Neler Yeni

Öneri Lenovo Legion 5 (Laptop almak isteyenlere tavsiyem bakınız)

erdemmact

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Erdem Macit
Merhaba ,umarım faydalanacak arkadaşlar olur.
Öncelikle laptop tercihi ve masaüstü tercihi insanların taşıma isteği odasında ki yerleşim alanı gibi unsurlar ile insanların tercihleri konusudur.Birileri kalkıp bu paraları laptopa vereceğine masaüstüne bağla diyecektir.Her insan bütçesine göre tercihleri bir kalem aşağı ya da yukarı yönelebilir.Bu konuda da yapmış olacağınız her yoruma saygı duyuyorum.
Sektörde çok fazla ürün mevcut burada markaların üst seviye cihazlarını tavsiye edeceğim.X bilgisayarda bunun grafik kartı daha yüksek diyebilirsiniz ama malzeme kalitesi soğutma performansı vermiş olduğu garanti, yazılımsal destekler v.b unsurları üst segment cihazlardan muhakkak ayrıştırıyor.Her markanın sektör içerisinde zaten yarışıyor. Örneğin Lenovo ideapad gaming serisi legion serisine göre daha yüksek donanımla daha uyguna satabiliyor. Biz sürekli bilgisayarın içinde bulunan parçaya bakıp iç dinamiklerin detaylarına çok bakmıyoruz. 4050 - 45 Wattlık grafik kartıda var 140 Watlık olanıda var. Aynı kartın 96 bit desteklisi var 256 bit destekleyeni gibi gibi uzar da uzar..
Sizlerinde şuan fiyat performans gördüğü premium laptoplar varsa lütfen paylaşın ve almak isteyen arkadaşlara yardımımız olsun.

Lenovo Legion
MSI Titan ( Bu markalar arasında en pahalı ürünleri sunuyor bütçe meselesi diyebilirim )
Hp Omen ( Power tuşunun konumunu beğenmiyorum belki başka kişilerin hoşuna gidiyor olabilir )
Asus ROG
Dell ( Alienware serisi )
Acer Predator ( Param çok yok ama benimde premium bir ürünüm olsun diyenlerde bu serinin vatanbilgisayar'da akşamları 40 binlik bir laptopu 34 Bin TL ye defalarca düştüğünü gördüm linkinide bırakıyorum.
Son 1 yıl içinde Dell G5515 modelini kullandım,Hp Victus kullandım ve bu ürünleri satıp Lenovo Legion tercihinde bulundum.Almış olduğum dönemde fiyatının rakiplerine göre iyi olduğunu düşünerek aldım.
Lenovo Legion 5 özellikleri
İntel i7-12700h işlemci ve DDR5 8x2 16 Ram
Grafik kartı RTX 3070 ( 8GB ) ( 256 Bit ) 140 Watt
Ekran 2K desteği ve sRGB %100
Adaptör 300 Watt
Kasa dizaynında giriş çıkışlar lazım olabilecek coğu şey arka kısıma konumlandırılmış
Laptopu söktüm ve RAM - SSD eklemeleri yaptım. Burada da gördüğüm yedek SSD takılacak yerde bile soğutucu blok koymuşlar. Ramler içinde soğutucu blok mevcuttu
Cihaza sonradan zamlar gelmiş ama hepsiburada üzerinde hala alınabilir bir sürümü mevcut.
Almış olduğum satıcıya paylaşacağım belki tekrar aynı fiyatlardan kampanya gelirse sizde faydalanırsınız. Kampanya olmazsa da şahsen üst kısımda koyduğum hepsiburada linkinde ki ürünü tercih yine ederdim.
Bu cihazdan çıkan 8x2 Samsung DDR5 ramleride almak isteyen olursa kargo ile gönderirim.
Buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ederim. Sizlerinde tavsiyeleri varsa lütfen paylaşın

Ekler

• legion sipariş.jpg
    legion sipariş.jpg
    151.7 KB · Hit: 79
  • ram sipariş.jpg
    ram sipariş.jpg
    78 KB · Hit: 76
  • ssd sipariş.jpg
    ssd sipariş.jpg
    95.2 KB · Hit: 74
  • Crystal Disk Skhynix sonuçları.jpg
    Crystal Disk Skhynix sonuçları.jpg
    132.6 KB · Hit: 68
  • CrystalDisk Kingston Sonuçları.jpg
    CrystalDisk Kingston Sonuçları.jpg
    134.2 KB · Hit: 68
  • RAM32.jpg
    RAM32.jpg
    85.4 KB · Hit: 74

Struggle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
ERTAŞ
Acer Predator Helios 300 kullanıyorum her konuda premium bir cihaz. Özellikle sıcaklık konusunda sıvı metal ve gelişmiş soğutma teknolojisiyle en serin çalışan laptoplar arasında yer alıyor. Almayı düşünenler varsa indirime düştüğünde kaçırmasınlar.

TİTAN.

