Neler Yeni

Yardım LAPTOPUMDAN TİZ BİR SES GELİYOR

RuthEer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Alperen Çınar
laptopum lenovo ideapad gamşng 3 coil whine sorunu oldupu söyleniyodu yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum az önce oyundayken çok tiz bir ses fark ettim bu coil whine sorunumudur yoksa başka bir sorunmudur

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yılmaz Taşkıran
Gıcırdama tarzı bir ses geliyorsa evet, coil whine olabilir. Ancak bazen HDD'ler de çalışırken ses yapabiliyorlar. Eğer HDD varsa o ses HDD'den de geliyor olabilir. Onun dışında özellikle fareyi hareket ettiğinde gıcırdama sesi artıyorsa coil whine vardır.

RuthEer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Alperen Çınar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gıcırdama tarzı bir ses geliyorsa evet, coil whine olabilir. Ancak bazen HDD'ler de çalışırken ses yapabiliyorlar. Eğer HDD varsa o ses HDD'den de geliyor olabilir. Onun dışında özellikle fareyi hareket ettiğinde gıcırdama sesi artıyorsa coil whine vardır.
hdd yok ssd var gıcırdama sesi değilde ince çok tiz bir ses geliyor

RuthEer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Alperen Çınar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bazen fanlardan da bu tarz sesler gelebiliyor. Fanlar sıfır RPM'de iken gene geliyorsa coil whine var demektir.
evet fanlardan geliyor olabilir fanlar çok fazla çalışmaya başladığında ses daha net belli oluyor fanlar çalışmıyorken böyle bir ses yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yılmaz Taşkıran
evet fanlardan geliyor olabilir fanlar çok fazla çalışmaya başladığında ses daha net belli oluyor fanlar çalışmıyorken böyle bir ses yok
Fanlar dönmüyorken bu ses yoksa sesin kaynağı fan. Bazen içindeki kabloya hafif sürtebiliyor fan yaprakları. Ben de bir zamanlar yeni aldığım Asus laptopta böyle bir durumla karşılaşmıştım. Çok rahatsız ediyorsa servise gönderin.

RuthEer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Alperen Çınar
Fanlar dönmüyorken bu ses yoksa sesin kaynağı fan. Bazen içindeki kabloya hafif sürtebiliyor fan yaprakları. Ben de bir zamanlar yeni aldığım Asus laptopta böyle bir durumla karşılaşmıştım. Çok rahatsız ediyorsa servise gönderin.
sesi kaydettim video halinde nasıl atabilirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,691
Üyeler
152,305
Son üye
Burakesen11
Top Bottom