Neler Yeni

Manchester City vs Borussia Dortmund Yorumlar

DeoNade

80+ Bronze
Manchester'da oynan İngiliz temsilci Manchester City ve Alman temsilci Borussia Dortmund arasında oynan Şampiyonlar Ligi G Grubu 2. Hafta maçı,
İlk gol Borussia Dortmund'un genç yıldızlarından Jude Bellingham'dan gelirken, Manchester City'de goller stoper oyuncusu John Stones ve santrafor oyuncusu Erling Haaland'dan geldi.
Sonuç olarak Manchester City 2-1 Borussia Dortmund karşılaşmadan üstün geldi.
Erling Haaland eski takımın gol attıktan sonra doğru bir şekilde gole sevinmedi fakat sizce sevinmeli miydi?
Ayrıca Borussia Dortmund'da sizce eksik olanlar neydi?
Maç hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Erling_Haaland(5).jpg

Onurkotlutok05

80+ Gold
doğru olan bu

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
yunus günaydın
Bence en büyük hataları golden sonra city'ye topu vermeleriydi. City gibi takıma topu verirseniz enin de sonun da golü bulur. Onun haricinde ben de eski takımımı seviyorsam sevinmezdim saygım olurdu karşı takıma. Ha dersiniz sevinse yanlış mı olur? Neden olsun ki onu da yapabilir.

DeoNade

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence en büyük hataları golden sonra city'ye topu vermeleriydi. City gibi takıma topu verirseniz enin de sonun da golü bulur. Onun haricinde ben de eski takımımı seviyorsam sevinmezdim saygım olurdu karşı takıma. Ha dersiniz sevinse yanlış mı olur? Neden olsun ki onu da yapabilir.
Pep Guardiola bence kanat oyunu başlangıçlarını Jack Grealish ve Riyad Mahrez seçimlerini yapmasından dolayı Dortmund, City'nin atak üretememesinden dolayı ilk yarı da daha çok sahip olan taraftı. Ayrıca ben Erling Haaland'ın sevinmesini beklerdim. Nedeni ise sonuçta severek ve saygı duyarak takımından ayrıldı ve takımı da aynı duygular ile transferini gerçekleştirdi. Sevinecek gibi oldu ama sevinmedi gibi geldi bana saygısızlık olacağını düşündü belki de bilemeyiz ama fanı olduğum bir futbolcu sevinmesi beni mutlu ederdi harika bir gol attı çünkü.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,263
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Dortmunda yıllarca defanstan sıkıntı çekti şimdi de kaleden çekiyor 2 gol de kaleciye yazar. Evet hiçbir zaman iyi bir kalecileri olmadı ama bu kadar kötü de olmadılar onun haricinde City ile kafa kafaya oynayacak orta saha oyuncularına ve tecrübeye sahip olmalarına rağmen citynin kanayan yarası olan kapalı defans taktiğini uyguladılar. Çok da iyi işliyordu aslında ta ki haland efsane bir gol atana kadar. Haland bu takıma ilaç gibi geldi ilaç pep sonunda bitirici bir santrafor aldı. Arıcan topu bu çocuğa keyfine bakıcan bu kadar. Eski düzen straforsun plan olsaydı City en iyi Beraberlikle ayrılırdı maçtan.

DeoNade

80+ Bronze
Dortmunda yıllarca defanstan sıkıntı çekti şimdi de kaleden çekiyor 2 gol de kaleciye yazar. Evet hiçbir zaman iyi bir kalecileri olmadı ama bu kadar kötü de olmadılar onun haricinde City ile kafa kafaya oynayacak orta saha oyuncularına ve tecrübeye sahip olmalarına rağmen citynin kanayan yarası olan kapalı defans taktiğini uyguladılar. Çok da iyi işliyordu aslında ta ki haland efsane bir gol atana kadar. Haland bu takıma ilaç gibi geldi ilaç pep sonunda bitirici bir santrafor aldı. Arıcan topu bu çocuğa keyfine bakıcan bu kadar. Eski düzen straforsun plan olsaydı City en iyi Beraberlikle ayrılırdı maçtan.
Çok çok çok doğru tespitler hocam. Haaland topu kokluyor gözü sürekli topta. Sanki bir gözü topa bakarken diğer bir gözü kurbağa misali defansa kilitlenmiş gibi. Çok çok tecrübeli defansları bile gafil avlayan bir golcü oldu. Ona karşı 1 kere bile hata yapmanız kalenizde gölü görebileceğiniz anlamına geliyor. City takımına gelecek olursak Mahrez ve Grealish ikilisi takımı anlamsız bir şekilde yavaşlatıyor. Birebir de adam eksiltme yeteneklerini kullanabilen oyuncular olmasına rağmen son zamanlarda fazlasıyla performans düşüşünde olduğuna inanıyorum. Dortmund zaten kazan kazan takımı gibi bir şey oldu. Futbolcu çıkarıp kazanç odaklı ilerleyen bir takım benim gözümde.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,263
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Çok çok çok doğru tespitler hocam. Haaland topu kokluyor gözü sürekli topta. Sanki bir gözü topa bakarken diğer bir gözü kurbağa misali defansa kilitlenmiş gibi. Çok çok tecrübeli defansları bile gafil avlayan bir golcü oldu. Ona karşı 1 kere bile hata yapmanız kalenizde gölü görebileceğiniz anlamına geliyor. City takımına gelecek olursak Mahrez ve Grealish ikilisi takımı anlamsız bir şekilde yavaşlatıyor. Birebir de adam eksiltme yeteneklerini kullanabilen oyuncular olmasına rağmen son zamanlarda fazlasıyla performans düşüşünde olduğuna inanıyorum. Dortmund zaten kazan kazan takımı gibi bir şey oldu. Futbolcu çıkarıp kazanç odaklı ilerleyen bir takım benim gözümde.
Foden hangi kanatta oynuyorsa diğer kanada da genç dinamik bitirici bir oyuncu şart. Grealish balon. Mahrezde de form düşüklüğü var.

DeoNade

80+ Bronze
Antony'yi United Yerine City'de görmeyi isterdim daha çok iş yapabilirdi.

Top Bottom