Neler Yeni

Makarna yapıcam yardım lazım

efeamaefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
efe can
Hocamlar sa. Simdi makarna yaparken ilk suda 8*9 dakka haşlıyoz sonra süzüyoruz filan. Oraları biliyorum ama 2. pişirmede 1 kaşık yağ koysam tencere yanarmı ? birde ocağın altı ne kadar yanmalı ?

FurkanIIy

80+ Bronze
Hocam şimdiye yapmışsındır ama yine de anlatayım.

Ben kendim makarna yaparken ikinci pişirme yapmıyorum. Makarna 9-11 dakika boyunca haşlanıyor. Suyunu süzmeden önce bir bardak suyundan alıyorum. Makarnayı süzgeçin içinde bırakıyorum. Sonra haşlamak için kullandığım tencerenin içine: 1 yemek kaşığı tereyağı, 2 yemek kaşığı domates salçası, 1 yemek kaşığı biber salçası koyuyorum. Salça hafiften kızardıktan sonra kenara ayırdığım makarna suyunu tencereye döküyorum.
Bir kaç dakika sonra süzgeçte bekleyen makarnayı da tencere atıyorum. Karıştırıp yiyorum.

efeamaefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
efe can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam şimdiye yapmışsındır ama yine de anlatayım.

Ben kendim makarna yaparken ikinci pişirme yapmıyorum. Makarna 9-11 dakika boyunca haşlanıyor. Suyunu süzmeden önce bir bardak suyundan alıyorum. Makarnayı süzgeçin içinde bırakıyorum. Sonra haşlamak için kullandığım tencerenin içine: 1 yemek kaşığı tereyağı, 2 yemek kaşığı domates salçası, 1 yemek kaşığı biber salçası koyuyorum. Salça hafiften kızardıktan sonra kenara ayırdığım makarna suyunu tencereye döküyorum.
Bir kaç dakika sonra süzgeçte bekleyen makarnayı da tencere atıyorum. Karıştırıp yiyorum.
Hocam yaptım. ikinci pişirmeye 1 kaşık filan yağ koydum altını hiç açmadım soğuk su geçirdim ama sıcaktı zaten. tuzu biraz fazla attım

FurkanIIy

80+ Bronze
Hocam yaptım. ikinci pişirmeye 1 kaşık filan yağ koydum altını hiç açmadım soğuk su geçirdim ama sıcaktı zaten. tuzu biraz fazla attım
Afiyet olsun hocam. İkinci pişirmenin olayı ne anlamadım. Kızartıyor musun bildiğin? Yoksa haşlıyor musun?

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,863
İsim
göksel yurtcan
ben 20dk haşlıyorum daha güzel oluyor denemenizi tavsiye ederim

efeamaefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
efe can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Afiyet olsun hocam. İkinci pişirmenin olayı ne anlamadım. Kızartıyor musun bildiğin? Yoksa haşlıyor musun?
Hocam biraz yağ koydum. Hiç altını açmadan karıştırdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk baş biraz açtım sadece

Top Bottom