Neler Yeni

M2 ssd nin yanına hdd alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
250GB M2 SSD var laptop kullanıcısıyım sistemim bunda. Oyun oynuyorum. Laptobun sadece 1 m2 ssd yeri var. Bunun yanına oyun depolamak için 1TB hdd almak istiyorum. 2. m2 ssd yeri olsaydı 2. yi de m2 ssd alırdım ancak malesef :/ M2 ssd nin yanına hdd koymak sistemi yavaşlatırmı

scorpionn38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
ferhat küçük
250GB M2 SSD var laptop kullanıcısıyım sistemim bunda. Oyun oynuyorum. Laptobun sadece 1 m2 ssd yeri var. Bunun yanına oyun depolamak için 1TB hdd almak istiyorum. 2. m2 ssd yeri olsaydı 2. yi de m2 ssd alırdım ancak malesef :/ M2 ssd nin yanına hdd koymak sistemi yavaşlatırmı
sistem m2 de kurulu olduğu sürece sıkıntı yok yavaşlatmaz, depolama olarak kullanabilirsin. ama onuda sata ssd alman daha mantıklı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistem m2 de kurulu olduğu sürece sıkıntı yok yavaşlatmaz, depolama olarak kullanabilirsin. ama onuda sata ssd alman daha mantıklı olur.
Sata ssd fiyatları m2 ssd ile çok yakın duruyor bu yüzden neredeyse benzer fiyata daha düşük bir ssd almak mantıksız gelmişti. 1TB alacağım çünkü.

Mert

80+ Silver
Laptopta HDD kullanmak sağlıklı gelmiyor. Sata 3 SSD alınabilir.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,846
İsim
Akın Taşkan
Alınır

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
Laptopta HDD kullanmak sağlıklı gelmiyor. Sata 3 SSD alınabilir.
Yukarıdada dediğim gibi fiyatı pahalı geliyor normal bir ssd için. Var mı bir öneriniz 1000 tl civarı kaliteli bir ssd öneriniz? 1500 civarlarında Samsung 980 M2 ssd satılıyor o fiyatlara çıkacaksam bunu alırım çünkü

scorpionn38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
ferhat küçük
Sata ssd fiyatları m2 ssd ile çok yakın duruyor bu yüzden neredeyse benzer fiyata daha düşük bir ssd almak mantıksız gelmişti. 1TB alacağım çünkü.
hdd de ssd de kullabilirsin hocam performans olarak sistem performasını etkilemez ama aktif kullancağım arşiv niyetine durdurmayacağım diyorsan ssd al. normal bir kullanıcı m2 ile ssd arasındaki farkı hissetmesi zor. kağıt üstündeki rakamlara takılma. onlar büyük oyunlarda ve render işlerinde hissdilir hızlar sadece.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
hdd de ssd de kullabilirsin hocam performans olarak sistem performasını etkilemez ama aktif kullancağım arşiv niyetine durdurmayacağım diyorsan ssd al. normal bir kullanıcı m2 ile ssd arasındaki farkı hissetmesi zor. kağıt üstündeki rakamlara takılma. onlar büyük oyunlarda ve render işlerinde hissdilir hızlar sadece.
Evet ama ssd ile m2 ssd fiyatları oldukça yakın kağıt üstünde 3-4 kat fazla hız alabiliyorsam aynı fiyata niye alayım ki diye düşünüyorum :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,904
Üyeler
157,298
Son üye
rebelsxs
Top Bottom