Neler Yeni

Liseye geçeceğim ama nasıl?

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Burak Ayaz
Merhaba şurada 1 ay kaldı LGS'ye ben de bazı sorunlardan dolayı çalışamadım kötü bir sonuç getiririm.
Okul puanı ile gitmeyi düşünüyorum çok mu kötü yerel yerleştirme ile alan liseler?
Ve bir sorunum daha var.
Benim 6.7.8 ortalamam 87 civarı çıkıyor ancak.
8.Sınıfı
1.dönem 96 ortalama ile geçtim.
2.dönem çalışamadığım için düşük notlar aldım 55 ortalamam var sözlüler ile 2.dönem ortalamayı tahmini 75 olarak hesapladım fazla mı hesaplamışım Sizce ?
87 okul puanı ile iyi bir yere gidebilir miyim?
Yakınımda puanıma göre lise var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba şurada 1 ay kaldı LGS'ye ben de bazı sorunlardan dolayı çalışamadım kötü bir sonuç getiririm.
Okul puanı ile gitmeyi düşünüyorum çok mu kötü yerel yerleştirme ile alan liseler?
Ve bir sorunum daha var.
8.Sınıfı
2.dönem çalışamadığım için düşük notlar aldım 55 ortalamam var sözlüler ile 2.dönem ortalamayı tahmini 75 olarak hesapladım fazla mı hesaplamışım Sizce ?
Ve Ailem Çok Sıcak Bakmıyor Okul Puani İle Gitmeye Nasıl İkna Edebilirim

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
Ben 79 la gitmiştim 2 sene önce. ilk dönem 85 ikinci dönem 79 mu neydi hatırlamıyorum 79 la geçmiştim liseye 87 ile sizde geçersiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Burak Ayaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben 79 la gitmiştim 2 sene önce. ilk dönem 85 ikinci dönem 79 mu neydi hatırlamıyorum 79 la geçmiştim liseye 87 ile sizde geçersiniz.
toplam 87 oluyor 6.7.8 sınıf ortalaması ile
2.dönem sınavlar ile ortalamam 55 sözlüler ile 75 olarak hesapladım fazla mı hesaplamışım ?

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
toplam 87 oluyor 6.7.8 sınıf ortalaması ile
2.dönem sınavlar ile ortalamam 55 sözlüler ile 75 olarak hesapladım fazla mı hesaplamışım ?
kendinize güveniyorsanız yaparsınız hocam niye yapamayasınız umarım yaparsınız şimdiden başlayın çalışmalara :)

whoamii

80+ Silver
75 olarak hesapladım fazla mı hesaplamışım Sizce ?
E-Okul VBS indir o ortalamayı gösteriyor
çok mu kötü yerel yerleştirme ile alan liseler?
Her okul farklıdır, giden tanıdığın varsa onlara sor
Sınav için de 1 ay süren var, bu sürede bol kitap oku çünkü cidden işine yarayacak. Sen yine de şansını dene olmazsa güzel puansız veya karne notuyla alan bir lise bulabilirsin, okulun nasıl olduğunu gidenlere sorarak öğrenirsin.

Fatkör

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Fatih Köroğlu
Ve bir sorunum daha var.
8.Sınıfı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve Ailem Çok Sıcak Bakmıyor Okul Puani İle Gitmeye Nasıl İkna Edebilirim
1 ay bastır 3 - 4 saat çalış halledersin En kötü anadolu lisesine gidersin zaten 1. Dönem iyiyse 2 yi halledersin

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Her yıl okulların aldığı taban puan değişiyor fakat düzgün bir liseye girersin diye düşünüyorum. Bir tanıdığım 86 OBP ile güzel bir Anadolu Lisesine yerleşmişti. Ama covid nedeniyle öğretmenler gereğinden fazla sözlü verdiklerinden dolayı okulların taban puanları artacaktır muhtemelen.

Yine de sınava çalışabilirsen çalışmanı öneririm. 1 ay kalmış bile olsa matematik hariç diğer derslere odaklanarak netlerini arttırırsın diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Burak Ayaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
E-Okul VBS indir o ortalamayı gösteriyor

Her okul farklıdır, giden tanıdığın varsa onlara sor
Sınav için de 1 ay süren var, bu sürede bol kitap oku çünkü cidden işine yarayacak. Sen yine de şansını dene olmazsa güzel puansız veya karne notuyla alan bir lise bulabilirsin, okulun nasıl olduğunu gidenlere sorarak öğrenirsin.
6.7 Sınıf Ortalamamı Oradan Gördüm Ve Benim Sorunum 8. Sınıf Ortalamam Tahmin Ne olur
1. Dönem 96 2. Dönem Sınavlar ile 55 sözlüler ile 75 çıkar diye düşünüyorum
ve sınava girersem kötü sonuç olur ise ailem ile boş yere karşıya gelmek istemiyorum

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey

whoamii

80+ Silver
6.7 Sınıf Ortalamamı Oradan Gördüm Ve Benim Sorunum 8. Sınıf Ortalamam Tahmin Ne olur
1. Dönem 96 2. Dönem Sınavlar ile 55 sözlüler ile 75 çıkar diye düşünüyorum
ve sınava girersem kötü sonuç olur ise ailem ile boş yere karşıya gelmek istemiyorum
LGS'ye her türlü girmen gerekli.

Top Bottom