Neler Yeni

Lenovo Ideapad Gaming 3 oyundan atma sorunu

Stabilly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Onur Özen
Merhaba cihazımın özellikleri;
Ryzen 5 5600H
RTX 3050 Ti Mobile GPU
8 GB RAM
NFS Heat ve Shadow of the Tomb Raider oyunlarında Low ve medium ayarlarda oynarken sorun yok ancak high veya Ultra ayarlara çektiğim zaman oyun bazen hata veriyor bazen hata vermeden oyundan atıyor, aldığım hatayı koyuyorum.
Ayrıca diğer sorunum ekran kartı işlemciden daha fazla ısınıyor laptopta bu normal mi? İzlediğim bütün incelemelerde işlemcinin sıcaklığı ekran kartının sıcaklığından daha yüksek, cihazı alalı 5 ay oldu laptop soğutucu kullanmıyorum. Hataların bir çözümü var mı?

Ekler

• IMG_20220802_142807 (1320 x 990).jpg
    IMG_20220802_142807 (1320 x 990).jpg
    211.1 KB · Hit: 41

Muhammed.eminn

80+ Bronze
Ryzen 5 5600H
RTX 3050 Ti Mobile GPU
8 GB RAM
NFS Heat ve Shadow of the Tomb Raider oyunlarında Low ve medium ayarlarda oynarken sorun yok ancak high veya Ultra ayarlara çektiğim zaman oyun bazen hata veriyor bazen hata vermeden oyundan atıyor, aldığım hatayı koyuyorum.
Ayrıca diğer sorunum ekran kartı işlemciden daha fazla ısınıyor laptopta bu normal mi? İzlediğim bütün incelemelerde işlemcinin sıcaklığı ekran kartının sıcaklığından daha yüksek, cihazı alalı 5 ay oldu laptop soğutucu kullanmıyorum. Hataların bir çözümü var mı?
Kaç aylık lapotp

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Arda Dayıcan
Ryzen 5 5600H
RTX 3050 Ti Mobile GPU
8 GB RAM
ramden kaynaklı olabilir

Ugluk

80+
Dahili grafik işlemci için ayrılan belleği Bios tan minimum değer neyse ona çekin. İmkanınız varsa Ram i yükseltin.

Stabilly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Onur Özen
Dahili grafik işlemci için ayrılan belleği Bios tan minimum değer neyse ona çekin. İmkanınız varsa Ram i yükseltin.
minimumda hocam onda sorun yok medium ayarlar ile high ayarlar arasında ram kullanımında çok mu fark var?

Ugluk

80+
minimumda hocam onda sorun yok medium ayarlar ile high ayarlar arasında ram kullanımında çok mu fark var?
Medium high ayarlar daha çok ekran kartı bellek kullanımını etkiler. Afterburner vb. bir programla harici ekran kartına bir müdahalede bulundunuz mu?

Top Bottom