Neler Yeni

Lian Li kasa önerisi

Kayser-i Rûm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Ege Taşkın
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Tavsiye
Lian Li kasa almak istiyorum. Büyük, şık ve geniş olmasını istiyorum. Önerileriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Khaleesi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Atacan Güngör
lian li lancool 2 alabilirsin ama 3. serisi çıkıcak beklerim derseniz onuda göz atıp alabilirsiniz

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
can
Lancool II Mesh Rgb
Arkadaşın önerdiği bu kasa soğutma olarak ilk 3 kasadan birisi hatta birinci kasada olabilir, muadil olarak td500 mesh de önerebilirim. Görsel istiyorsan da dynamic serisine bakabilirsiniz hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşın önerdiği bu kasa soğutma olarak ilk 3 kasadan birisi hatta birinci kasada olabilir, muadil olarak td500 mesh de önerebilirim. Görsel istiyorsan da dynamic serisine bakabilirsiniz hocam
Bu arada görsel için dynamic serisi alacak olursanız soğutmada 5-10 derece feragat etmeniz gerekiyor her ne kadar kasa +9 fan desteklese de mesh kasalar gibi performans veremiyor

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Berkay

Bu arada görsel için dynamic serisi alacak olursanız soğutmada 5-10 derece feragat etmeniz gerekiyor her ne kadar kasa +9 fan desteklese de mesh kasalar gibi performans veremiyor
Td500 fanlarının sesli olduğu söyleniyor

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
can
Td500 fanlarının sesli olduğu söyleniyor
Kendim kullandım çok rahatız edici düzeyde değildi, ayrıca şuan dynamic kullanıyorum üzerinde 9 adet lianli st120 var ses olarak cm fanları ile aynı gibi

• Beğen
Reaksiyonlar: Equa

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül

zaten sıvı soğutma kullancak birisi için mesh olup olmaması çok önemli değil

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Berkay
Alternatif olarak Corsair İcue 400x öneririm

465x yazacaktım pardon.
465x eski ve büyük ferah bir kasa değil fiyatını hak etmiyor

zaten sıvı soğutma kullancak birisi için mesh olup olmaması çok önemli değil
Sıvı soğutmada fanlarla çalışıyor ve sadece işlemciden oluşmuyor bir bilgisayar ekran kartı sıcaklığı ram sıcaklığı vrm chipset sıcaklığı ssd hdd sıcaklığı

ReyMysterio619

80+ Bronze

Sıvı soğutmada fanlarla çalışıyor ve sadece işlemciden oluşmuyor bir bilgisayar ekran kartı sıcaklığı ram sıcaklığı vrm chipset sıcaklığı ssd hdd sıcaklığı
İstersen kasanın ölçülerine bak dostum

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Berkay
İstersen kasanın ölçülerine bak dostum
Lancool 215ten küçükk bir kasa ki lancool 2 , 215den de çok daha büyük bir kasa ayrıca üst tarafa sıvı soğutma takılmak istendiğinde low profile ram takılmazsa çatışma yapabiliyor öne 360mm takılmak istenirse 3.5 hdd yuvası sökülmeli arkadaşta depolama amaçlı hdd veya fazladan sata ssdler olabilir.Ayrıca kablolama alanıda dediğim modellerden daha az hem eski hem daha pahalı bir model 465x

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül

Arkadaş başka bir konuda rog strix falan sormuş en soğuk çalışan kartı almayı düşünüyor. Kaliteli soğutması olanda bir ram ve anakart alırsa 3-5 derecenin önemi kalmaz. Aorus anakartlar bu konuda çok başarılı, hyperxinde ramleri buz gibi çalışıyor. ssd içinde şundan alsa hem güzel gözükür hemde mesh olduğundaki sıcaklık değerlerini verir
üst seviye sistemlerde genelde mesh kasa kullanılmaz gösterişe önem verilir o yüzden dikkat etmesi gereken şey kasanın kalitesi lian li zaten en iyi malzemeleri kullanıyor, cooler master, thermalkte, asus, corsair, phanteks gibi birçok kaliteli marka var. Lian li o11 xl dev gibi kasa malzeme kalitesini falan anlatmaya gerek yok. içine custom bile yapılabilir. Corsair 4000d'yide çok seviyorum içine kaliteli fanlardan aldıktan sonra buz gibi çalışır ikiside. dünyadaki en iyi fanlarda lian li'nin ama biraz kazık olduğu için önermiyorum

Top Bottom