80+ Platinum
Merhaba ,umarım faydalanacak arkadaşlar olur.
Öncelikle laptop tercihi ve masaüstü tercihi insanların taşıma isteği odasında ki yerleşim alanı gibi unsurlar ile insanların tercihleri konusudur.Birileri kalkıp bu paraları laptopa vereceğine masaüstüne bağla diyecektir.Her insan bütçesine göre tercihleri bir kalem aşağı ya da yukarı yönelebilir.Bu konuda da yapmış olacağınız her yoruma saygı duyuyorum.
Sektörde çok fazla ürün mevcut burada markaların üst seviye cihazlarını tavsiye edeceğim.X bilgisayarda bunun grafik kartı daha yüksek diyebilirsiniz ama malzeme kalitesi soğutma performansı vermiş olduğu garanti, yazılımsal destekler v.b unsurları üst segment cihazlardan muhakkak ayrıştırıyor.Her markanın sektör içerisinde zaten yarışıyor. Örneğin Lenovo ideapad gaming serisi legion serisine göre daha yüksek donanımla daha uyguna satabiliyor. Biz sürekli bilgisayarın içinde bulunan parçaya bakıp iç dinamiklerin detaylarına çok bakmıyoruz. 4050 - 45 Wattlık grafik kartıda var 140 Watlık olanıda var. Aynı kartın 96 bit desteklisi var 256 bit destekleyeni gibi gibi uzar da uzar..
Sizlerinde şuan fiyat performans gördüğü premium laptoplar varsa lütfen paylaşın ve almak isteyen arkadaşlara yardımımız olsun.

Lenovo Legion
MSI Titan ( Bu markalar arasında en pahalı ürünleri sunuyor bütçe meselesi diyebilirim )
Hp Omen ( Power tuşunun konumunu beğenmiyorum belki başka kişilerin hoşuna gidiyor olabilir )
Asus ROG
Dell ( Alienware serisi )
Acer Predator ( Param çok yok ama benimde premium bir ürünüm olsun diyenlerde bu serinin vatanbilgisayar'da akşamları 40 binlik bir laptopu 34 Bin TL ye defalarca düştüğünü gördüm linkinide bırakıyorum.
Son 1 yıl içinde Dell G5515 modelini kullandım,Hp Victus kullandım ve bu ürünleri satıp Lenovo Legion tercihinde bulundum.Almış olduğum dönemde fiyatının rakiplerine göre iyi olduğunu düşünerek aldım.
Lenovo Legion 5 özellikleri
İntel i7-12700h işlemci ve DDR5 8x2 16 Ram
Grafik kartı RTX 3070 ( 8GB ) ( 256 Bit ) 140 Watt
Ekran 2K desteği ve sRGB %100
Adaptör 300 Watt
Kasa dizaynında giriş çıkışlar lazım olabilecek coğu şey arka kısıma konumlandırılmış
Laptopu söktüm ve RAM - SSD eklemeleri yaptım. Burada da gördüğüm yedek SSD takılacak yerde bile soğutucu blok koymuşlar. Ramler içinde soğutucu blok mevcuttu
Cihaza sonradan zamlar gelmiş ama hepsiburada üzerinde hala alınabilir bir sürümü mevcut.
Almış olduğum satıcıya paylaşacağım belki tekrar aynı fiyatlardan kampanya gelirse sizde faydalanırsınız. Kampanya olmazsa da şahsen üst kısımda koyduğum hepsiburada linkinde ki ürünü tercih yine ederdim.
Bu cihazdan çıkan 8x2 Samsung DDR5 ramleride almak isteyen olursa kargo ile gönderirim.
Buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ederim. Sizlerinde tavsiyeleri varsa lütfen paylaşın
Güzel bir yazı olmuş 👏🏻
Forumda ki arkadaşları bilgilendirmek gerekiyor bu konuda forumda bilen kişi sayısı az

erdemmact

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Erdem Macit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırsam yapılabilecek yükseltmeleri yapmışsınız zaten.
Evet yapılabilecek yükseltmeleri yaptım. Fuzuli olarak 512 GB SSD yi çıkartıp yerine 1 TB takabilirim .Şimdilik bunada ihtiyacım yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
RECEP ARSLAN
Soğutucu olarak ne aldınız hocam Zalman NS2000 düşünüyorum ama bilemedim.

erdemmact

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Erdem Macit
Soğutucu olarak ne aldınız hocam Zalman NS2000 düşünüyorum ama bilemedim.
Bu ürünü aldım çok kuvvetli bir soğutucuya gerek görmedim bilgisayarın sirkülasyonunu bozmasın diye

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo

erdemmact

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Erdem Macit
Kagit testi yapip paylasir misiniz
Malesef böyle şeyler ile uğraşmıyorum. Almış olduğum cihaz zaten üst seviye soğutma sistemine sahip olduğu için ben sadece yerden bir yükseklik versin diye soğutucu koydum fanlarını açmasam bile yerden yüksekliği aldığı için normal düzeninden daha fazla soğutacaktır.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,657
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
legionu 35k ya falan alabildiğimden hatta firmayla anlaşırsam 30 a bile alaiblceğim için acer tercih etmezdim ama standart kullanıcı için alınabilir

erdemmact

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Erdem Macit
Nasıl alacağız bu fiyatlara? Yardımcı olda ben alayım kankam
O yazıyı yazan arkadaş görür mü bilmiyorum ama benim önerim bütçe çok yukarı çıkmıyor ise
1685220307958.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl alacağız bu fiyatlara? Yardımcı olda ben alayım kankam
8 GB ekran kartı olsun dersende şuan alınabilecek model bu intel 12.nesiller 45 civarından başlıyor .... tek alternatif bu kalıyor ama bununda ekran 17.3 belki büyük ekran sevdan vardır bilemem.. İkisini de attım
1685220851330.png

Son düzenleme:

reisren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
H.Eren Tekin
Harika bir bilgilendirme olmuş. Bu yaz Lenovo Legion almayı düşünüyorum. Aynı zamanda farklı modelleri de araştırıyordum ancak bu yazıyı okuduktan sonra gönül rahatlığı ile Legion alacağım. Ramlerin de linkini eklersen çok memnun olurum. Teşekkürler.

Top Bottom