Neler Yeni

M.2 SSD için anakart üzerinde vida yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kaan
Steam
Wraith Fox
Discord
Wraith Fox#4588
Merhaba. M.2 SSD aldım fakat anakart üzerinde vidası yok anakartın modeli ASUS ROG STRIX B550-F Gaming Wi-Fi 2 sanırım ya vidalarını kaybetmişim ya da nerede bilmiyorum. M.2 SSD için soğutucu plakanın vidaları var M.2 takarsam plaka yeterli olur mu sabit tutmaya yoksa yerinden çıkar mı vida şart mı? Şartsa nereden bulabilirim?

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,674
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Merhaba. M.2 SSD aldım fakat anakart üzerinde vidası yok anakartın modeli ASUS ROG STRIX B550-F Gaming Wi-Fi 2 sanırım ya vidalarını kaybetmişim ya da nerede bilmiyorum. M.2 SSD için soğutucu plakanın vidaları var M.2 takarsam plaka yeterli olur mu sabit tutmaya yoksa yerinden çıkar mı vida şart mı? Şartsa nereden bulabilirim?
Soğutucuyu SSDnin üstüne sabitlemen yeterli olur, Vidayı da mahalla bilgisyarcılarından rica edersen verirler illa lazım olacaksa.

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,674
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bende de asus rog b650 var hocam ssd için vida yok benim kartta, çevirmeli kilit mekanizması var

Bende de asus rog b650 var hocam ssd için vida yok benim kartta, çevirmeli kilit mekanizması var
O da oluyo. Hatta daha bile iyi. En azından bidatı fazla sıkma gibi bir risk yok ve daha kolay.

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
O da oluyo. Hatta daha bile iyi. En azından bidatı fazla sıkma gibi bir risk yok ve daha kolay.
evet montajını yaparken benim de çok hoşuma gitti. 3 yuva da böyle 1 tane de yedek koymuşlar çok konforlu ve kaliteli bir mekanizma

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kaan
Steam
Wraith Fox
Discord
Wraith Fox#4588
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucuyu SSDnin üstüne sabitlemen yeterli olur, Vidayı da mahalla bilgisyarcılarından rica edersen verirler illa lazım olacaksa.
Hocam SSD Düz duruyor soğutucu plaka yüzünden o plaka vidalı zaten önden ve arkadan tek sorun ssd geriye doğru çıkabilir yukarı kalkmıyor vida olmadığı için geriye doğru çıkarsa çıkar ama termal macun var ona yapışıyor zaten sanmıyorum yani.

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,674
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Hocam SSD Düz duruyor soğutucu plaka yüzünden o plaka vidalı zaten önden ve arkadan tek sorun ssd geriye doğru çıkabilir yukarı kalkmıyor vida olmadığı için geriye doğru çıkarsa çıkar ama termal macun var ona yapışıyor zaten sanmıyorum yani.
Evet zaten o nedenle soğutucuyu montajlaman yeteril olur dedim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,837
Üyeler
152,756
Son üye
Tunahnv
Top Bottom