Neler Yeni

Laptopum aşırı yavaş... Yardım lütfen

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Orhan Sadıksöz
Selamlar öncelikle. Yaklaşık 5, 6 yıldır kullandığım Asus N550JK marka bir laptopum var. Bu laptopun sorunu, son zamanlarda yavaş çalışmasıdır. "Ne kadar yavaş?" diye sorucak olursanız, kullanılamıyacak kadar yavaş. Öncelikle laptopu açtığımda siyah ekran üzerinde "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key" diye bir hata veriyor. Ne tuşa basarsam basıyım yine aynı yazı çıkıyor. Youtube'dan baktığım bir çözüme göre BİOS'a girip Security Boot'u ve Launch CSM(tam emin değilim CMS de olabilir)'yi enable ise disable, disable ise enable yapıp save and exit yaptım. Windows çalıştı fakat her açıp kapattığımda aynı şeyi yapmam gerekiyor ve laptopu her açtığımda daha çok yavaşlıyor. Ne yapmam gerektiği konusunda yardım edin lütfen. Format atamam içinde önemli dosyalarım var. Dosyalarımı başka bir yere almaya çalışınca dosya aktarımı sırasında mavi ekran veriyo. Mağlum Corona'dan tamirciye de götürnek istemiyorum. Nasıl düzelteceğimi bilen varsa yazsın lütfen...

keo4eus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Ali palabıyık
Bir formatla güncellemeleri yap ve içini bir temizle çok tozlanmıştır muhtemelen

TeoHan

80+
Gereksiz programları silmelisin.

ByOs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhammed Bera YANIK
SSD önerirdim ama içinde önemli dosyalar varmış. Ram ekleme faydalı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Özgür Baran Karabay
Şöyle bir tavsiye verebilirim Cd girişine hdd yuva al. Bilgisayarında olan hddyi bu yuvaya tak. Bilgisayar da boş kalan alana ssdi alarak bilgisayarın performansını büyük ölçüde arttırabilirsin. Ssdi bütçen yeterli ise en az 240 veya üstü olmasına dikkat et ve Windows u ssd ye kur. Ama corona olduğu için sonra da yaptırabilirsin.

dzuth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Emre Şişman
N550jv 7 yıl kullandım.SSD al canavar olur o bilgisayar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Orhan Sadıksöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir formatla güncellemeleri yap ve içini bir temizle çok tozlanmıştır muhtemelen
İçini temizlemiştim ve 1 ay önce termal macun da sıktım fakat düzelmedi. Format atamam dosyalar var. Yardımın için sağol

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Oguzhan İpteş
önemli dosyalar olan hddni bir aparata usb ile kullanabiliyosun ssdye geçmen daha iyi olur bu sisteme yazık olmasın

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Orhan Sadıksöz
önemli dosyalar olan hddni bir aparata usb ile kullanabiliyosun ssdye geçmen daha iyi olur bu sisteme yazık olmasın
Hdd yi çıkarıp onun yerine ssd alıp öyle kullansam. Sonra o çıkardığım hdd yi başka bir pc ye takıp ordan dosyalarımı çıkarabilirmiyim acaba?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,647
Üyeler
152,711
Son üye
emreerdal
Top Bottom