Neler Yeni

Macbook air ve Macbook pro arasındaki fark

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Sefa Halı
Merhabalar M3 işlemcili macbook air ve macbook pro arasındaki fark nedir 20k küsur fark vermeye değer mi

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
463
İsim
Hakan Keser
Yazılım mühendisliği okuyacağım okulda kullanmak için ileride de iş hayatında kullanmayı düşünüyorum
Okulu bitirmeniz 4-5 sene desek iş hayatına kalmaz o bilgisayar zaten. O kadar uzun ömürlü düşünüyorsanız düşünmeyin bence. Onun yanında mac biraz para tuzağı bence ilk aşamada. İleride meslek hayatında falan tamam ama öğrenciyken önermiyorum. Her uygulama para para para, uygulama destekleri de çok sıkıntı çıkarıyor. Bence Matebook tarzı windows bir cihaz alın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Sefa Halı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Okulu bitirmeniz 4-5 sene desek iş hayatına kalmaz o bilgisayar zaten. O kadar uzun ömürlü düşünüyorsanız düşünmeyin bence. Onun yanında mac biraz para tuzağı bence ilk aşamada. İleride meslek hayatında falan tamam ama öğrenciyken önermiyorum. Her uygulama para para para, uygulama destekleri de çok sıkıntı çıkarıyor. Bence Matebook tarzı windows bir cihaz alın.
Hocam bugün baktım biraz macbook tarzı laptoplara fiyatları yakındı ve işlemcileri güçsüz geldi gözüme ryzen 7u filan vardı evde oyuncu bilgisayarım var o yüzden hantal bir oyuncu laptopu da almak pek istemiyorum hafif şarjı uzun giden bir laptop istiyorum böyle olunca da aklıma macbook geliyor kampanyayla da macbook air + airpods pro 47k küsüre denk geliyor sizce değmez mi

macbook air, pro kadar güçlü değildir, tek fanı vardır (bende 2017var ) sessiz çalışır ve şarjı uzun süre gider(benimki 2017 olmasına rağmen 7 saat felan götürüyor) . Bildiklerim bu kadar hocam. Yazılım dersleri için iyi mi gerekli mi bilmiyorum ben elt okuyorum xd

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Sefa Halı
macbook air, pro kadar güçlü değildir, tek fanı vardır (bende 2017var ) sessiz çalışır ve şarjı uzun süre gider(benimki 2017 olmasına rağmen 7 saat felan götürüyor) . Bildiklerim bu kadar hocam. Yazılım dersleri için iyi mi gerekli mi bilmiyorum ben elt okuyorum xd
Hocam donanımsal olarak işlemci aynı o güç farkı gpu ile mi oluyor şarj olayı benim için çok önemli zaten derslerde full bilgisayar açık olacak ve oturup saatlerce kod yazıcam o yüzden şarj önemli

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
icardi
Hangi uygulama paralı? Paralı olanlar windowsta da paralı. Crackli kuracam diyorsan mac e de kurarsın. Ayrıca windows kendi office uygulamalarını paralı satarken apple bedava veriyor. Öğrenciye zaten bedava ayrıca çoğu uygulama

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Sefa Halı
Hangi uygulama paralı? Paralı olanlar windowsta da paralı. Crackli kuracam diyorsan mac e de kurarsın. Ayrıca windows kendi office uygulamalarını paralı satarken apple bedava veriyor. Öğrenciye zaten bedava ayrıca çoğu uygulama
Hocam MS Office sanırım üniversitenin verdiği e posta ile bedava oluyormuş doğru mudur macOS a MS Office kuruluyor mu

Hocam MS Office sanırım üniversitenin verdiği e posta ile bedava oluyormuş doğru mudur macOS a MS Office kuruluyor mu
evet üni öğrencilerine bedava microsoft office kendi macbook'umda kullanıyorum, tek cihaz için yalnız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet üni öğrencilerine bedava microsoft office kendi macbook'umda kullanıyorum, tek cihaz için yalnız.
mac'e crack indirmek ölüm bu arada, ona kesinlikle katılmıyorum, mac alan o paralı yazılımları da alır zaten crack niye indirsin xsdasdas, ki çoğu yazılım fusion, autocad vesaire öğrencilere bedava.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Sefa Halı
Doğru öğrenciye bedava. Kurulur tabi neden kurulmasın
Hocam 1-2 defa daha konuşmuştuk sizinle seng öğrencisi sizce macbook mu almalı yoksa 4060 lı bir oyuncu laptopu mu ( evde masaüstü oyuncu bilgisayarım var )

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
icardi
Mesaj otomatik birleştirildi:

mac'e crack indirmek ölüm bu arada, ona kesinlikle katılmıyorum, mac alan o paralı yazılımları da alır zaten crack niye indirsin xsdasdas, ki çoğu yazılım fusion, autocad vesaire öğrencilere bedava.
Ben de crack kurmuyorum. Uygulama macte paralıysa windowsta da bedava değil ki onu anlatmaya çalışıyorum. Öğrenciye zaten bi çoğu bedava. Bi matlab vermiyordu hatırladığım.

Top Bottom