyle oluyor ama 60 dereceyi görmüyor şarjda boşta iken 45-50 derece (1 yıllık cihaz)
60 derecelere çıkıyor ya 3.5 aylık cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

cihazınızın marka modeli nedir

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
Şarja takınca performans artar ve işlemci, ekran kartı gibi parçalara giren elektrik miktarı artar bu sebeple daha fazla ısınır.

ekofresh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ekrem Ciftcioglu
yeni güc ayari yapip cpu yu 50% veya 70% ile sinirlandirabilirsin

Naidros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Engincan Kovan
Şarja takınca performans artar ve işlemci, ekran kartı gibi parçalara giren elektrik miktarı artar bu sebeple daha fazla ısınır.
onu anlıyorum da benim anlamadığım aynı modelin videolarına baktığımda böyle gözükmüyor şarjda ve değilken aynı dereceler

yeni güc ayari yapip cpu yu 50% veya 70% ile sinirlandirabilirsin
deneyeceğim

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
onu anlıyorum da benim anlamadığım aynı modelin videolarına baktığımda böyle gözükmüyor şarjda ve değilken aynı dereceler

deneyeceğim
Pil ayarlarından prize takılı değilken güç seçeneğini pil tasarrufu ise değiştirin daima nihai performans yapın. (Pilinizin sağlığı çok hızlı düşer).

Naidros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Engincan Kovan
Pil ayarlarından prize takılı değilken güç seçeneğini pil tasarrufu ise değiştirin daima nihai performans yapın. (Pilinizin sağlığı çok hızlı düşer).
nihai yerine daha iyi performans var onu seçsem olur mu

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam alakasız ama aynı işlemciyi kullanıyoruz sizin ısı değerleriniz nedir?

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
nihai yerine daha iyi performans var onu seçsem olur mu
Maksimum performansı almak istiyorsanız nihai performans seçmeniz lazım en doğrusunu siz bilirsiniz laptop sizin benim karışmaya hakkım yok ben sadece bildiğim ufacık bilgileri sizinle paylaşıyorum.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

Naidros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Engincan Kovan

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
mesela şarj takmadan kullanıyorum 40 derece civarında sonra takıyorum bi anda 50 55e çıkıyor.

60ı da gördüm 2 3 defa
Tamam da bu çok normal. Yükteki değerler nedir. Bataryadayken az güç harcar az performans verir az ısınır
Şarjdayken çok güç harcar çok performans berir çok ısınır
Oyunda kaç derece oluyor?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,711
Üyeler
149,256
Son üye
mrberk
Top Bottom