Neler Yeni

Lise Mezunu Asker Rütbesi

Aydn1903

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ahmet Aydın
selam arkadaşlar 2 ay sonra askere gidicem çok saçma gelebilir araştırdım ama anlamadım hepsi sözleşmeli vs yaziyor ben normal 6 ay askerliğimi yapacağım lise mezunuyum üniversiteye sonra gitmek istiyorum yurt dışında okumak gibi planlarım var askerliğimi aradan çıkarayım diyorum askerde rütbe olarak ne başliyoruz yoksa direk komando veya er mi oluyorum devlet seçiyorda

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,712
İsim
Eren Güven
Direk er olarak başlıyosun kankacım. Bi ihtimal acemi birliğinde çavuş seçilebilirsin

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,491
İsim
oğuzhan ege
6 ay için er olarak başlıyorsun piyade çıkabilir komando çıkabilir muhabereci topcu vb. bir sürü benzetme var bunlar önemli şeyler deyil gittiğin yerin düzeni ortamı önemli rütbesiz oluyorsun. belirli süre geçince üst devreler gidince aralarınızdan onbaşı çavuş seçiyor komtan yalandan sınav yapan komtanlarda oluyor sevdiği arası iyi olan askerleride seçebiliyorlar. yararları ne dersen çavuş olursan nöbetlere gitmezsin iştima alırsın defter doldurursun kim var kim yok nie yok tarzı bu kadar.

Arif

80+ Bronze
Çukurcada 12 ay boyunca Yedek Astsubay olarak görev yapmış birisiyim istediğini sorabilirsin dostum. Askeriyede en düşük rütbe Er rütbesidir. Herkes gibi 6 ay Er olarak askerliğini yapacaksın, senin seçimine bağlı olarak +6 Ay daha asgari ücret veya bir tık daha üstü alarak toplam 12 ay Er olarak görev yapabilirsin. Er’in üstü ise Onbaşı ve Çavuş diye devam ediyor. Onbaşı ve Çavuş rütbesinin Er’lerden pek farkı yok aranızdan aklı başında olanlardan seçiliyor ve tabiri caizse sınıf başkanı görevi görüyor. Sözleşmeli Er ile alakan yok, Sözleşmeli Er maksimum 7 yıl görev yapabileceğin bir rütbedir. Herkes yapamaz çünkü bunun için ekstra sınavlara mülakatlara girmen gerekiyor. Sözleşmeli Er rütbesi ise, 6 veya 12 Ay zorunlu Askere gidenlere abilik görevi görüyor, rütbe olarak aynı statüdesiniz. Komando veya Piyade gibi farklılıklar kalmadı herkes her yerde görev yapıyor, e-devlette tercih ettiğin şeylerin pek önemi yok çünkü aynı soruları askeriyede 1000 kez daha soracaklar. Her şey kolay ve yerinde ilerliyor kafana takma. Ben gibi düzgün bir komutanlara denk gelirsen sevgi saygı çerçevesinde sivil hayatından daha rahat edersin, şimdiden hayırlı görevler.

Aydn1903

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ahmet Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çukurcada 12 ay boyunca Yedek Astsubay olarak görev yapmış birisiyim istediğini sorabilirsin dostum. Askeriyede en düşük rütbe Er rütbesidir. Herkes gibi 6 ay Er olarak askerliğini yapacaksın, senin seçimine bağlı olarak +6 Ay daha asgari ücret veya bir tık daha üstü alarak toplam 12 ay Er olarak görev yapabilirsin. Er’in üstü ise Onbaşı ve Çavuş diye devam ediyor. Onbaşı ve Çavuş rütbesinin Er’lerden pek farkı yok aranızdan aklı başında olanlardan seçiliyor ve tabiri caizse sınıf başkanı görevi görüyor. Sözleşmeli Er ile alakan yok, Sözleşmeli Er maksimum 7 yıl görev yapabileceğin bir rütbedir. Herkes yapamaz çünkü bunun için ekstra sınavlara mülakatlara girmen gerekiyor. Sözleşmeli Er rütbesi ise, 6 veya 12 Ay zorunlu Askere gidenlere abilik görevi görüyor, rütbe olarak aynı statüdesiniz. Komando veya Piyade gibi farklılıklar kalmadı herkes her yerde görev yapıyor, e-devlette tercih ettiğin şeylerin pek önemi yok çünkü aynı soruları askeriyede 1000 kez daha soracaklar. Her şey kolay ve yerinde ilerliyor kafana takma. Ben gibi düzgün bir komutanlara denk gelirsen sevgi saygı çerçevesinde sivil hayatından daha rahat edersin, şimdiden hayırlı görevler.
gitmeden önce şunları bilsen dediğin şeyler varmı abi yoksa sıknıtı yok orda göstericekler her şekilde öğrneceksin mi :)

Sidar...

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Sidar Özel
Hocam selamın aleyküm bende yedek olarak tercih verdim eğer çıkarsa tavsiyen ve iyi veya kötü yönleri nelerdir yazabilirseniz sevinirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
914,756
Üyeler
141,887
Son üye
turkerkasta