Neler Yeni

LCW de destek elemanı olarak çalışmak

wanheda61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emir
Merhaba bir arkadaşım lcw ye destek elemanı olarak girdi 10 gün oldu yaklaşık. Arefe günü ve bayramın 1.günü çalışacak fakat mesai ücreti vermeyeceklerini söylemişler. Resmi tatilde çalıştırıp çift maaş vermeme hakları var mı? Durumu mahkemeye mi taşımamız lazım? Yardımcı olur musunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Barış
bayram gunu resmi tatil ve saat basi yarim gun maasi aliniyordu yanlis hatirlamiyosam ama ozel sektorde isler nasil bilmiyorum

wanheda61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bayram gunu resmi tatil ve saat basi yarim gun maasi aliniyordu yanlis hatirlamiyosam ama ozel sektorde isler nasil bilmiyorum
Ben de market sektöründe çalıştım. Takır takır yatırmışlardı paramızı. Bu nasıl iş anlamadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
poyraz sezer
full time çalışan olarak söylüyorum. yatırılır. arife günü ve bayram günlerinde 2x alıyor. onu kim söylediyse şaka yapmış çünkü onu vermeyiz gibi bir şey olamaz. sigortaları yapılıyor hangi günler çalıştıysa. kafası rahat olsun.

ibrahimua

80+ Bronze
Merhaba bir arkadaşım lcw ye destek elemanı olarak girdi 10 gün oldu yaklaşık. Arefe günü ve bayramın 1.günü çalışacak fakat mesai ücreti vermeyeceklerini söylemişler. Resmi tatilde çalıştırıp çift maaş vermeme hakları var mı? Durumu mahkemeye mi taşımamız lazım? Yardımcı olur musunuz.
Genelde 1 e 1.5 ya da 1 e 2 verilir diye biliyorum.

Top Bottom