Neler Yeni

Mantıklı bir şekilde zengin olmanın yolu.Sizce mantıklı mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hazarcoban
En ince ayrıtntısına kadar hesapladım.Banka şuan bana 400 bin tl kredi veriyor.+200 bin tl kredi kartları limitlerim var.Bu krediyi faiz binmemesi için 1 ay vade ile çekiyorum
ve tüm kredi kartı limitlerinide çekerek toplamda 600 bin lirayı babamın vadeli faiz hesabına 1 yıllık %56 dan atıyorum.Bu süreçtede işe giriyorum aylık ortalama 22 bin maaştan
dörtte biri icraya kesileceği için borcu ödeyemeyeceğim için 18 binden hesapladım 216 bin lira yapıyor. 1 yılın sonunda faizdeki parayla birleştirince 1 milyon 300 bin lira gibi bir tutar oluyor.Bu işlemi tekrar
1 yıl daha uygulayınca işin sonunca 1 milyon 900 bin liran olmuş oluyor. ve 700 bin lirada borç olmuş oluyor.Borcu ödersen ödediğin zaman eline 2 YILIN SONUNDA KALAN 1 milyon 200 bin tl oluyor .Normal bir işçi maaşıyla 2 YILIN SONUNDA SADECE 560 BİN TL KAZANIYORSUN.SİZCE PLAN NASIL ?Borcu ödemessen zaten direk 1 milyon 800 binin olmuş oluyor 2 yılın sonunda oda güzel. Sizce mantıklı mı ?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
En ince ayrıtntısına kadar hesapladım.Banka şuan bana 400 bin TL kredi veriyor.+200 bin TL kredi kartları limitlerim var.Bu krediyi faiz binmemesi için 1 ay vade ile çekiyorum
ve tüm kredi kartı limitlerinide çekerek toplamda 600 bin lirayı babamın vadeli faiz hesabına 1 yıllık %56 dan atıyorum.Bu süreçtede işe giriyorum aylık ortalama 22 bin maaştan
dörtte biri icraya kesileceği için borcu ödeyemeyeceğim için 18 binden hesapladım 216 bin lira yapıyor. 1 yılın sonunda faizdeki parayla birleştirince 1 milyon 300 bin lira gibi bir tutar oluyor.Bu işlemi tekrar
1 yıl daha uygulayınca işin sonunca 1 milyon 900 bin liran olmuş oluyor. ve 700 bin lirada borç olmuş oluyor.Borcu ödersen ödediğin zaman eline 2 YILIN SONUNDA KALAN 1 milyon 200 bin TL oluyor .Normal bir işçi maaşıyla 2 YILIN SONUNDA SADECE 560 BİN TL KAZANIYORSUN.SİZCE PLAN NASIL ?Borcu ödemessen zaten direk 1 milyon 800 binin olmuş oluyor 2 yılın sonunda oda güzel. Sizce mantıklı mı ?
O ödemediğin o borca öyle bir gecikme faizi bindirirler ki ödemek için o hesapladığın tüm paranın üstüne bir sene daha çalışırsın.

Son düzenleme:

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
855
İsim
Berat fatih
En ince ayrıtntısına kadar hesapladım.Banka şuan bana 400 bin TL kredi veriyor.+200 bin TL kredi kartları limitlerim var.Bu krediyi faiz binmemesi için 1 ay vade ile çekiyorum
1 yıl daha uygulayınca işin sonunca 1 milyon 900 bin liran olmuş oluyor. ve 700 bin lirada borç olmuş oluyor.Borcu ödersen ödediğin zaman eline 2 YILIN SONUNDA KALAN 1 milyon 200 bin TL oluyor .Normal bir işçi maaşıyla 2 YILIN SONUNDA SADECE 560 BİN TL KAZANIYORSUN.SİZCE PLAN NASIL ?Borcu ödemessen zaten direk 1 milyon 800 binin olmuş oluyor 2 yılın sonunda oda güzel. Sizce mantıklı mı ?
bi sen zekisin knk.
madem bu kadar ugraşıyorsun git ticarete atıl 1 milyon kazan

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
855
İsim
Berat fatih
Mantıklı mı değilmi ve neden onu söyle
mallık başka bişey degil kendini 3 milyon zara sokucan üstüne 500k kazanç saglıycan hiç mantıklı degil bunun yerine o parayla ticarete atılrım hem batmış olurum. hem ögrenmiş olurum hem de tecrübe sahip olduktan sonra kazanç saglarım

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,342
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Borcu falan bilmem ama bankanın verdiği faiz miktarı her zaman enflasyonun altındadır. Dolar ve altın grafiklerinin üzerinde kalan yatırım fonları tercih edilmeli bana göre. Aksi taktirde faize para yatırmak paranı enflasyona eritmektir denilebilir. YTD

Top Bottom