Neler Yeni

M2 SSD BİOS'da Gözükmüyor?

nles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Okcu
Bütçe
5
MSI H410M-A PRO anakartı kullanıyorum.1 adet MLD M300 500GB M2 SSD aldım ve halihazırda HDD olan bilgisayarıma taktım. Windows'u SSD ye kurmaya çalıştığımda kurulumda bir sorun yaşamasam da BIOS'un hem UEFİ hem de CSM modunda System info kısmında "Not Present" yazıyor. Bu yüzden de Windows kurulumunu sorunsuz tamamlamama rağmen SSD'yi Boot Order'da göstermediği için çalıştıramıyorum.BIOS CSM modunda iken sadece Boot Order'da gözüküyor ama yine de System Info'da gözükmüyor. Bu şekilde Boot Order'a koyduğumda "Disk read error occurred" hatasını veriyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: BIOS güncel, Windows HDD'da kurulu olduğunda M2 SSD aygıttlarımda gözüküyor ve içine istediğim dosyaları atabiliyorum.

Mehmet Ali KISA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Mehmet Ali KISA
Instagram
malikisa31
Steam
mehmetalikisa
Facebook
malikisa31
Twitter
malikisa31
SSD'yi bilgisayara sıfır şekilde taktıysan içinde işletim sistemi (Windows) olmadığından haliyle açılmayacaktır. Format USB'si hazırlayıp sistemi oradan başlatman gerekecek. Eğer yine Windows kurulum ekranında SSD gözükmüyorsa yuvaya iyice oturtmamış olabilirsin, bir kere daha sök tak yap. Baktın gene olmadı, anakartta (elinde varsa) başka bir SSD dene.

nles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Okcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format USB'si ile formatladım zaten Windows kurulumu yaparken de gözüküyor ve sorunsuz kuruluyor ama tekrar başlattığında hata veriyor( eğer BIOS Modu CSM'deyse ve Boot Order'da gözüküyorsa) ya da hiç Boot olmadan Tekrar USB çalışıyor

Mehmet Ali KISA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Mehmet Ali KISA
Instagram
malikisa31
Steam
mehmetalikisa
Facebook
malikisa31
Twitter
malikisa31
11 kurduysan TPM denen zımbırtıdan kaynaklı hata alıyor olabilirsin, onu aktive etmeye çalış. Her türlü 11 veya 10 kursan dahi CSM'yi kapatman gerekli zaten, eski usül bir sistem değildir en nihayetinde :D

nles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Okcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim sorduğum konuya çözüm olacak bir şey söylemiyorsun. Win10 kurduğumda da aynı sıkıntı oldu ve TPM'de açık HDD'de kurulu şuan Windows ve sorunsuz çalışıyor. Bilmiyorsan cevap vermek zorunda değilsin.
11 kurduysan TPM denen zımbırtıdan kaynaklı hata alıyor olabilirsin, onu aktive etmeye çalış. Her türlü 11 veya 10 kursan dahi CSM'yi kapatman gerekli zaten, eski usül bir sistem değildir en nihayetinde :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Az önce aldım hepsini herhangi bir şey değiştirmeden

Kardeşim sorduğum konuya çözüm olacak bir şey söylemiyorsun. Win10 kurduğumda da aynı sıkıntı oldu ve TPM'de açık HDD'de kurulu şuan Windows ve sorunsuz çalışıyor. Bilmiyorsan cevap vermek zorunda değilsin.

Az önce aldım hepsini herhangi bir şey değiştirmeden
-

Ekler

• MSI_SnapShot.jpg
    MSI_SnapShot.jpg
    136.7 KB · Hit: 64
  • MSI_SnapShot_00.jpg
    MSI_SnapShot_00.jpg
    127.2 KB · Hit: 61
  • MSI_SnapShot_01.jpg
    MSI_SnapShot_01.jpg