Neler Yeni

Lenovo Ideapad 3 Gaming - Klavye Şişmesi mi Tasarım mı?

BeSu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mesut
Arkadaşlar merhaba, herkese iyi günler iyi forumlar.
Bu hafta amazondan lenovo ideapad 3 gaming 5800h 3060 lı versiyonu satın aldım salı günü elime geçti. Bilgisayarı aldığım ilk 2 gün sadece kenarda kurulum yapıp uzaktan bağlanarak kullandım dosyaları transfer için vs ancak bugün itibarıyla masaüstümü iptal edip normal kullanıma geçtiğimde aşağıdaki durumu farkettim.

Klavyenin WASD tuşlarının olduğu yer şişkin diğer yerlere göre. Bastırınca daha fazla içine gidiyor ve yandan bakılınca daha yüksekte olduğu belli oluyor. Videoları aşağıya ekledim, acaba bu bir tasarım mı yoksa şişme vs mi var bilgisayarda. Gündüz kullandıktan sonra kablosunu çıkarıp 5-6 saat kapatıp geri açtım aynı şekildeydi. Bu arada bu modelde klavyenin alt kısmı kasaya bitişik sanırsam. Yani ilk defa güncel bir laptop aldım ama yani diğer eski laptoplardaki gibi klavye ayrı değil alt kasadan. O yüzden içimde bir korku var açıkçası şişip patlama vs yapar mı yada bir sorun çıkarır mı bu diye. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Ayrıca laptopu almayı düşünen arkadaşlar da akıllarına takılan ya da bakmamı istedikleri şeyleri belirtebilirler.

Bu arada videoda her yere hatta wasd nin olduğu bölgenin harici yerlere daha sert basmaya çalışıyorum ona rağmen öyle bir sorun yok.

Son düzenleme:

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Arkadaşlar merhaba, herkese iyi günler iyi forumlar.
Bu hafta amazondan lenovo ideapad 3 gaming 5800h 3060 lı versiyonu satın aldım salı günü elime geçti. Bilgisayarı aldığım ilk 2 gün sadece kenarda kurulum yapıp uzaktan bağlanarak kullandım dosyaları transfer için vs ancak bugün itibarıyla masaüstümü iptal edip normal kullanıma geçtiğimde aşağıdaki durumu farkettim.

Klavyenin WASD tuşlarının olduğu yer şişkin diğer yerlere göre. Bastırınca daha fazla içine gidiyor ve yandan bakılınca daha yüksekte olduğu belli oluyor. Videoları aşağıya ekledim, acaba bu bir tasarım mı yoksa şişme vs mi var bilgisayarda. Gündüz kullandıktan sonra bataryadan çıkarıp 5-6 saat kapatıp geri açtım aynı şekildeydi. Bu arada bu modelde klavyenin alt kısmı kasaya bitişik sanırsam. Yani ilk defa güncel bir laptop aldım ama yani diğer eski laptoplardaki gibi klavye ayrı değil alt kasadan. O yüzden içimde bir korku var açıkçası şişip patlama vs yapar mı yada bir sorun çıkarır mı bu diye. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Ayrıca laptopu almayı düşünen arkadaşlar da akıllarına takılan ya da bakmamı istedikleri şeyleri belirtebilirler.

Bu arada videoda her yere hatta wasd nin olduğu bölgenin harici yerlere daha sert basmaya çalışıyorum ona rağmen öyle bir sorun yok.

Bence garantiye gönderin işinizi sağlama alın.

• Beğen
Reaksiyonlar: BeSu

BeSu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mesut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence garantiye gönderin işinizi sağlama alın.
Hocam açıkçası bir iki kez de açıldıktan sonra takılma sorunu oldu tekrar kapatıp açınca düzeldi. Açıkçası bu da tasarım değil de sorun olarak çıkarsa direk iade isteyeceğim. Bu süreçle alakalı bilginiz var mı acaba, satıcı gönderici amazon olunca bu iade sürecinde herhangi bir sorun yaşar mıyım

En İyi Cevap
3
Lenovo IdeaPad cihazımdan yazıyorum normal değil.

• Beğen

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Hocam açıkçası bir iki kez de açıldıktan sonra takılma sorunu oldu tekrar kapatıp açınca düzeldi. Açıkçası bu da tasarım değil de sorun olarak çıkarsa direk iade isteyeceğim. Bu süreçle alakalı bilginiz var mı acaba, satıcı gönderici amazon olunca bu iade sürecinde herhangi bir sorun yaşar mıyım
Süreçle ilgili bir bilgim yok ama hiçbir laptopun klavyesinin tasarımı böyle değildir bildiğiniz şişmiş gibi.

• Beğen

BeSu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mesut
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim iade işlemlerini başlattım sorun olmaz denildi, yarın sabahtan kargoya vereceğim inşallah sorunsuz bir şekilde iade işlemi olur. Tekrardan teşekkürler herkese sağlıklı günler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emir Deniz
Hocam bende de aynı laptop var da benimkinde ekran paneli arızalıydı yerine yenisi takıldı henüz gelmedi de aynı paneli mi taktılar diye kontrol edeceğim. Senden ricam AIDA64 uygulaması var biliyorsundur. Onu indirip Görüntü Birimi > Monitör sekmesine gelip SS atabilir misin ekran panelinin modelini öğrenmek amacıyla.

BeSu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mesut
Hocam bende de aynı laptop var da benimkinde ekran paneli arızalıydı yerine yenisi takıldı henüz gelmedi de aynı paneli mi taktılar diye kontrol edeceğim. Senden ricam AIDA64 uygulaması var biliyorsundur. Onu indirip Görüntü Birimi > Monitör sekmesine gelip SS atabilir misin ekran panelinin modelini öğrenmek amacıyla.

Buyur hocam
3bgfsoa.jpg

anil12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Anıl Arslan
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim iade işlemlerini başlattım sorun olmaz denildi, yarın sabahtan kargoya vereceğim inşallah sorunsuz bir şekilde iade işlemi olur. Tekrardan teşekkürler herkese sağlıklı günler.
hocam nere ile irtibat kurdunuz? bende de var aynı laptop da içinde parça çıkmış sallayınca oynuyor içinde benimde göndermem gerek.

BeSu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mesut
hocam nere ile irtibat kurdunuz? bende de var aynı laptop da içinde parça çıkmış sallayınca oynuyor içinde benimde göndermem gerek.
Hocam ben direk amazon a geri kargoladım ve iade kabul ettiler.

Top Bottom