Neler Yeni

Öneri Linea için Ekonomik Ses Sistemi ; Bluetooh Modül/Teyp ve Leone 160-2 Hoparlör

FIRTlNA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Korhan KÖROĞLU
Merhaba, öncelikle bu işin içinde değilim anladığım kadarıyla açıkladım durumu, sizden yardım bekliyorum.

Aile arabası olarak 2016 Linea 1.3 Pop paket Fiat Linea kullanmaktayız. Pop paketlerde arka kapılarda hoparlör bulunmamakta. Aynı şekilde Bluetooth/USB girişi bulunmamakta.

Amacım; bluetoothla müzik dinleyebileceğim ses konusundada şuankinin biraz üstü beni tatmin edecek bir sistem kurmak. Blutooth ekleyip arka kapılara hoparlör takmam bana yeterli gelecektir.

Bluetooh için 2 seçenek var; Biri bluetootlu ekonomik bir teyp+çerçevesi , diğeride orjinal teyp'e bluetooth modülü takmak.

Bluetooh Teyp + Plastik Teyp Çerçevesi olarak gördüğüm modeller;

hepsiburada ucuz ve çok satılan şunu gördüm;
https://www.hepsiburada.com/navimex...ux-girisi-kumandali-oto-teyp-p-HBCV0000006AZH 161TL+30 teyp çerçevesi =191TL

https://www.hepsiburada.com/kingwin...p-4-60-w-bluetooth-usb-sd-aux-p-HBV00001304LX 225+30 =255TL

n11
EXVOL ARABA OTO TEYP BLUETOOTH 2 USB'Lİ SD AUX 2 YIL GARANTİ... Fiyatları ve Özellikleri 191+30=221TL

trendyolda
MasterPlus Bluetooth Oto Teyip Araba Teyibi Master Plus Teyb Mp-7389 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL 196+30 = 226TL

Orjinal teyp e takılan bluetooth modül ( kaliteli bir ürün tak çalıştır, sesde cızırtı kopma filan yapmıyor. Ses kaliteside oldukça iyi)
1652542831070.png

kargo dahil 165 TL ye alabilirm. ve ben takarım çok basit

ve şunu da belirtiyim altaki ürünü; 38tl ye almıştım 54TL olmuş. işimi görmüştü fakat bozuldu ve tabi ki frekans üzerinden bağlandığı için performansı her konumda aynı olmuyordu araya parazit girdiği için bu üründen tekrar almayacağım.
1652542838796.png

Hoparlör konusunda da;

Önlerde bildiğim kadarıyla Lineanın orjinal 2 adet "Leone 160-2 16 Cm 4 oHm" modeli zaten var. Orjinal uyumu ve ekonomik çözüm için için arkaya da aynı modelden alayım diyorum.

Sıfır Orjinal Garantili kargo dahil tanesi 185TL * 2 = 370TL biraz daha ver şu hoparlörü al kafan rahat olur vb. önerilerinizi bekliyorum.

hoparlörü ben değiştirebilirim gibime geliyor ;
kapı döşeme sökme:
kapı hoparlör montajı :

ŞİMDİ BEN NASIL BİR YOL İZLEYEYİM ? Önceliğim bluetooth u çözmek hoparlörü sonra halledicem.

Bütçemi az çok anlamışsınızdır, ekonomik bir çözüm arıyorum.
Not Orjinal teyp in bazı tuşları artık çalışmıyor... yani teyp değiştirmek için bir bahane olabilir.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Öncelikle merhaba .
Zamanında bizde de linea olmuştu teyibini hiç sevmezdim çünkü sadece cd ve radyo seçenekleri var. Çok sinir bozucu bir şey.
Yukarı attığın teyiplerin hiç birisi güven vermedi açıkcası . Sırf ses çıksın diye alınabilecek teyipler gibi duruyor. Transmitteri bende kullanıyorum eh işte denilecek bir ürün
Önerim orijinal teyibe ya attığın gibi bluetooth dönüştürücü almak ya da bu üründen alman.
Karar sana kalmış ama o tarz teyipler bana pek güven vermiyor

FIRTlNA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Korhan KÖROĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle merhaba .
Zamanında bizde de linea olmuştu teyibini hiç sevmezdim çünkü sadece cd ve radyo seçenekleri var. Çok sinir bozucu bir şey.
Yukarı attığın teyiplerin hiç birisi güven vermedi açıkcası . Sırf ses çıksın diye alınabilecek teyipler gibi duruyor. Transmitteri bende kullanıyorum eh işte denilecek bir ürün
Önerim orijinal teyibe ya attığın gibi bluetooth dönüştürücü almak ya da bu üründen alman.
Karar sana kalmış ama o tarz teyipler bana pek güven vermiyor
cevabın için teşekkürler. Yani şunu diyebiliriz di mi ? bu teypler bizim orjinal teyp den iyi değil

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
Hiç bir ürün iyi değil oradaki

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
cevabın için teşekkürler. Yani şunu diyebiliriz di mi ? bu teypler bizim orjinal teyp den iyi değil
Aux , bluetooth için alınmaz o teyipler. Orijinal teyip bile daha kalitelidir eminim.
İkinci el güzel bir pionerr falan düşürürsen al derim

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
evet düşünürüm hangi modeli aratayım ?
Tam olarak model bilmiyorum.
Mvh-08ub modeli vardı bizde. Gayet iyiydi amfi olmadan sesi tok veriyordu.
Araç megane 2 orijinal hoparlörler

Top Bottom