Neler Yeni

M2 slotu ekran kartının altında kalıyor

herakless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batu
Merhabalar asus prime b550m-k anakartım var 2 adet ssd yuvasının biri ekran kartının altında kalıyor oraya takacağım ssd de ekran kartının ısısı yüzünden sorun olur mu?
Ekran kartı 3 fanlı ortalama 65 dereceleri görüyor

Gloxy

80+ Bronze
Merhabalar asus prime b550m-k anakartım var 2 adet ssd yuvasının biri ekran kartının altında kalıyor oraya takacağım ssd de ekran kartının ısısı yüzünden sorun olur mu?
Kablo uzunluğu mu yetmiyor? Kasada mı 2 tane ssd yeri var diğer slot dolu mu

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,116
İsim
Berk
Dostum mühendisler böyle tasarlamış. Ekran kartı yanma derecesinde çalışmadığı takdirde hava akışı olduğu müddetçe problem olmaz ekstra low profile soğutucu takabilirsin ssd üzerine daha iyi olur

Tworule

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Tuğrul
M2 ssd değilse anakartın arkasında da vidalama yerleri olabilir kasa model olsa daha çok yardım edilirdi.

herakless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kablo uzunluğu mu yetmiyor? Kasada mı 2 tane ssd yeri var diğer slot dolu mu
m2 slotu 2 adet var diğeri dolu yetmediği için 1 tane daha almam gerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum mühendisler böyle tasarlamış. Ekran kartı yanma derecesinde çalışmadığı takdirde hava akışı olduğu müddetçe problem olmaz ekstra low profile soğutucu takabilirsin ssd üzerine daha iyi olur
teşekkürler

M2 ssd değilse anakartın arkasında da vidalama yerleri olabilir kasa model olsa daha çok yardım edilirdi.
Kasa corsair icue4000x m2 ssd

PunkiesT

80+ Bronze
SSD'yi işlemciye yakın olan yere tak hem giriş olarak hemde işlemciye yakın olması bakımından en iyi girişi odur Anakartın

Gloxy

80+ Bronze

teşekkürler

m2 slotu ise ısıdan kaynaklı sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum onlar zaten slotları ısıya göre ayarlayıp koyuyolardır brom

Tworule

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Tuğrul

teşekkürler

Biraderim çok fazla şansın yok aklıma birkaç şey geldi saçma bile olsa çözüm çözümdür.

- Anakartı değiştirmek 😅
- M2 ssd uzatma kablosu diye bir zımbırtı var ne kadar sağlıklı onu bilemem denemek lazım
- Daha iyi soğutan bir ekran kartı 🥴🥴
- ssd soğutucu bloklar ne kadar işe yarar bilinmez

herakless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD'yi işlemciye yakın olan yere tak hem giriş olarak hemde işlemciye yakın olması bakımından en iyi girişi odur Anakartın
İşlemciye yakın olan slot dolu yeni alacağım ssd gen4 o yüzden windowsun kurulu olduğu ssdyi ekran kartının altına takıcam yeni aldığım gen4 ssdyi işlemciye yakın olan slota takmayı düşünüyorum

Can...

80+ Platinum
benimkinde tam üstünde sorun olmaz bence

PunkiesT

80+ Bronze
İşlemciye yakın olan slot dolu yeni alacağım ssd gen4 o yüzden windowsun kurulu olduğu ssdyi ekran kartının altına takıcam yeni aldığım gen4 ssdyi işlemciye yakın olan slota takmayı düşünüyorum
Destekliyorsa Anakartın yeni aldığını işlemciye yakın olana tak doğrusu bu zaten

herakless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batu
Destekliyorsa Anakartın yeni aldığını işlemciye yakın olana tak doğrusu bu zaten
Anladım teşekkürler windows ekran kartının altına takacağım eski ssd de kurulu onun için belirttim HWMonitör uygulamasından kontrol edebiliyormuşum ssd sıcaklığını da ona göre bi şeyler yaparız artık

PunkiesT

80+ Bronze
Yerinde olsam yeni aldığımı işlemcinin yanına koyduğumda format atıp sistemi ona kurarım diğerinide depo olarak ekran kartının altındakine koyardım yani öylemi yaparsan iyi olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,189
Üyeler
150,235
Son üye
kwaomi
Top Bottom