Neler Yeni

Makine Mühendisi veya okuyan varsa tavsiye verebilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sefa Halı
Merhabalar bu sene sayısal alanda 78 .611 sıralama yaptım ve makine mühendisliği istiyorum ve Ostim Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği burslu yazmayı düşünüyorum acaba bu meslek hakkında bilgisi olan varsa tavsiye verebilir mi
Not: Şehir dışı istemiyorum o yüzden bu üniversiteyi düşünüyorum

donanimci98

80+ Bronze
Neden dostum açıklar mısın biraz
Bizim şirkete o okuldan bilgisayar mühendisi stajyerler geldi. Baya boş çocuklardı. 10 tane falan geldiler. Bi grup arkadaş da bunların tüm bölümün yazılı kağıtlarını mı ne okumuştu.En basit soruları bile çözememişler 20-30 falan aldı bi çoğu. Yeri falan da berbat. Zaten üniversite olmak için gerekli koşulları da sağlayamıyor.

PNSHER

80+
Merhabalar bu sene sayısal alanda 78 .611 sıralama yaptım ve makine mühendisliği istiyorum ve Ostim Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği burslu yazmayı düşünüyorum acaba bu meslek hakkında bilgisi olan varsa tavsiye verebilir mi
Not: Şehir dışı istemiyorum o yüzden bu üniversiteyi düşünüyorum
O sıralamaya dokuz eylül ikinci öğretim gelir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sefa Halı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bizim şirkete o okuldan bilgisayar mühendisi stajyerler geldi. Baya boş çocuklardı. 10 tane falan geldiler. Bi grup arkadaş da bunların tüm bölümün yazılı kağıtlarını mı ne okumuştu.En basit soruları bile çözememişler 20-30 falan aldı bi çoğu. Yeri falan da berbat. Zaten üniversite olmak için gerekli koşulları da sağlayamıyor.
Bilgisayar mühendisliğini bilmiyorum da Makine Mühendisliği hocalarının neredeyse tamamı ODTÜ de ya okumuş ya da yüksek lisans doktora yapmışlardı bir de bölüm sadece burslu açılmış bu da 40 kişinin hepsinin ortalama eğitim seviyesi benimle aynı olacak %100 İngilizce olduğu için not ortalamamı yüksek tutarsam AYBÜ veya Gazi ye yatay geçiş yapmayı düşünüyordum bu konuda bir tavsiyen var mı bir de üniversite olma şartlarını karşılamıyor derken ne gibi acaba teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

O sıralamaya dokuz eylül ikinci öğretim gelir.
Evet ama gerek maddi imkanlar olsun gerek de pek il dışı istemediğimden Ankara dışı düşünmüyorum

godanan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Burak
Makina mühendisliği sıkıntılı yerinde olsam bulaşmazdım, şuan uçak, yazılım vs gibi mühendislik dalları daha revaçta

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sefa Halı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Makina mühendisliği sıkıntılı yerinde olsam bulaşmazdım, şuan uçak, yazılım vs gibi mühendislik dalları daha revaçta
Evet ama onlar da Konya Karabük Bolu gibi üniversiteler de geliyor oralar da Ankara gibi sanayinin gelişmiş olduğu yerler değil ve kalite aynı mıdır bilemem

Bence başka okul bak. Yeri falan da iyi değil. Araştırmanı iyi yap.
Gidip gördüm okulu çok detaylı incelemedim de ostim metroya yakındı metroya da evim yakın 40 50 dk arası sürüyor

godanan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Burak
Özel üniversitede okuma,
Sunulan iş garantisine güvenme,
Geleceğini kurumsal şirketlerde geçirmek istiyorsan marmara bölgesinde çalışmak için özellikle istedikleri bir kaç üniversite var... itü yıldız vs vs..

vakıfta okuyacaksan okuma, gir devlete oku bitir.

donanimci98

80+ Bronze
Evet ama onlar da Konya Karabük Bolu gibi üniversiteler de geliyor oralar da Ankara gibi sanayinin gelişmiş olduğu yerler değil ve kalite aynı mıdır bilemem

Gidip gördüm okulu çok detaylı incelemedim de ostim metroya yakındı metroya da evim yakın 40 50 dk arası sürüyor
Liseye gitmiyorsun. Okul sanayinin içinde.

bilkent tobb gibi okullar dışında özellere para verilmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
ibrahim kandemir
bence denizcilik düşünebilirsin ben bu sene sayısalda 150k yaptım denizcilik yazmayı düşünüyorum sende düşünebilirsin gemi makineleri işletme mühendisliği yada deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği düşünebilirsin şahsen ben yazacağım

Top Bottom