Neler Yeni

Lütfen yardımcı olun

thezme

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tunahan
Bütçe
12000
bu bilgisayar stabil çalışırmı parçalar uyum sağlarmı bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum pc:ekran kartı:amd Radeon rx 580 8gb o c işlemci:amd 3 3100 anakart:asus prime b450 600w güç kaynağı 8gb ram takıcam bu parçalar uyum sağlarmı yardımcı olursanız çok sevinirim😁❤ veya bana bir sistem önerin bütçem 11-12 günümüz oyunlarını oynatsın birazda güç grafik olsun yeter

Shourd

80+ Silver
bu bilgisayar stabil çalışırmı parçalar uyum sağlarmı bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum pc:ekran kartı:amd Radeon rx 580 8gb o c işlemci:amd 3 3100 anakart:asus prime b450 600w güç kaynağı 8gb ram takıcam bu parçalar uyum sağlarmı yardımcı olursanız çok sevinirim😁❤ veya bana bir sistem önerin bütçem 11-12 günümüz oyunlarını oynatsın birazda güç grafik olsun yeter
hocam yanlış anlamayın ama 12 civarına bu sistem biraz fazla pahalı olur bu sistemin ederi gözümde 8k civarı sadece kasa olucak değilmi hocam

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,357
İsim
Hamza Ziya Üstün
Uyumlu ancak 12k ya daha iyisi çıkar. Ram en az 16gb olmalı, işlemci ve ekran kartı yükseltilebilir

thezme

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tunahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Abi bak simdi ben cok anlamiyorum bana guzel bir sistem öner boyle guncel oyunlari calistirsin bana yeter 11 12 ye guzel bisey soylersen sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen bana bunu bunu koy de ben not alayim anlamiyorum bu tarz islerden abicim

Uyumlu ancak 12k ya daha iyisi çıkar. Ram en az 16gb olmalı, işlemci ve ekran kartı yükseltilebilir
Abi ben bu islerden anlamam bana öneride bulun ben onlari alayim 12k butcem var

hocam yanlış anlamayın ama 12 civarına bu sistem biraz fazla pahalı olur bu sistemin ederi gözümde 8k civarı sadece kasa olucak değilmi hocam
Abi sen soyle ben onlari alayim yani tavsiyede bulunsan biraz arada kaldim

Shourd

80+ Silver
Abi bak simdi ben cok anlamiyorum bana guzel bir sistem öner boyle guncel oyunlari calistirsin bana yeter 11 12 ye guzel bisey soylersen sevinirim

Sen bana bunu bunu koy de ben not alayim anlamiyorum bu tarz islerden abicim

Abi ben bu islerden anlamam bana öneride bulun ben onlari alayim 12k butcem var
hocam size kafadan söyliyim fiyatlar değişebilir ekran kartı rx 6600-rx5700-5700xt ikinci elde en fp kartları 4.5k civarına temiz bulursunuz işlemci ryzen 5 3600-5500 ikisinden birini alırsınız ikinci el 2k anakart b450 en iyisi olur işlemci psi 3.0 çünkü 1.8k bulursunuz ramler 2x8 1200tl ye bulursunuz ikinci el sıfır orası sizin kararınız ssd olarak 512gb ssd sıfır alın derim 1k kasa olarak 550w psu lu giriş-orta seviye sıfır bi kasada 1.5k bu sistem iyi olur size toplam 12000 tl civarına bulursunuz (fiyatlar kafadandır daha uygunada yğkseğede bulabilirsiniz) bu dediklerime bakın size uyar ise alırsınız

thezme

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tunahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam size kafadan söyliyim fiyatlar değişebilir ekran kartı rx 6600-rx5700-5700xt ikinci elde en fp kartları 4.5k civarına temiz bulursunuz işlemci ryzen 5 3600-5500 ikisinden birini alırsınız ikinci el 2k anakart b450 en iyisi olur işlemci psi 3.0 çünkü 1.8k bulursunuz ramler 2x8 1200tl ye bulursunuz ikinci el sıfır orası sizin kararınız ssd olarak 512gb ssd sıfır alın derim 1k kasa olarak 550w psu lu giriş-orta seviye sıfır bi kasada 1.5k bu sistem iyi olur size toplam 12000 TL civarına bulursunuz (fiyatlar kafadandır daha uygunada yğkseğede bulabilirsiniz) bu dediklerime bakın size uyar ise alırsınız
Benim yazdığım sistem günümüz oyunlarinda is görürmü

Shourd

80+ Silver
Benim yazdığım sistem günümüz oyunlarinda is görürmü
görmez hocam o sisteme 12k verilmez ederi 8k civarı parçaların durumuna bağlı olarak ayrıca günümüz oyunlarından kastınız nedir benim önerdiğim sistem emin olun size iyi olur

kad1RRR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,939
İsim
kadir

setxkbmap

80+
https://www.incehesap.com/spatha-oyuncu-bilgisayari-fiyati-60385/

bu geceye özel bu. stok 26 adet kalmış. senin yazdığın sistem ile karşılaştırıldığı zaman işlemci tarafında bir fark oluyor. diğer bileşenlerin detaylarını bilmiyorum ancak muhtemelen daha iyi olacaktır.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-12100F-vs-AMD-Ryzen-5-3600/4125vs4040

ekran kartı aynı olsa da 10k ya bunu almak değer.

ha dersen ki ikinci el parça kovalayıp teker teker toplayım, ekran kartı tarafında bir tık iyileştirme yaparsın oda uğraşına değer mi sanmıyorum

thezme

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tunahan
görmez hocam o sisteme 12k verilmez ederi 8k civarı parçaların durumuna bağlı olarak ayrıca günümüz oyunlarından kastınız nedir benim önerdiğim sistem emin olun size iyi olur
Kralsiniz çok teşekürler sizin önerdiğiniz pc nin birkaç videoaunu izledim işte ekran karti işlemci falan gerçekten bu konuda bana çok büyük yardımcı oldunuz ve günümüz oyunlarından kastım
Cs2 zula bide lol bide bir kaç yeni çıkmış hikayeli oyun oynayacağım yani demek istediğim sistem kasarmı sıkıntı çıkarırmı oyunlarda bunu sormak istemiştim fakat biraz araştırdım benim işimi görür tekrardan teşekürler❤️

Shourd

80+ Silver
Kralsiniz çok teşekürler sizin önerdiğiniz pc nin birkaç videoaunu izledim işte ekran karti işlemci falan gerçekten bu konuda bana çok büyük yardımcı oldunuz ve günümüz oyunlarından kastım
Cs2 zula bide lol bide bir kaç yeni çıkmış hikayeli oyun oynayacağım yani demek istediğim sistem kasarmı sıkıntı çıkarırmı oyunlarda bunu sormak istemiştim fakat biraz araştırdım benim işimi görür tekrardan teşekürler❤️
ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu iyi forumlar

Top Bottom